Steelife Yapı Fuarına Modül Ev İle Katıldı

Steelife Yapı Fuarına Modül Ev İle Katıldı

Vefa Holding’in markası Steelife, modül konut sistemleriyle tüketicinin beğendiği evi bir günde kuruyor.

Bu uygulama ile Design Turkey Ödülü’nü de alan Steelife, Modül Ev’i 37’nci Yapı Fuan-Turkeybuild İstanbul’da sergileyecek. Steelife Genel Müdürü Bülent Aydın, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla geliştirilen Modül Ev’in estetik görünümüne ilave konforlu, modern ve güvenli bir yapı olduğunu, ayrıca sökülüp, taşınabildiğini kaydetti. Modül Ev’in kalıcı yaşam alanlarının konfor ve estetiğine sahip olduğunun altını çizen Bülent Aydın, evin kişiye özel olarak tasarlanabildiğine de dikkat çekti.

Hızlı bir üretimin ardından kurulumun gerçekleştirildiğim söyleyen Aydın, “İsteğinize göre projelendirilebilen Modül Ev, zaman ve maliyetten tasarruf sağlıyor. Üretim süreci yaklaşık bir ay süren evin montaj süresi ise projeye göre bir ila beş gün arasında değişebiliyor” dedi. Üretimin teknolojik, bilgisayar kontrollü ve çok hızlı yapüdığmı dile getiren Bülent Aydın, Modül Ev’in üretiminin neredeyse tamamının fabrikada tamamlandığını kaydetti.

Yeni nesil bir yaşam alanı olan Modül Ev’in hafif çelik konstrüksiyondan oluşan taşıyıcı sisteme sahip olduğunu kaydeden Aydın, her bir modülün duvar, çatı ve tabanlarında uygulanan ısı ve ses izolasyonlarının üst seviyede olduğunu büdirdi. Aydın, “Modül Ev, sunduğu yalıtım avantajı ve yüksek yangın dayanımı sayesinde farklı iklim koşullarında ve her türlü coğrafyada başta konut olmak üzere yurt ve otel amaçlı olarak da kullanılabiliyor” şeklinde bilgi verdi.

Modül Ev’de soğutma ihtiyacı için klimaların, ısıtma ihtiyacı içinse elektrikli radyatörlerin kullanıldığını söyleyen Aydın, “Her bir modülün kendine ait bir su ve elektrik tesisatı sistemi bulunuyor. Üst üste maksimum üç modül kullanılabiliyor. Yatayda ise farklı birleşimler olabiliyor. Modüllerin kendi tabanı olduğundan zeminde her hangi bir betona ihtiyaç duyulmuyor” diye konuştu. Ayrıca, Modül Ev’in belirli bir süre kullanıldıktan sonra istendiğinde başka bir yere kamyon ya da TIR aracılığıyla rahatlıkla taşınıp yeniden kullanüabildiğini söyleyen Aydın, sipariş üzerine imal edilen Modül Ev’de yıllık kapasitelerinin 5 bin adet olduğunu söyledi.(Dünya Yapı Fuarı)

Previous Örnek Dairelere Servet Harcanıyor
Sonraki Karapınar'da Dünyanın En Büyük Güneş Tarlası Açılacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Hi-macs Tanıtıldı

Yapı ve dekorasyon malzemeleri markası LG Hausys, 6-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 37. Yapı Fuarına katılarak şık ve çok yönlü tasarımlara imkân tanıyan yenilikçi ürünü Hi-macs’i tanıttı.

Firma Haberleri

Ankara Ankamall AVM’de dolar kuru sabitlendi

Yeni Gimat GYO A.Ş tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre Ankamall AVM’de Mayıs-Haziran 2015 aylarında uygulanmak üzere Dolar/TL kurunun  2,2813’ten aşağı olmamak üzere belirlendi.Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle;

Firma Haberleri 0 Yorum

Bulvar İstanbul Yarı Yıl Hasılat Şampiyonu Oldu

EMLAK Konut GYO’nun 2014 yarıyıl hasılat raporu açıklandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

32 Türk Müteahhit Eylülde Dubai Cityscape Fuarı’na Katılacak

Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul yatırım zirvesi Dubai Cityscape Fuarı’na bu yıl 32 Türk müteahhit katılacak.

Firma Haberleri

Kavuklar Gayrimenkul Alaçatı’da sanat galerisi açtı

Şehri güzelleştiren ve sembol olacak eserler inşa etme sorumluluğuyla yola çıkan Kavuklar Gayrimenkul Yatırım, Alaçatı’yı sanatla buluşturacak Art Point’i, dünyaca ünlü İzmirli sanatçı Uğur Çakı’nın ‘La Grande Vitese’ isimli çalışmasıyla

Firma Haberleri

Kutlu Tamay : Güneş Enerjisine yapılacak yatırımlar karlı ve verimli olacak

TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay; Güneş Enerjisine yapılacak yatırımların, daha karlı ve verimli olacağını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.