Tahir Tellioğlu: “Önüne gelen müteahhitlik yapmamalı”

Tahir Tellioğlu: “Önüne gelen müteahhitlik yapmamalı”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (IMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, “Sektördeki çürük elmaları temizleyebilmek için ‘müteahhitlik hizmet yasası’nın bir an önce TBMM gündemine alınması gerekiyor” dedi. Tellioğlu yaptığı açıklamada, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez olduğunu söyledi. 1 Sermaye gücü olmalı Doğrudan veya dolaylı herkesi ilgilendiren sektörde bugüne kadar düzenli bir sistemin oluşturulmadığını savunan Tellioğlu, “Türkiye’de her önüne gelen müteahhitlik yapabiliyor. Bu da hem bizi hem de vatandaşlan mağdur ediyor” diye konuştu. Türkiye’de 300 bine yakın müteahhit olduğunu hatırlatan Tellioğlu, sayının bu kadar yüksek olmasının mesleki bir çerçeve ve kanun olmamasından kaynaklandığını aktardı.

Tellioğlu, yeterli sermaye gücü olan bir kişinin, hiçbir kanuna tabi olmadan istediği gibi “ben müteahhidim” diye ortaya çıkıp konut veya iş yeri yapabildiğine dikkati çekti. Teknik, sermaye gücü ve nitelikli insan kaynağı yeterliliği olmayan kişilerin bu mesleği yapmasına karşı olduklannı anlatan Tellioğlu, şöyle konuştu: “Böylesine büyük ve ülke ekonomisini etkileyen bir sektördeki düzenin de zaman kaybedilmeden oluşturulması gerekiyor.

İnşaat sektörü, denetimsizlik ve eğitimsizlik nedeniyle müteahhitliği tam anlamıyla uygulamayanların cenneti halinde. Bunun sonlandınlmasını istiyoruz. Sektördeki çürük elmaları temizleyebilmek için ‘müteahhitlik hizmet yasası’nın bir an önce TBMM gündemine alınması gerekiyor.”(Yeni Asır)

Previous Saf GYO'nun bağımsız denetim firması belli olacak
Sonraki Türkiye'nin en pahalı evi satıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Çankaya’da kaldırımlar yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, 12 Haziran’da okulların tatile girmesi ile birlikte Çankaya bölgesinde yoğun bir şekilde kaldırım yapımı gerçekleştirecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

James Bond’un Düştüğü Köprüye İlgi Artıyor

James Bond” filminin son serisi “Skyfall”un aksiyon sahnelerinin çekildiği Adana’da, Almanlar tarafından 1912 yılında yapılan 99 metre yüksekliğindeki Varda Köprüsü ziyaretçilerin uğrak mekanı oldu.Filmin çekildiği süreçte de çok sayıda doğa,

Güncel Haberler 0 Yorum

Çayyolu metrosu seferleri artacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanı için öngörülen yatırım tutarının 10 milyar Avro civarında olduğunu belirterek, konsorsiyumun 10 milyar Avro nun altında bir yatırım gerçekleştirmesi halinde aradaki

Güncel Haberler

Tunalı Hilmi’nin kaldırımları yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tunalı Hilmi Caddesi’nde 5 Temmuz Pazar gününden itibaren kaldırım yenileme çalışması yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Trabzon Dünya Kenti Olacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğİu, Ankara’daki temaslarını tamamlayarak Önceki gece geç saatlerde Trabzon’a döndü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak Çöplüğü’nde tarım üretimi

Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı Ankara Katı Atık Yönetimi Projesi kapsamında, endüstri parkına dönüştürülen Mamak ve Sincan Katı Atık Depolama Alanlarında, sera gazı etkisiyle atmosfere zarar veren metan gazı, 10 yıldır elektrik

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.