Suudilerden Ankara’ya 100 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı

Suudilerden Ankara’ya 100 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı

Suudi Arabistan’ın önde gelen firmalarından Pan Kingdom, Ankara’ya 100 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapacak.
Pan Kingdom Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman bin Salim Al Harbi, yatırım olanakları için Türkiye’de temaslarda bulundu. Kırkıncıoğlu Grup Genel Müdürü Abdullah Kırkıncıoğlu ve DETAŞ Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Karabacak ile birlikte Ankara’nın gelişen akslarından Eskişehir yolu ve Gölbaşı bölgelerini analiz eden Süleyman bin Salim Al Harbi, yatırımlarını gayrimenkul sektöründe değerlendireceklerini bildirdi.

Al Harbi, gerekli fizibilite çalışmalarını tamamladıktan hemen sonra, 2015 yılı içinde yatırımları hayata geçirmeyi planladıklarını dile getirdi. Şu an bir yerli ortağı bulunmayan Pan Kingdom’un, Ankara’ya yapacağı yatırımları, Kırkıncıoğlu Grup ve DETAŞ Grup öncülüğünde hayata geçireceği bildirildi.

Gayrimenkulde Ankara’nın yıldızı parlayacak…
Süleyman bin Salim Al Harbi, Türkiye’de yatırım kararlarında etkili olan başlıca faktörleri “Türkiye’nin başarılı ekonomisi, nüfus büyüklüğü, genç nüfus oranı, nitelikli ve rekabetçi iş gücü, yeniliklere açık yatırım ortamı, jeopolitik konumu, Avrupa’nın enerji koridoru ve terminali oluşu, teşvik olanakları ve büyük iç pazarı” şeklinde sıraladı.

Türkiye’nin önümüzdeki 10 yıl içinde teknoloji, inovasyon ve gayrimenkul alanında hızla büyüyeceği öngörüsü ve bu kapsamda özellikle Ankara’nın gayrimenkul sektöründe hızlı bir gelişim içinde olacağı beklentisinin, Suudi firmanın yatırım kararında etkili olduğu belirtiliyor. Gayrimenkulde Ankara’nın “yükselen bir trendi” olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye’ye ilk yatırımını yapacak olan Pan Kingdom, uzun soluklu ve devam eden projeler gerçekleştirmek istiyor. Şirket, özellikle inşaat ve arsa konusunda uzman olan, Tügiad üyesi Kırkıncıoğlu Grup & DETAŞ Grup ile birlikte Ankara bölgesinin genelinde yatırımlarını değerlendirecek.

Türkiye pazarında büyüme hedefleri var
Süleyman bin Salim Al Harbi, Türkiye’nin son yıllardaki ekonomik verilerine bakıldığında, gayrimenkul ve inşaat sektörü olarak pazarın ne kadar cazip olduğunun görüldüğünü dile getirdi. Al Harbi, beklenen büyüme kriterlerinden dolayı Türkiye pazarında büyük hedefleri olduğunu vurguladı. Sadece bir seferlik yatırım değil tam tersine sürekliliği olan yatırımlar için çalıştıklarını ifade eden Süleyman bin Salim Al Harbi, bu yönde strateji geliştireceklerini bildirdi.
Suudi Arabistan’da Çimento, demir çelik, inşaat malzemeleri, inşaat ve elektrik üretimi alanlarında faaliyet gösteren Pan Kingdom firmasının, gayrimenkul sektörünü “devamlı kendini geliştiren, her dönem cazibesini koruyan, eskimeyen bir sektör” ve Türkiye’yi de bir “yatırım cenneti” olarak gördüğü kaydediliyor.

Previous Ankara Mamak Nenek Mahallesi imar planı değişikliği
Sonraki Ankara su kesintisi 27 Mayıs 2015

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Koordinat Çayyolu’nda dev kampanya için son gün 31 Aralık

Başkent Ankara’nın en önemli yerleşim merkezlerinden Ümitköy’de hayata geçirilen Koordinat Çayyolu’nda 1 Ağustos ‘tan bu yana devam eden kampanyada geri sayım başladı.

Ankara 0 Yorum

Önder Cavcav : Müşteri odaklı projelere imza atıyoruz

Ankara’nın yerli firmalarından Ankara İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Cavcav, “Maliyetten kaçmayarak, müşteri odaklı projelere imza atıyoruz” diyor.  

Ankara 0 Yorum

Konut projelerinde fiyatlandırma nasıl yapılıyor?

Hızla artan konut projeleri satış rakamları ile sıkı bir yarış içerisinde.

Ankara 0 Yorum

Bayraktar İnşaat’tan Yeni Projeler

İNŞAAT sektöründe 60 yıldır faaliyet gösteren Bayraktar İnşaat, Ankara’da toplamda 1.5 milyar dolarlık yatırım yapıyor.

Ankara 0 Yorum

Koru Bağlıca projesi 6 ay önce teslim edildi

Ankara Bağlıca’daki Koru Bağlıca konut Projesi’nden gayrimenkul alanlar, hayallerine 6 ay önce kavuştu.

Ankara 0 Yorum

Kule Evo kapılarını açtı

Günden güne artan hareketiyle Başkent Ankara’nın en hızlı gelişen bölgelerinden Eskişehir Yolu’nun ilk home-ofis projesi Kule Evo kapılarını açtı.