Tariş Yemta Aydın’da Fabrika Kuracak

Türk yem sektörüne ve hayvancılığına 55 yıldır yön veren Tariş Yemta A.Ş. yeni yem üretim tesislerini 7 milyon TL’lik yatırımla Bergama Yeniket’te hizmete açtı.

Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Başkanı Faruk Yaman Yenikent Tesislerinin ardından Aydın’da da yem fabrikası kuracaklarını açıkladı. Tariş Yemta Yeniket Tesisleri açılışı, yapımında desteğini esirgemeyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Yeniket Belediye Başkanı Fikret Çam ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği ve Tariş Yemta Yönetim Kurullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Törende konuşan Tariş Yemta Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Özbek, hayvancılık sektörüne en iyi hizmeti sunma felsefesi ile çalıştıklarını, verim düzeyi ve kaliteyi her zaman yukarı taşıyacaklarını söyledi.

Tariş Pamuk ve yağlı Tohumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yaman ise, 16 bin 418 metrekare arazi üzeride kurulu, saatlik 30 ton işleme kapasitesine sahip, toplamda 11 bin 500 ton hammadde stok kapasitesi bulunan Tariş Yemta’nın Yenikent Tesisi ile sektöründeki lider konumunu daha da sağlamlaştıracağına inandığını söyledi. Yapımına Ocak 2013’te başlanan tesisi bir yıl gibi kısa süre tamamlayarak, Türk ekonomisine bacası tüten bir fabrika kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Yaman, yatırımların süreceği müjdesini verdi. Yaman, “Tariş Yemta şirketimizin şehir merkezinde kalması ve arazinin TOKİ ile yapılan hasılat paylaşımı modeliyle değerlendirilmesi neticesinde Bergama’ya taşıdık. Gelecek günlerde TOKİ projesinden gelecek bütçe ile bu kez Aydın bölgesinde yer alan Tariş Yemta arazisinde son teknoloji ile donatılmış yem tesisi kuracağız.” dedi. (Aydın hedef)

Previous Van Gölü'nün Baştacı: İnci Kefali
Sonraki Zonguldak Yeni Hastanesine Kavuşuyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Duravit ile yeni zahmetsiz banyolar

Saf ve sert: Modern banyo tasarım trendi, günümüzde otantik malzemeleri içeren ve erkeksi karakteri yansıtan maskülen tasarıma yönelmiştir.

Firma Haberleri 0 Yorum

Formül Group Büyümesini Sürdürüyor

Yaklaşık 22 yıldır plastik boru ve bağlantı parçaları sektöründe hizmet gösteren Formül Group, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

SN Park Aliağa 2.Etap Temeli Atıldı

SN Park projesinin 2. etap konutlarının temeli törenle atıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Banu Çetinkol kimdir?

Satış ve pazarlama alanında uzun yıllar görev yapan Banu Çetinkol, inşaat endüstrisinin global jenerik markası Hilti Türkiye’nin Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ulupark Evlerinde Fırsat

TOPUZ Yapı’nın Ulukent’te hızla tamamlanan projesi Ulupark Evleri, ev sahibi olmak isteyenlere 15 Hazirana kadar özel ödeme seçenekleri sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kavaklı Konakları’nda 326 bin TL’den Başlayan Fiyatlar

Kavaklı’da erken teslim Gül Yapı’nın Beylikdüzü’nde inşa ettiği Kavaklı Konakları’nda erken teslim yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.