Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında Sivas’ta TOKİ konutları kura çekimi yapıldı.

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Sivas’ta inşa edilen 652 konutun hak sahipleri, kurayla belirlendi. TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü “Kılavuz Mahallesi Alt Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında kentte yapılan 652 konut için Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda kura çekildi.

Kura çekiminde konuşan TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, TOKİ’nin 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerin Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği kapsamında 627 bin 129 konut rakamına ulaştığını bildirdi. Sivas’ta yapılan konutlar hakkında da bilgi veren Karaca, konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını temenni etti.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da hak sahiplerini belirlemek için yapılan çekilişin aileler adına hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmaların ardından, noter ve TOKİ yetkililerinin huzurunda çekilen kurayla hak sahipleri belirlendi. Ev sahibi olan kişilerden bazıları, sevinçten gözyaşlarını tutamadı.Kentte yaptırılan 652 konut için 11 bin 369 kişinin başvurduğu belirtildi. Konutlardan 332’sinin C2 tipi 3+1, . 320’sinin ise B1 tipi 2+1 olduğu ifade edildi.(Zafer/AA)

Previous Bahattin Atçı:301 İşçinin Ailesine Ev Müjdesi
Sonraki Şehitkamil Şirinevler Konutları Bitme Asamasında

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Akyazı’da 186 Kişi Konut Sahibi Oldu

Akyazı’da TOKİ tarafından yapılan 284 konuttan kurası çekilmeyen 166 konuttun sahipleri dün yapılan çekilişle belli oldu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den 58.000 TL’ye ev, 7.500 TL’ye iş yeri

Gayrimenkul pazarlama ve aracılık hizmetleriyle sektöre yön veren TURYAP, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan 29 ildeki taşınmazları 14 Temmuz’da açık artırma ile satışa çıkarıyor. 29 ilde 190 iş

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Bahcesehir Özel Okul Alanını İhaleyle Satıyor

TOKİ, 46 adet arsayı 27 Haziran’da düzenlenecek açık artırma ile satacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Sincan TOKİ İçin Protokol İmzalandı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahalleleri’nde 11 bin 518 konut yapılmasına ilişkin protokole imza attı

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ ‘den sosyal konut müjdesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yılın ilk 3 ayında 13 bin konutun ihalesini yaptıklarını belirterek, “Yıl sonu geldiğinde 50 bin konut hedefini aşmış olacağız. İnşallah 55-60 bin konut

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Halime Hatun Kümbeti Açıklaması

TOKİ, Van Gevaş’la bulunan “Halime Hatun Kümbetinin yanına Başkanlık taralından yurt binası inşa edildiği iddialarının gerçek dışı okluğunu bildirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.