Siteler girişimine iş dünyasından destek

Siteler girişimine iş dünyasından destek

Altyapı sıkıntıları nedeniyle Türk mobilya sektöründeki değerini kaybeden, Ankara Siteler’in küllerinden yeniden doğmasını sağlayacak formül, Başkent iş dünyasını da heyecanlandırdı.
Siteler’in yaklaşık 8 kilometrelik bir cadde-fuar merkezi gibi yeniden düzenlenmesini öngören proje, sektörde büyük yankı uyandırdı.

Projenin mimarı, Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Genel Sekreteri, Q’ZENS Furniture&Interior Design ortaklarından Yılmaz Doğan, uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucu ortaya çıkan projeyle ilgili çok sayıda tebrik ve destek mesajı aldıklarını ifade etti.

Siteler’in çok uzun yıllardan bu yana beklediği yenilenmenin gündeme gelmesinin, Başkent STK’ları, iş adamları ve Siteler esnafının büyük beğenisini kazandığını ifade eden Yılmaz Doğan, “Projeyi açıkladığımız günden bu yana gerek telefonla, gerek sosyal medyadan, gerekse bizzat beni ziyaret ederek tebriklerini açıklayan çok sayıda iş dünyası ve sektör temsilcisiyle görüştüm. Siteler’in hasretle beklediği yenilenme projemizi yürekten desteklediklerini ifade ettiler.

Siteler’i 4’üncü Kolordu’nun bulunduğu araziyle beraber, Turgut Özal Bulvarı, Bostancık Caddesi ve sanayinin mevcut 2,20 kilometrelik cephesi ile yaklaşık 8 kilometre cepheyi bulan alanda yeniden kurgulanması projemize ilgi gösteren, desteklerini belirten ve bizler kadar heyecan duyan herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Yılmaz Doğan, Siteler’i “Avrupa’nın mobilya üssü” haline getirecek cadde-merkezi projesiyle bölgenin yalnızca mobilya satan bir görevi olmayacağını, sektöre yönelik sorumlulukların da üstlenileceğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Küçük, orta ve büyük ölçekte 450’den fazla mağazaya ev sahipliği yapabilecek ‘yeni Siteler’, bir kültür ve eğitim merkezi olarak da hizmet verecek. Mobilya sektörünün çözüm bekleyen kalifiye eleman sorununu, burada verilebilecek eğitimlerle çözebilir, yeni istihdam alanları oluşturabiliriz. Aynı zamanda büyük bir fuar merkezi olarak da hizmet verebilecek 4 milyon metrekare büyüklüğündeki bu dev kompleks,  üretim tesislerine de ev sahipliği yapabilir. Siteler’i eski hareketli günlerine, modern kurgular ve sektörün sorunlarını da çözebilecek çalışmalarla döndürebileceğimize yürekten inanıyorum.”

Previous Emlak İstasyonu, Aydın, Didim ve Muğla, Ortaca ofislerini açıyor
Sonraki TURYAP, 12 ilde 33 arsaya teklif alacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Kelebek’ten ‘Babalar Günü’ne özel ekstra indirim

Evlerin baş köşesindeki o koltuğun sahibi olan babalar için ‘Zerene Baba Koltuğu’nu tasarlayan Kelebek, düzenlediği kampanya ile ‘Babalar Günü’ne özel ekstra indirim sağlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çin CIFF Fuarı’nda Çilek’e büyük ilgi

Çilek, dünyanın ikinci  en büyük mobilya fuarı olan Çin CIFF Guangzhou’da, 40 ülkeden ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

En İyi Havalimanı Müteahhidi Seçildi

TAV İnşaat, havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği Emerging Markets Airporst Awards tarafından ‘Yılın en iyi havalimanı müteahhidi’ seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Concord İstanbul´un temeli atıldı

Kentsel dönüşüm kapsamına alınan Fikirtepe´de ilk inşaat ruhsatı alan Teknik Yapı Concord İstanbul için çalışmalara başladı 

Firma Haberleri 0 Yorum

Krallık Kulesi’nin İnşaasına Başlandı

Dünyanın en yüksek binasının inşası başlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Terrace Park’ta yaşam 2017’de başlıyor

Türk-Alman ortaklığıyla kurulan Immotrust A.Ş. tarafından yapımı sürdürülen Terrace Park’ta yaşam 2017’de başlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.