TOKİ 2016 konut projeleri

TOKİ 2016 konut projeleri

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “Yeni Yerleşimler Yenilenen Şehirler” projesi kapsamında, 2016 yılında Gaziantep, Manisa, Şanlıurfa, İstanbul Başakşehir,Çankırı, Hatay, Konya ve Adana’da 60 bin konut üretecek.

TOKİ kaynaklarından alınan bilgiye  göre, projeleri aşamalı olarak hayata geçirecek olan idare. 2016’da 60 binin üzerinde yeni konut üretecek. “Konut talebi, deprem riski, kentsel dönüşüm ve kentleşme oranı”, projenin dört ana unsuru olarak belirlendi.

İSTANBUL’ A DA 7.500 KONUT GELİYOR’

İstanbul’daki en büyük konut bölgesi olan Başakşehir ilçesinde 7 bin 500 yeni sosyal konut üretilecek. 3 bin 500 konut üretiminin devam ettiği bölgedeki konut üretimi de “mahalle” konseptınde gerçekleştiriliyor. TOKİ’nin Manisa Akgedik’te 5 bin konut üretim kapasitesine sahip 1 milyon 500 bin metrekarelik proje alanı bulunuyor. İlk etapta dar gelirli vatandaşlar için bin 101 konutun uygulamaya alındığı bölgede.

TOKİ tarafından düzenlenen “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışmasfnda Ege Bölgesi birinciliğini kazanan proje hayata geçiriliyor. “Şanlıurfa Maşuk köyü Kentsel Tasarım ve Mimari Projesi” kapsamında ise ilk aşamada bin 364 konut üretilecek. Proje ile göç alan bölgenin konut ihtiyacı karşılanacak, çalışan kesimin uzak mesafelerden kaynaklı istihdam sorununu azaltılmış olacak.Balıkesir Marmara Bölge Gazetesi

Previous Mahmut Kılınç : Türkiye'de 100 bin şantiye var
Sonraki TOKİ’nin emekliye konut projesi yoğun ilgi görüyor

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Bünyan TOKİ Konutları için başvurular başladı

Bünyan Belediye Başkanı Şınasi Gülcüoğlu Bünyan’da yapılacak olan yeni TOKİ konutları ıçm resmi başvuruların başladığını söyledi.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Mamak Gülseren alt gelir grubu konut fiyatları

TOKİ Ankara Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi ‘nde Alt Gelir Grubu konut projesini satışa sundu.

TOKİ 0 Yorum

Mamak TOKİ kuraları bugün çekiliyor

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde, hak sahipleri için inşa edilen 380 konutun daha kuraları, bugün (27 Kasım Cuma) Necmettin Erbakan Kongre Salonu’nda saat 14.00’da düzenlenecek törenle çekilecek.

TOKİ 0 Yorum

İscehisar’a TOKİ müjdesi

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, ilçeye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan 407 konut için ihale tarihinin belli olduğunu kaydetti.

TOKİ 0 Yorum

Besni TOKİ’de çalışmalar devam ediyor

Alt gelir grubu aileler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile yapılan 472 adet konut ve sosyal donanımlarının inşaatı hızla devam ediyor.

TOKİ 0 Yorum

Merzifon’da 150 emekli ev hayaline kavuştu

TOKİ’nin Merzifon’da emeklilere özel yapacağı 150 daire, çekilen kura sonucu sahiplerini buldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.