TOKİ 2016 yılında 70 bin konut yapacak

TOKİ 2016 yılında 70 bin konut yapacak

TOKİ Başkanı Turan, “Gelecek yıl talep bulunan yerlerde emeklilere konut yapma projesi de dahil olmak üzere 60-70 bin konut üretmeyi hedefliyoruz” dedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “Gelecek yıl talep bulunan yerlerde emeklilere konut yapma projesi de dahil olmak üzere 60-70 bin konut üretmeyi hedefliyoruz” dedi. Turan, Kastamonu Belediyesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, 81 vilayette 720 aktif şantiyeleri bulunduğunu belirtti. Toplu Konut Idaresi’nin 1984 yılında rahmetli Turgut Özal döneminde kurulduğunu söyleyen Turan, 1984 ile 2002 yılları arasında 43 bin konut üretebildiğini belirtti.

Turan, yaptıklarından fazla talep gelmesi halinde önceliği hiç ev sahibi olmayan ve düşük gelirlilere vereceklerini dile getirerek “Emekli vatandaşlarımıza şu müjdeyi verebiliriz; inşallah araziler üretildiği müddetçe ki şu anda önümüzü açtılar. Yerinde de göreceğiz. Çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Kastamonu’nun gündeminde önümüzdeki 2 yıl içerisinde hemen her gün TOKİ’nin ismini çok sık duyacaksınız, hem de çok farklı projeyle.Talebin tamamını karşılayacak bir hazırlıkla geliyoruz. Bin konutsa bin konut, 2 bin konutsa 2 bin konut, 3 bin konutsa 3 bin konut.” Dokuz Sütun

Previous Çankaya Alacaatlı 60984 ada 1 parsel imar planı değişikliği
Sonraki Ankara Büyükşehir Belediyesi taşınmaz satıyor

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Basın Sitesi Sözleşmeleri İmzalanıyor

6 Mayıs 2013 tarihinde ihaleye çıkan ve 18 Eylül 2014 tarihinde kura çekimi yapılan Karaköprü Basın Sitesi’nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri tarihleri belli oldu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Nevşehir 4.Etap TOKİ Konutlarının Zemin Etüdü Tamamlandi

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun bulunduğu alanda, zemin etüd çalışmaları

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ 19 yurt ile 100 bin öğrencinin barınma sorununu çözecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, öğrencilerin barınma sorunlarına kalıcı çözüm getirilmesi amacıyla sosyal donatı kapsamında başlattığı yurt ve pansiyon inşaatlarına hız verdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Şehit ailelerine bin 542 konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şehit ailelerine ve gazilere bin 542 konut verdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’de 4 bin 340 konuta 51 bin 800 başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) ev sahibi olmak isteyen emekliler için 17 ilde inşa edilen 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru yapıldı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kuzey Yıldızı’nda 2. Etap Start Aldı

Kuzey Yıldızı Kentsel Dönüşüm Projesi ikinci etabına start verildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.