Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bugün emlak işlemlerindeki en önemli yardımcımız olan gayrimenkul danışmanları, önemli bir süreç sonunda bu konuma gelebilmektedirler. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler, bu konu ile ilgili olarak açılmış olan lisans ya da ön lisans programlarına dâhil olabilirler. Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme gibi bölümler öğrencilerin profesyonel olarak bu alanda görev yapması hedefi ile açılmış olan bazı bölümlerdir.

Gayrimenkul danışmanı olmak için yapabileceklerinizden biri de üniversite ya da finans kurum ve kuruluşlarının açtığı kurslara katılmaktır. Bu sertifika programları ile danışmanlık eğitimi alırken, çalışma alanınızı da genişletebilir ve ticari gayrimenkul danışmanı da olabilirsiniz. Bu işinizde belli bir alanda uzmanlaşmak anlamına gelecektir. Bu sertifika programları bazen devlet desteği ile de açılabiliyor. Bulunduğunuz şehirde bu kurslar hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorsanız, Ticaret Odası ya da Sanayi ve Ticaret Odası gibi kurumlara giderek bilgi alabilirsiniz. Burada düzenlenen meslek edindirme kursları arasında bu yönde bir programın olması da muhtemeldir.

Kısacası ticari gayrimenkul danışmanı olmak için öncelikle gayrimenkul danışmanı statüsünü elde edebileceğiniz eğitimi almanı gerekiyor. Ardından ise hem eğitim destekleri hem de tecrübeniz ile ticari emlak işlemlerinde uzmanlaşabilirsiniz. Kendi emlak ofisinize sahip olma düşünceniz varsa, öncelikle iyi bir emlak ofisinde tecrübe edinmeniz önerilir. Eğer kariyerinizi gayrimenkul danışmanı olarak sürdürecekseniz de Startkey gibi başarılı bir isim altında çalışarak, kariyerinizi taçlandırabilirsiniz.

Startkey, üst düzey bir emlak hizmeti sunduğu için, hem bu sektörde hizmet verenler için iyi bir örnektir, hem de emlak hizmeti alacak olanlar için büyük bir destekçidir. Gelişen sektör şartları ile birlikte, bugünün en önemli iş alanlarından biri olan emlak, sistemli bir çalışma ve hedefler doğrultusunda, büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan bir alandır. İşinizi büyüterek, kendi emlak ofisinize sahip olabilir ve bu sektörün önemli isimleri arasında yer alabilirsiniz. Startkey

Previous Yenimahalle'de her mahalleye bir belediye sarayı
Sonraki İder Mobilya ile sonbahar trendlerini yakalayın

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Evren Acar : Büyüyen Ankara’da stok fazlasına dikkat

Başkent’te çok sayıda inşaat firmasına pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunan CEF Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Evren Acar’la sektörü ve Ankara konut projelerini konuştuk.

Makaleler 0 Yorum

Gayrimenkul Yatırımlarında nelere dikkat edilmeli

İnsanların Yatırım araçları içerisinde yer alan gayrimenkul, Bir eşya hukuku terimi olup, Genellikle ekonomik bir terim olarak kullanılmaktadır.

Makaleler 1 Yorum

Akıllı kentler

İlk çağlardan beri insanoğlu birlikte yaşamanın mücadelesini verdi.

Makaleler 0 Yorum

Turizm Tesisleri Türleri ve Genel Özellikleri

Her geçen gün artan turist potansiyeli ile Türkiye turizm yatırımlarının cazibe merkezi haline gelmektedir. Sadece kıyılarda yaz turizmine yönelik yatırımlar ile sınırlı olmayan, şehir içi ve kültür turizmine yönelik olması

Makaleler

Kar ettiren arsa yatırım sırları

Bu aralar çok fazla tarla ve arsa yatırımı üzerine sorular almaya başladım ve de yatırımcı takipçilerimden, arsa ve tarla yatırımı nasıl yapılır bu konulara ne zaman değineceksin serzenişleri de alınca,

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.