Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

Sivas TOKİ Konutları Kura Çekimi Yapıldı

TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında Sivas’ta TOKİ konutları kura çekimi yapıldı.

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Sivas’ta inşa edilen 652 konutun hak sahipleri, kurayla belirlendi. TOKİ ile Sivas Belediyesinin yürüttüğü “Kılavuz Mahallesi Alt Gelir Grubu Toplu Konut Projesi” kapsamında kentte yapılan 652 konut için Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda kura çekildi.

Kura çekiminde konuşan TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, TOKİ’nin 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerin Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği kapsamında 627 bin 129 konut rakamına ulaştığını bildirdi. Sivas’ta yapılan konutlar hakkında da bilgi veren Karaca, konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını temenni etti.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da hak sahiplerini belirlemek için yapılan çekilişin aileler adına hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmaların ardından, noter ve TOKİ yetkililerinin huzurunda çekilen kurayla hak sahipleri belirlendi. Ev sahibi olan kişilerden bazıları, sevinçten gözyaşlarını tutamadı.Kentte yaptırılan 652 konut için 11 bin 369 kişinin başvurduğu belirtildi. Konutlardan 332’sinin C2 tipi 3+1, . 320’sinin ise B1 tipi 2+1 olduğu ifade edildi.(Zafer/AA)

Previous Bahattin Atçı:301 İşçinin Ailesine Ev Müjdesi
Sonraki Şehitkamil Şirinevler Konutları Bitme Asamasında

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Soma’ya 450 günde 301 konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 gün gibi kısa bir süre içinde 301 konut inşa edecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Şehit Yakınlarına Tapu Harcı Muafiyeti Sağlıyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi ve prim affına hazırlanan Hükümet şehit yakınlarını da unutmadı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kocaeli Zirvesi

TOKİ’nin Kocaeli’de yaptığı yatırımlar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Bakan Fikri Işık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Somali’de konut yapacak

Afrika turu kapsamında son ziyaret durağı olan Somali’de açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ ile Somali’de konut yapımına gireceklerini söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Meram’a TOKİ Müjdesi

TOKI Başkanı Mehmet Ergün Turan, Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru’yu ziyaret etli.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, Sattığı Konutların Taksit Ve Borç Bakiyelerine Bir Yıl Süreyle Artış Yapmayacak

Son günlerde bazı basın yayın organlarında konut satışlarındaki taksit ve borç bakiyelerinin yanlış hesaplandığı yolunda çıkan haberler üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur:

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.