Tariş Yemta Aydın’da Fabrika Kuracak

Türk yem sektörüne ve hayvancılığına 55 yıldır yön veren Tariş Yemta A.Ş. yeni yem üretim tesislerini 7 milyon TL’lik yatırımla Bergama Yeniket’te hizmete açtı.

Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Başkanı Faruk Yaman Yenikent Tesislerinin ardından Aydın’da da yem fabrikası kuracaklarını açıkladı. Tariş Yemta Yeniket Tesisleri açılışı, yapımında desteğini esirgemeyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Yeniket Belediye Başkanı Fikret Çam ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği ve Tariş Yemta Yönetim Kurullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Törende konuşan Tariş Yemta Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Özbek, hayvancılık sektörüne en iyi hizmeti sunma felsefesi ile çalıştıklarını, verim düzeyi ve kaliteyi her zaman yukarı taşıyacaklarını söyledi.

Tariş Pamuk ve yağlı Tohumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yaman ise, 16 bin 418 metrekare arazi üzeride kurulu, saatlik 30 ton işleme kapasitesine sahip, toplamda 11 bin 500 ton hammadde stok kapasitesi bulunan Tariş Yemta’nın Yenikent Tesisi ile sektöründeki lider konumunu daha da sağlamlaştıracağına inandığını söyledi. Yapımına Ocak 2013’te başlanan tesisi bir yıl gibi kısa süre tamamlayarak, Türk ekonomisine bacası tüten bir fabrika kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Yaman, yatırımların süreceği müjdesini verdi. Yaman, “Tariş Yemta şirketimizin şehir merkezinde kalması ve arazinin TOKİ ile yapılan hasılat paylaşımı modeliyle değerlendirilmesi neticesinde Bergama’ya taşıdık. Gelecek günlerde TOKİ projesinden gelecek bütçe ile bu kez Aydın bölgesinde yer alan Tariş Yemta arazisinde son teknoloji ile donatılmış yem tesisi kuracağız.” dedi. (Aydın hedef)

Previous Van Gölü'nün Baştacı: İnci Kefali
Sonraki Zonguldak Yeni Hastanesine Kavuşuyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Türkiye İMSAD 60 üyesiyle Yapı Fuarı’nda

Türkiye inşaat sektörünün yeni bir yol haritasına ihtiyacı olduğunu ve acil olarak Ulusal Bina Yönetmeliği’nin çıkarılması gerektiğini belirten Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile önümüzdeki yakın

Firma Haberleri 0 Yorum

Elginkan Topluluğu gayrimenkule giriyor

ECA marka armatürlerin üreticisi Elginkan Topluluğu, İstanbul’dan taşıdığı sanayi tesislerinden boşalan arazileri gayrimenkul projeleri için kullanacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Point Bornova’da ÇED Süreci Başladı

Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme tarafından Bornova’da yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda AVM ve 629 konuttan oluşan 255 milyon liralık Point Bornova projesinde ÇED süreci başladı

Firma Haberleri 0 Yorum

Demir İnşaat Kentsel Dönüşüm Projesini Suudi Ortak İle Yapacak

Demir inşaat, kentsel dönüşüme odaklanıyor. İstanbul’da ve izmir’de dönüşüme hazırlanan Demir, Anadolu yakasındaki projesinde Suudi iş adamıyla ortaklık yapacak

Firma Haberleri 0 Yorum

ERSA Mobilya bu kez ZOW İstanbul’da

Mobilya sektörüne özel tasarımlarıyla yön veren ERSA Mobilya, sektörün dünyadaki önemli markalarından HAWORTH’la gerçekleştirdiği işbirliğini Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı-ZOW 2015 İstanbul’da görücüye çıkarıyor.

Firma Haberleri

KT Kira Sertifikası İtfa ve Getiri Ödeme işlemlerini açıkladı

KT Kira Sertifikaları Varlık Kiralama A.Ş tarafından konuyla ilgili açıklama yaptı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.