Tahir Tellioğlu: “Önüne gelen müteahhitlik yapmamalı”

Tahir Tellioğlu: “Önüne gelen müteahhitlik yapmamalı”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (IMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, “Sektördeki çürük elmaları temizleyebilmek için ‘müteahhitlik hizmet yasası’nın bir an önce TBMM gündemine alınması gerekiyor” dedi. Tellioğlu yaptığı açıklamada, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez olduğunu söyledi. 1 Sermaye gücü olmalı Doğrudan veya dolaylı herkesi ilgilendiren sektörde bugüne kadar düzenli bir sistemin oluşturulmadığını savunan Tellioğlu, “Türkiye’de her önüne gelen müteahhitlik yapabiliyor. Bu da hem bizi hem de vatandaşlan mağdur ediyor” diye konuştu. Türkiye’de 300 bine yakın müteahhit olduğunu hatırlatan Tellioğlu, sayının bu kadar yüksek olmasının mesleki bir çerçeve ve kanun olmamasından kaynaklandığını aktardı.

Tellioğlu, yeterli sermaye gücü olan bir kişinin, hiçbir kanuna tabi olmadan istediği gibi “ben müteahhidim” diye ortaya çıkıp konut veya iş yeri yapabildiğine dikkati çekti. Teknik, sermaye gücü ve nitelikli insan kaynağı yeterliliği olmayan kişilerin bu mesleği yapmasına karşı olduklannı anlatan Tellioğlu, şöyle konuştu: “Böylesine büyük ve ülke ekonomisini etkileyen bir sektördeki düzenin de zaman kaybedilmeden oluşturulması gerekiyor.

İnşaat sektörü, denetimsizlik ve eğitimsizlik nedeniyle müteahhitliği tam anlamıyla uygulamayanların cenneti halinde. Bunun sonlandınlmasını istiyoruz. Sektördeki çürük elmaları temizleyebilmek için ‘müteahhitlik hizmet yasası’nın bir an önce TBMM gündemine alınması gerekiyor.”(Yeni Asır)

Previous Saf GYO'nun bağımsız denetim firması belli olacak
Sonraki Türkiye'nin en pahalı evi satıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar güneş evlerden istiyor

Kahramanmaraş’ta ev sahibi olmak isteyip de daire fiyatlarını çok yüksek ramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin uygun ödeme koşulları sağladığı bulan vatandaşlar, güneş evlerden istiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Akkuyu Revize ÇED Raporu Açıklandı

Mersin’in Gülnar İlçesi’nde yapılacak Akkuyu nükleer Güç Santrali’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan 3 bin 600 sayfadan oluşan revize Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Elmadağ Hasanoğlan Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi 1237 ada 4 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği 26 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da yeni otobüs hatları açıldı

İstanbul Elektrik Tranvay ve Tünel İşletmeleri(İETT) Genel Müdürlüğü, metrobüse alternatif olarak üç yeni ‘’otobüs hattı’’ açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli’nde Çarpık Kent Dokuları Yenilenecek

Mimarlar, inşaat mühendisleri, şehir plancıları, ilçe imar müdürlerinin katılımıyla Büyükşehir’de yapılan toplantıda yeni plan notu değerlendirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Belediyesi Kaçak Yapılaşmaya Karşı

 Çankaya Belediyesi ekipleri kent estetiğini hiçe sayan düzensiz yapılaşmaya karşı yürüttüğü mücadelede son üç ayda 57 adet yapıya müdahale etti .

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.