Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bugün emlak işlemlerindeki en önemli yardımcımız olan gayrimenkul danışmanları, önemli bir süreç sonunda bu konuma gelebilmektedirler. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler, bu konu ile ilgili olarak açılmış olan lisans ya da ön lisans programlarına dâhil olabilirler. Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme gibi bölümler öğrencilerin profesyonel olarak bu alanda görev yapması hedefi ile açılmış olan bazı bölümlerdir.

Gayrimenkul danışmanı olmak için yapabileceklerinizden biri de üniversite ya da finans kurum ve kuruluşlarının açtığı kurslara katılmaktır. Bu sertifika programları ile danışmanlık eğitimi alırken, çalışma alanınızı da genişletebilir ve ticari gayrimenkul danışmanı da olabilirsiniz. Bu işinizde belli bir alanda uzmanlaşmak anlamına gelecektir. Bu sertifika programları bazen devlet desteği ile de açılabiliyor. Bulunduğunuz şehirde bu kurslar hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorsanız, Ticaret Odası ya da Sanayi ve Ticaret Odası gibi kurumlara giderek bilgi alabilirsiniz. Burada düzenlenen meslek edindirme kursları arasında bu yönde bir programın olması da muhtemeldir.

Kısacası ticari gayrimenkul danışmanı olmak için öncelikle gayrimenkul danışmanı statüsünü elde edebileceğiniz eğitimi almanı gerekiyor. Ardından ise hem eğitim destekleri hem de tecrübeniz ile ticari emlak işlemlerinde uzmanlaşabilirsiniz. Kendi emlak ofisinize sahip olma düşünceniz varsa, öncelikle iyi bir emlak ofisinde tecrübe edinmeniz önerilir. Eğer kariyerinizi gayrimenkul danışmanı olarak sürdürecekseniz de Startkey gibi başarılı bir isim altında çalışarak, kariyerinizi taçlandırabilirsiniz.

Startkey, üst düzey bir emlak hizmeti sunduğu için, hem bu sektörde hizmet verenler için iyi bir örnektir, hem de emlak hizmeti alacak olanlar için büyük bir destekçidir. Gelişen sektör şartları ile birlikte, bugünün en önemli iş alanlarından biri olan emlak, sistemli bir çalışma ve hedefler doğrultusunda, büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan bir alandır. İşinizi büyüterek, kendi emlak ofisinize sahip olabilir ve bu sektörün önemli isimleri arasında yer alabilirsiniz. Startkey

Previous Yenimahalle'de her mahalleye bir belediye sarayı
Sonraki İder Mobilya ile sonbahar trendlerini yakalayın

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

İkinci Vatan Türkiye Programı ülkemize yılda 45 milyar dolarlık doğrudan yatırım getirecek…

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri Erkan Aslan Özel Röportaj

Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği Başkanı Erkan Aslan Yaşam Projelerine Ankara Gayrimenkul Müşavirleri Derneği (AGEM) hakkında bilgiler verdi. Ankaralı konut alıcılarına tavsiyelerde de bulunan  Aslan, Yaşam projelerinin sorularını şöyle cevapladı;

Genel 0 Yorum

Ayça Aral İstanbul emlak sektörünü değerlendirdi

İstanbul emlak sektörü liderliğini her zaman korumakta.

Makaleler 0 Yorum

Emlak sektöründe blog yazmanın önemi

Blog yazmak başlı başına son derece önemli bir faaliyettir.

Makaleler

Yeni konut projelerinde yüksek aidatlara dikkat!

Konut alıcıları yeni konut projelerinden ev alırken projenin bir çok özelliğine dikkat etmekte.

Makaleler 0 Yorum

Ofisde Yaşam

Günün uzun bir bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanıdır ofisiniz… Trafikte boğuşup, boğucu bir telaş sonrasında geldiğiniz yerdir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.