Tema İSTANBUL’da ayrıcalıklı yaşam başlıyor

Tema İSTANBUL’da ayrıcalıklı yaşam başlıyor

İstanbul Avrupa yakasında hayata geçirilen Tema İstanbul konut projesinde yaşam başlıyor.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük özel sektör gayrimenkul projesi Tema İSTANBUL’da konut sahipleri, yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü ile tanışıyor.

Temmuz ayında konut teslimlerinin gerçekleştirildiği Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’da yaşam başlıyor.

Erhan Boysanoğlu: Ortak Girişim Grubu’muzun her bir üyesi ve tüm Türkiye için gurur kaynağı…

Tema İSTANBUL Site Yönetiminin ilk başkanı Süleyman Çetinsaya: aidatlar 143–183 TL aralığında olacak…

Ali Kantur: %84’ü yeşil alana ayrıldı, trafik sitenin dış çevresine ve yeraltına alındı…

Mesut Arslan: Tema Metro Durağı 2018 veya 2019 başında tamamlanacak, Marmaray da gelecek…

HER YÖNÜ İLE ÇOK ÖZEL BİR PROJE OLDU
Mega karma projenin henüz ilk etabı olan konut bölgesinde gerçekleştirilen ‘ilk’ ve ‘en’lere, kırılan rekorlara ve imza atılan sıra dışı başarılara dikkat çeken MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu; “Bu projeyi hayata geçiren MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu’nun her bir üyesi, alanlarında kaliteli, önemli ve başarılı birçok işe imza atmış köklü ve güçlü kuruluşlardır. Ancak bu projenin benzersiz özellikleri, sahnelenen performans ve ortaya çıkan sonuç olarak Tema İSTANBUL, Ortak Girişim Grubu Üyeleri’nin her biri için ayrı ayrı gurur ve onur kaynağı olmuştur” açıklamasında bulundu. Tema İSTANBUL’un tüm Türkiye için gurur duyulacak sembol bir proje olduğunu da söyleyen Erhan Boysanoğlu, “Tema İSTANBUL, gerçekten de her yönü ile olduğu kadar, sunduğu yaşam olanaklarıyla da çok özel bir proje oldu” dedi.

3.531 KONUTUN %85’İNDEN FAZLASI SATILDI
Tema İSTANBUL’da kaydedilen sıra dışı ve istikrarlı satış hızının konut teslimleri ile birlikte daha da artacağını da belirten Erhan Boysanoğlu, “Şu ana kadar projede satışlar %85’in üzerine çıktı. Tema İSTANBUL’da toplam 3.045 adete ulaşan konut satışlarının, yaşamın başlamasıyla birlikte kısa sürede tamamlanacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

TEMA İSTANBUL’DA İLK BAŞKAN SÜLEYMAN ÇETİNSAYA
Tema İSTANBUL’da vaat edilen yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürüne dair tüm olanakları oluşturduklarını belirten ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise “Burada benzersiz bir yaşam ortamı oluşturduk. Vaat ettiğimiz yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü için, yapısal ve diğer tüm fiziki olanaklar eksiksiz. Tema İSTANBUL’da mükemmel yaşam için kalan tek unsur ise; sistem, yani yönetim. Bu nedenle, daha önce de belirttiğimiz gibi sistemin kurulması ve oturması için ilk başta yönetimi biz üstleneceğiz. Yönetimin ilk Başkanı ben olacağım. 1,5 yıllık sürelik bu görevim sırasında yardımcılığımı da Genel Müdürümüz Mesut Arslan üstlenecek” dedi.

TEMA İSTANBUL’DA AİDATLAR 143 – 183 TL ARALIĞINDA OLACAK
En baştan bu yana tüm detaylarda olduğu gibi aidat konusuna da özel bir önem ve ayrıcalık getirdiklerine dikkat çeken Süleyman Çetinsaya, “Tema İSTANBUL’da konut sahiplerine aidat konusunda de ayrıcalık tanıyabilmek üzere, bazı kiralanabilir alanların gelirini site yönetimine bıraktık. Sistemi kurgularken aldığımız diğer tedbir ve tasarrufların yanı sıra bu kiralanabilir alanların da katkısıyla Tema İSTANBUL’da aidat bedellerini, konutların tip ve büyüklüklerine değişmek kaydı ile; aylık 143 ile 183 TL aralığında belirledik” açıklamasında bulundu.

MARKALAR ŞİMDİDEN YERLERİNİ ALDILAR
Süleyman Çetinsaya, Migros, Dominos, Hacı Sayid, Çıtır Usta, Fırın İstanbul, gibi markaların da Tema İSTANBUL’da daha şimdiden yerlerini aldığını belirterek, “Kuaför, eczane, kuru temizleme de hizmete hazırlanıyorlar. Tema İSTANBUL konutlarının yarattığı yüksek gayrimenkul değeri de emlakçıları cezb etti. Tema İSTANBUL’da iki gayrimenkul danışmanı da projenin içinde ofis açtı” dedi.

AİLELERİN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Konut bölgesinin, Tema İSTANBUL’un 1.5 milyon m²’yi aşkın devasa arazisi içinde, çok özel bir konumdaki yaklaşık 330 bin m²’lik bir alan içinde yükseldiğini vurgulayan KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, “Konut bölgesi, birbirinden farklı yükseklik ve tipteki 61 bloktan oluşuyor. Tema İSTANBUL’da 1+1’den, 4+1’e kadar farklı farklı tip ve büyüklükte toplam 3.531 konut bulunuyor. Tema İSTANBUL’da 70’in üzerinde farklı tipteki konut alternatifleriyle, ailelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor” dedi.

285 BİN M² YEŞİL ALANA AYRILDI, SİTE İÇİ TRAFİKTEN ARINDIRILDI
Tema İSTANBUL konut bölgesinin arazisinin %84’ü yeşil alana ayrıldığını belirten Ali Kantur, “285 bin m²’nin üzerinde bir peyzaj ve doğal yeşil alana sahip Tema İSTANBUL konutlarındaki kalite ve benzersiz özelliklerin yanı sıra araç trafiğini de, acil durumlar dışında dış çevreye ve yeraltına aldık. Oyun parkları, yürüyüş ve spor alanları, pergolalar, havuzlar ile aktif kullanıma açarak, doğayı da Tema İSTANBUL’daki sosyal yaşamın içine soktuk. Her bir bölüm bloklar, sosyal açıdan kendine yeterli donatılara sahip. Bununla birlikte 3 bin metrekarelik bölümü kapalı olmak üzere geniş bir alana yayılan Sosyal Tesisimiz de geniş kapasiteli ve tam donanımlı.

Tema İSTANBUL’da; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kay-kay pisti de olmak üzere kapalı ve açık çeşitli spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. Tema İSTANBUL’da yaklaşık 6.400 araçlık kapalı, 800 araçlık açık otopark da bulunuyor” şeklinde konuştu.

Ali Kantur, uluslararası nitelikte çağdaş eğitim kampüsü ile ev sahipliği yaptıkları TED Atakent Koleji’nin ve Bilfen Anaokulu’nun, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, kayıtlara başlandığını da açıkladı.

YENİ VE AYRICALIKLI YAŞAM KÜLTÜRÜ İLE DE SEKTÖRÜNE REFERANS OLMAYA ADAY
Tema İSTANBUL’un Türkiye’nin ilk master planlı ve en büyük özel sektör gayrimenkul projesi olduğunun altını çizen Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan ise “Mega karma yapısı ile böylesine büyük ve komplike bir yapıya sahip bir proje, gerçekten de akademilerde ders olarak okutulacak nitelikte örnek süreçler içeriyor. Bünyesinde birçok ‘ilk’leri ve ‘en’leri barındırıyor. Bununla birlikte birçok rekora, benzersiz başarıya da imza attık.

Tema İSTANBUL’da 3.531 konutu, Türkiye’nin en büyük konut şantiyesini kurarak, kaliteden asla taviz vermeden 24 ay gibi rekor bir sürede tamamladık. Aynı şekilde sıra dışı bir başka başarıyı da satış hızımız ve istikrarımız ile yakaladık. Bu her iki alanda da sektörümüze referans olduk, moral verdik. Şimdi de rekor geleneğimizi konut teslimlerine taşıdık. 6 Temmuz’dan bu yana günde ortalama 100 konutu sahiplerine teslim ettik. Belirli bir plan ve takvim dahilinde bugüne kadar toplam 2.400 aileye konutlarını teslim ettik” dedi.

Tema İSTANBUL’un benzersiz özelliklerinin yanı sıra inşaat, satış performansı ile elde ettikleri ve konut teslimlerinde de sürdürdükleri rekor ve başarı geleneğini projenin yaşam evresinde de sürdüreceklerini belirten Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL’un, yapım hızı ve kalitesi, konut satışlarındaki istikrarlı ve sıra dışı başarısı, konut tesliminde ortaya koyduğu performans ile olduğu kadar; sunduğu yeni ve ayrıcalıklı yaşam kültürü ile de sektörüne referans olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

TEMA METRO DURAĞI 2018’DE TAMAMLANACAK MARMARAY AVANTAJI DA YAŞANACAK
Tema İSTANBUL’un mevcut ve gelecekteki ulaşım arterleri açısından merkezi ve avantajlı konumuna da dikkat çeken Mesut Arslan, “Tema İSTANBUL, TEM, E-5, Sahilyolu ve 3. Köprü bağlantı yolları gibi ana arterlerin kesişme noktasında. Atatürk Havalimanı ve yapımı sürdürülen 3. Havalimanı’na en kolay ulaşım noktasında. Bununla birlikte Tema İSTANBUL, ulaşım açısından da bölgesine, çevresine değer katıyor. Mecidiyeköy’den ilk etapta 2017 yılında Mahmut Bey’e gelecek ve sonrasında da Bahçeşehir’e gidecek olan M7 metro hattı üzerinde, proje sınırlarımız içinde yer alan Tema Metro Durağı bulunuyor.

Yaklaşık 3.000 m²’lik bir büyüklükte olması planlanan Tema Metro Durağı’nın ve yakın çevre ulaşım alt yapısının 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor. Projemizin hemen diğer yanında yine yakın bir zamanda tamamlanması beklenen Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Durağı ile Marmaray avantajımız da bulunuyor. Ayrıca gerçekleştirilecek olan kavşak ve yan yolların geliştirilmesine yönelik çalışma da bölgede araç trafiğine çok önemli katkıda bulunacak” dedi.

Previous Ankara konut projelerinde satışlar arttı
Sonraki Elysium Art Şişli konut projesi

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Atlantik Fly’da 265 bin TL’den başlayan fiyatlar

İstanbul’da markalı ve nitelikli konut projeleri üreten Atlantik Yapı, Fly projesinde yılın ilk avantajlarını yatırımcılara sunuyor.

Avrupa Yakası

Eminevim Ahenk İstanbul’da yüzde 18 indirim kampanyası

Eminevim İnşaat, dairelerin yüzde 70’inin satıldığı Ahenk İstanbul adlı projesindeki son konutlar için yeni kampanya başlattı.

İstanbul 0 Yorum

Mesa Marmara Haziran 2017’de teslim edilecek

20 katlı tek blok Mesa Marmara konut teslimleri Haziran 2017’de

İstanbul 0 Yorum

Seha Yapı İstanbul’daki ilk projesini Başakşehir’de inşa edecek

İttifak Holding’in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı’nın da aralarında bulunduğu ortak girişim, Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği ihaleyi kazandı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Ofton İnşaat’ın 4 projesinde 60 ay 0 faiz

Merkezi lokasyonlarda yaptığı butik ve nitelikli projelerle dikkat çeken Ofton İnşaat, 2016 bitmeden farklı bölgelerdeki 4 projesinde 60 ay yüzde 0 faiz kampanyası başlattı.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Piazza’da lansman fiyatları için son günler

Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın İstanbul Maltepe’de hayata geçirdiği karma kullanım projesi Piazza’nın lansman kampanyası 21 Kasım’da son buluyor.