Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında Sivas’ta TOKİ konutları kura çekimi yapıldı.

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Sivas’ta inşa edilen 652 konutun hak sahipleri, kurayla belirlendi. TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü “Kılavuz Mahallesi Alt Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında kentte yapılan 652 konut için Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda kura çekildi.

Kura çekiminde konuşan TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, TOKİ’nin 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerin Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği kapsamında 627 bin 129 konut rakamına ulaştığını bildirdi. Sivas’ta yapılan konutlar hakkında da bilgi veren Karaca, konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını temenni etti.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da hak sahiplerini belirlemek için yapılan çekilişin aileler adına hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmaların ardından, noter ve TOKİ yetkililerinin huzurunda çekilen kurayla hak sahipleri belirlendi. Ev sahibi olan kişilerden bazıları, sevinçten gözyaşlarını tutamadı.Kentte yaptırılan 652 konut için 11 bin 369 kişinin başvurduğu belirtildi. Konutlardan 332’sinin C2 tipi 3+1, . 320’sinin ise B1 tipi 2+1 olduğu ifade edildi.(Zafer/AA)

Previous Bahattin Atçı:301 İşçinin Ailesine Ev Müjdesi
Sonraki Şehitkamil Şirinevler Konutları Bitme Asamasında

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ yurt dışında da faaliyet gösterecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Türkiye’de konut beklentilerinin 10 yıl öncesine göre farklılaştığını belirterek, önümüzdeki dönemde kentlerin geleneklerine uygun farklı tasarımlara ağırlık vereceklerini söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Ürgüp’e Yöresel Konutlar İnşa Edecek

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde, bölgeye özgü yapı malzemeleri kullanılarak, yöresel mimariye uygun 923 konut inşa ediliyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Yüksek Öğrenim Yurdu Projesi İhaleye Çıkıyor

Geyve’ye TOKİ tarafından yapılacak olan Kredi Yurtlar Kurumu Üniversite öğrenci Yurdu için ihale aşamasından önce olan

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, 240 Ay Vade İle İş Yeri Sahibi Yapıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ 2016 yılında 60 bin konut üretecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “Yeni Yerleşimler Yenilenen Şehirler” projesi kapsamında, 2016 yılında Gaziantep, Manisa, Şanlıurfa, istanbul Başakşehir, Çankırı, Hatay, Konya ve Adana’da 60 bin konut üretecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Ofis projeleri yapacak

TOKİ lüks konuttan çıkıp ofise girecek Lüks konuttan elde ettiği gelirle fakirlere ev yapan TOKİ, strateji değiştiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.