Swatch kalitesi Modasaat.com hızı ile kapınızda

Swatch kalitesi Modasaat.com hızı ile kapınızda

Saatin ve zamanın değeri aslına insanlık tarihi ile başlamaktadır.

Kullanımları ise farklı aşamalar ile günümüz dünyasına kadar ulaşmaktadır. Günler, haftalar, aylar ve yıllar her daim saate bağlı olduğu için saatler, tarihin ve zamanın adeta kalp atışlarını göstermektedir. Zamanı bizlere göstermeye yarayan alet olarak tanımlanabilen saatler; su, yağ, güneş ve kum ile işleyebilen en ilkel halleriyle, M.Ö. 3000-2000 senelerinde Çin, Mezopotamya, Mısır ve Hindistanda tercih edilmeye başlamıştır. Günümüz saatlerine yani Casio saat gibi modellere gelene kadar aslında pek çok forma girmiş bir alettir. Ayrıca bu formlar arasından en yaygın olanı kesinlikle güneş saatleri olmuştur.

Güneş saatlerinin ise Mezopotamya, Mısır ve Akdeniz havzası gibi güneş ışıklarının bolca göründüğü orta kuşakta meydana getirilerek gelişme kaydedildiği düşünülür. Güneş saatleri aslında özel bir şekilde hazırlanmış olan bir mil gölgesinin, güneşin gözüken bazı hareketlerine uygun olacak şekilde ve yine özel bir şekilde hazırlanmış olan taş, mermer ya da madeni bir zemin yani kadran üzerinde yer alan hareketlerine göre belirlenen zaman tayinini sağlayan cihazlardır, şeklinde tarif edilebilir bir üründür. Günümüze kadar çok farklı formlara sahip olan bu aletlerin geçmiş tarihi de son derece önemlidir. http://modasaat.com web adresinde de zaten günümüz dünyasının en şık ve en modern saat modellerini görüp incelemeniz mümkündür.

Ayrıca Romalıların da söz konusu olan güneş saatini yaptıklarını net bir şekilde bilmek mümkün olmayabilir. Ne var ki, tüm bunlar aslında İslam ülkelerinin yapmış oldukları güneş saatleri kadar hassas ve teferruatlı nitelikler taşımamaktadır. İslamiyet ile beraber beş vakit namaz ve orucun emredilmesi, ayrıca bu gibi ibadetlerin zaman dilimleri ile sıkı bir şekilde bağlı durumda olması da Müslüman olan insanları özellikle şafak, öğle ve ikindi vakitlerinin başlangıç ve bitiş anlarını tespit etmek için teşvik etmiştir adeta. Günümüze gelip baktığımızda halen daha pek çok insan için saat kullanmak ayrı bir zevktir. Swatch saat modelleri ve diğer tüm saat modelleri arasında beğendiğiniz bir modeli tercih etmek günümüz koşullarında artık daha kolaydır.

Previous AND Pastel projesinde ön talep toplanıyor
Sonraki İngilizce konuşmak artık konusarakogren.com ile sorun olmaktan çıkıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 26 Ocak 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’da 26 Ocak 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Selçuklu Belediyesi’ne En İyi Proje Ödülü

Selçuklu Belediyesi’nin prestijli yatırımlarından olan ve geçtiğimiz günlerde temeli atılan Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi, Türkiye Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “Ulusal Mimarlık Ödülleri” kapsamında en iyi proje ödülünü almayı

Güncel Haberler 0 Yorum

Çaldağ kentsel dönüşüm projesi yargıya taşındı

Mimarlar, Çaldağ kentsel dönüşümü yargıya taşıdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bodrum Belediyesi Vergi Ve Prim Borcu İçin Mülk Satacak

Bodrum Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında, SGK prim borçlan ve Vergi Dairesi’ne olan borçların ödenmesi için bazı taşınmazların takas edilmesi maddeleri görüşüldü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 5 Kasım 2015

5 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da  su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

14. BETONART Mimarlık Okulu Ordu Ünye’de açıldı

TÇMB’nin 2002 yılından beri “BETONART” markası altında mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği uygulama ağırlıklı atölye çalışması, OYAK Çimento, Ünye Çimento Fabrikası’nın desteğiyle gerçekleşecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.