Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bugün emlak işlemlerindeki en önemli yardımcımız olan gayrimenkul danışmanları, önemli bir süreç sonunda bu konuma gelebilmektedirler. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler, bu konu ile ilgili olarak açılmış olan lisans ya da ön lisans programlarına dâhil olabilirler. Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme gibi bölümler öğrencilerin profesyonel olarak bu alanda görev yapması hedefi ile açılmış olan bazı bölümlerdir.

Gayrimenkul danışmanı olmak için yapabileceklerinizden biri de üniversite ya da finans kurum ve kuruluşlarının açtığı kurslara katılmaktır. Bu sertifika programları ile danışmanlık eğitimi alırken, çalışma alanınızı da genişletebilir ve ticari gayrimenkul danışmanı da olabilirsiniz. Bu işinizde belli bir alanda uzmanlaşmak anlamına gelecektir. Bu sertifika programları bazen devlet desteği ile de açılabiliyor. Bulunduğunuz şehirde bu kurslar hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorsanız, Ticaret Odası ya da Sanayi ve Ticaret Odası gibi kurumlara giderek bilgi alabilirsiniz. Burada düzenlenen meslek edindirme kursları arasında bu yönde bir programın olması da muhtemeldir.

Kısacası ticari gayrimenkul danışmanı olmak için öncelikle gayrimenkul danışmanı statüsünü elde edebileceğiniz eğitimi almanı gerekiyor. Ardından ise hem eğitim destekleri hem de tecrübeniz ile ticari emlak işlemlerinde uzmanlaşabilirsiniz. Kendi emlak ofisinize sahip olma düşünceniz varsa, öncelikle iyi bir emlak ofisinde tecrübe edinmeniz önerilir. Eğer kariyerinizi gayrimenkul danışmanı olarak sürdürecekseniz de Startkey gibi başarılı bir isim altında çalışarak, kariyerinizi taçlandırabilirsiniz.

Startkey, üst düzey bir emlak hizmeti sunduğu için, hem bu sektörde hizmet verenler için iyi bir örnektir, hem de emlak hizmeti alacak olanlar için büyük bir destekçidir. Gelişen sektör şartları ile birlikte, bugünün en önemli iş alanlarından biri olan emlak, sistemli bir çalışma ve hedefler doğrultusunda, büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan bir alandır. İşinizi büyüterek, kendi emlak ofisinize sahip olabilir ve bu sektörün önemli isimleri arasında yer alabilirsiniz. Startkey

Previous Yenimahalle'de her mahalleye bir belediye sarayı
Sonraki İder Mobilya ile sonbahar trendlerini yakalayın

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri Erkan Aslan Özel Röportaj

Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği Başkanı Erkan Aslan Yaşam Projelerine Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği (AGEM) hakkında bilgiler verdi. Ankaralı konut alıcılarına tavsiyelerde de bulunan  Aslan, Yaşam projelerinin sorularını şöyle cevapladı;

Makaleler 0 Yorum

Ankara konut fiyatları artışında dünyada 13. sırada

Ankara konut fiyatları artışında 13. sırada.

Makaleler 0 Yorum

Evren Acar : Büyüyen Ankara’da stok fazlasına dikkat

Başkent’te çok sayıda inşaat firmasına pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunan CEF Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Evren Acar’la sektörü ve Ankara konut projelerini konuştuk.

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

Makaleler 0 Yorum

Ev Sahibinin Hakları

Kira hukukunda Ev sahibi ve Kiracı ilişkisi düşünülürken Ev sahibinin, sahibi olduğu evi istediği gibi kullanabilecek iken kiraya vermesi ile kiracının o evde huzurlu bir şekilde oturması arasında bir denge

Makaleler

Yeni konut projelerinde yüksek aidatlara dikkat!

Konut alıcıları yeni konut projelerinden ev alırken projenin bir çok özelliğine dikkat etmekte.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.