Sosyal Proje ödülü Yenimahalle’ye

Sosyal Proje ödülü Yenimahalle’ye

Ankara’nın en çok okunan haber sitesi Haberankara, Wonders Balo ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği 2’nci yıl kutlamasıyla ödül dağıttı. Gecede Yenimahalle Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan YENİKART projesi, yılın en çok okunan sosyal proje ödülüne layık görüldü.

Yıldönümünü ödüllerle taçlandıran Haberankara’nın yemekli gecesine, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Beypazarı eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ASİAD Başkanı Barış Aydın, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Demir, iş adamları, milletvekili adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

“İnsan onuruna yakışır yardım”

Horon gösterisiyle başlayan kutlamada en çok okunan sosyal proje ödülünü, Yenimahalle Belediyesi’nin “YENİKART” projesi alırken, ödülü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar adına Yardımcısı Neslihanoğlu aldı. Ödülü TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak’tan alan Neslihanoğlu, Yenikart projesinden bahsederek, “Haber Ankara’nın bu güzel ödülü Başkan Yaşar’ın adına, kadim dostu Sarıtoprak’tan almaktan onur duyuyorum. Projemiz 2010 yılında Belediye Başkanımız Fethi Yaşar tarafından hayata geçirilmiştir. Bu kartın amacı insanlara kolilerle, kutularla rencide ederek yardım yapmak değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yardım yapmaktır. Bu şekilde alt gelir grubundan ailelere verdiğimiz bu para kartla, aileler bizim verdiğimizi değil, kendi istediklerini alabilmektedirler. Şuan alt yapısını bizden alarak 97 belediye, Diyanet Vakfı ve Türk Kızılay’ı da bu projeyi uygulamaktadır” dedi.

Kendini Yenimahalle’ye adamış bir başkan”

Ödülü veren Sarıtoprak ise Başkan Yaşar’dan bahsederek, “1970 yılında üniversiteyi bitirip Ankara’ya geldiğimde herkesin yaptığı gibi bende Afyonluları aramaya başladım. Herkes iki kardeşi önerdi bana, biri Ahmet Yaşar biri Fethi Yaşar. 1970 yılında başlayan arkadaşlığımız hala devam etmektedir. Yenimahalle’ye aday olduğunda partisinin popülaritesi onu başkan yaptı. Ancak şimdi onun popülaritesi partisini sürüklüyor. Halka hizmet hakka hizmettir diye vatandaş için koşturuyor. Çok iyi ve başarılı bir belediye başkanı, kendini Yenimahalle’ye adamış bir Ankara sevdalısı, onun ödülünü vermek benim için bir gururdur” diye konuştu.

Previous Çilek'ten 50’ye varan indirim
Sonraki Vodafone Arena inşaatı mühürlendi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İmrahor Vadisi imara açılıyor

İmrahor Vadisi’nde yapılması planlanan ‘Başkent Ankara boğazı’ projesinin planları hazırlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı, İncek imar planı değişikliği askıda

Ankara Gölbaşı, İncek, 112135/10,11,12,13 parseller,119994/1,21 parseller, 119992/20,21 parseller ile 119991/1 parsellere ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği 16 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 02 Şubat 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 02 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

3.Havalimanı inşaatında 6 milyon ton asfalt üretimi planlanıyor

Toplamda 76 milyon metrekare alan üzerine kurulumuna başlanan ve 2018 yılı ilk çeyreğinde birinci etabının açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında, başlangıç olarak 6 MİLYON TON asfalt üretimi ve uygulaması yapılması

Güncel Haberler 0 Yorum

Çeşme Altınkum Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çalışmalarına başlanan daha sonra yetki devrinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçen Çeşme Altınkum Turizm Merkezi’ne ait Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım imar Planı ve

Güncel Haberler 0 Yorum

İlbank ülkesel ölçekte en üst kademe planını üretecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili kuruluşu İller Bankası, ülkesel ölçekte en üst kademe plan olarak nitelendirilen Mekansal Strateji Planını hazırlıyor.