TOKİ 2016 konut projeleri

TOKİ 2016 konut projeleri

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “Yeni Yerleşimler Yenilenen Şehirler” projesi kapsamında, 2016 yılında Gaziantep, Manisa, Şanlıurfa, İstanbul Başakşehir,Çankırı, Hatay, Konya ve Adana’da 60 bin konut üretecek.

TOKİ kaynaklarından alınan bilgiye  göre, projeleri aşamalı olarak hayata geçirecek olan idare. 2016’da 60 binin üzerinde yeni konut üretecek. “Konut talebi, deprem riski, kentsel dönüşüm ve kentleşme oranı”, projenin dört ana unsuru olarak belirlendi.

İSTANBUL’ A DA 7.500 KONUT GELİYOR’

İstanbul’daki en büyük konut bölgesi olan Başakşehir ilçesinde 7 bin 500 yeni sosyal konut üretilecek. 3 bin 500 konut üretiminin devam ettiği bölgedeki konut üretimi de “mahalle” konseptınde gerçekleştiriliyor. TOKİ’nin Manisa Akgedik’te 5 bin konut üretim kapasitesine sahip 1 milyon 500 bin metrekarelik proje alanı bulunuyor. İlk etapta dar gelirli vatandaşlar için bin 101 konutun uygulamaya alındığı bölgede.

TOKİ tarafından düzenlenen “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışmasfnda Ege Bölgesi birinciliğini kazanan proje hayata geçiriliyor. “Şanlıurfa Maşuk köyü Kentsel Tasarım ve Mimari Projesi” kapsamında ise ilk aşamada bin 364 konut üretilecek. Proje ile göç alan bölgenin konut ihtiyacı karşılanacak, çalışan kesimin uzak mesafelerden kaynaklı istihdam sorununu azaltılmış olacak.Balıkesir Marmara Bölge Gazetesi

Previous Mahmut Kılınç : Türkiye'de 100 bin şantiye var
Sonraki TOKİ’nin emekliye konut projesi yoğun ilgi görüyor

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Özbağ’a 5 bin konut yapacak

Kırşehir’le birleşmesine rağmen belde olan Özbağ’da Belediye Başkanı Nazmi Ay Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşmeler yaparak beldesine 5 bin konut yapılması talebinde bulundu.

TOKİ 0 Yorum

Iğdır Tuzluca TOKİ başvuru

Iğdır Tuzluca TOKİ evleri için son başvuru tarihi  30 Haziran.

TOKİ 0 Yorum

Çeşme TOKİ’ye 871 Talep Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çeşme’de yargı engeline katılan konutlar için dar gelirlilerin talepte bulunduğunu söyledi

TOKİ 0 Yorum

Niğde çiftlik TOKİ’de 157 konutun ihalesi yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı nca Niğde’nin Çiftlik İlçesinde TOKİ tarafından inşa edilecek 157 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ 0 Yorum

Adıyaman Besni TOKİ 2017’de teslim edilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Besni ilçesinde yapılan 472 adet konut 2017 yılında teslim edilecek.

TOKİ 0 Yorum

Mamak TOKİ kuraları bugün çekiliyor

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde, hak sahipleri için inşa edilen 380 konutun daha kuraları, bugün (27 Kasım Cuma) Necmettin Erbakan Kongre Salonu’nda saat 14.00’da düzenlenecek törenle çekilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.