Siteler’e Hayat Verecek Adım

Türk mobilya sektörünün kalbinin attığı Ankara Siteler’de bir grup genç işadamı, Ankara Siteler Girişimci İşadamları Derneği (ASGİAD) adı altında bir araya gelerek, merkezi eski parlak günlerine döndürecek projeler hazırlıyor.Ankara’nın ofis mobilyası ve tasarımı konusunda etkin markası Ofis Tekin’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, Siteler’in marka değerini her geçen yıl yitirdiğini kaydetti. Eskiden tüm Anadolu’ya hitap eden Siteler’in Türkiye’nin mobilya üretim üssü olduğunu, modayı belirlediğini ifade eden Tekin, şunları söyledi: “Halen Siteler esnafı çok başarılı işlere imza atıyor. Modada öncü rol oynuyor. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki çok sayıda rakibimiz daha sağlam adımlar atarak, her geçen yıl bizim önümüze geçiyor.

İşte bu noktada büyük potansiyelimizi değerlendirmek için işinde çok başarılı genç girişimcilerle biraraya gelerek, Siteler’e hayat verecek adımı atmaya karar verdik.”
Tekin, sorunlara anında çözüm üretecek, ciddi baskı grubu oluşturacak ASGİAD’ın sadece Siteler’i eski parlak günlerine döndürmekle kalmayacağını, Türk ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağını vurgulayarak, “Siteler’i canlandırmak için her türlü projenin içinde olacağız. Genç işadamlarının istek ve enerjisini kullanacağız” diye konuştu.

Tekin, Siteler’de kaldırımdan trafiğe kadar çok sayıda soruna dur deme zamanı geldiğini kaydederek, şöyle devam etti: “Buradan ekmek yiyen on binler var. Eğer bir süre daha somut adımlar atmaz, çağın gerisinde kalmaya devam edersek hepimiz hayal kırıklığına uğrarız. Siteler’in vitrini olan Karacakaya Caddesi de dahil her cadde ve sokağı ciddi revizyon istiyor. En başta müşterilerin yürüyeceği kaldırım yok. Alışverişe gelenler yollardan yürümek zorunda kalıyor. Oturma bankları bulunmuyor. Müşterilerin mağazaları gezerken dinlenebileceği ortamlar yok. Sokak aydınlatmaları ve güvenlikle ilgili sorunlarımız var. Mağazaların yoğun olduğu cadde ve sokaklarda üretim tesislerinin bulunması da son derece yanlış. Bu tesislerin en büyük sakıncası toz ve polyester pisliği. Sabah aracınızı buraya koyduğunuzda akşam tozdan tanıyamıyorsunuz. Ayrıca mola saatlerinde ailesiyle mobilya almaya gelenler imalathaneden çıkan işçilerin uygunsuz kıyafetleri ve konuşmalarından rahatsız oluyor.”

Siteler’in trafik ve ulaşım sorunlarına da dikkati çeken Tekin, “Nakliye araçlarının Siteler’e belirli saat aralıklarında girmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü gün içinde burada olağanüstü bir trafik oluyor. Siteler’de otopark sorunu da büyük problem. Müşteri geldiğinde aracını park edebileceği alan bulamıyor. Siteler’e ulaşım konusunda da ciddi sorunlar var. Şehir merkezinde kalan bir bölge olmasına rağmen toplu taşımanın buraya çok fazla faydası bulunmuyor. İnsanların kendi özel araçlarını almadan toplu taşımayla buraya ulaşımı sağlanabilir” diye konuştu.(Elazıg Haberi)

Previous Kahramanmaraş Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nın İkinci Etabı Hizmete Açıldı
Sonraki Bir Mimari Tasarımı İyi Tasarım Yapan Şey Nedir

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı Ballıkpınar imar planı değişikliği onaylandı

Ankara Gölbaşı  Ballıkpınar Mahallesi  1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği onaylandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’de 84138/35 nolu parselasyon askıya çıktı

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya 44843 ada 5 parsel imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi 44843/5 ada/parselde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği 11 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 18 Aralık 2014

Başkent elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 18 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çukurambar 16124, 16125 adalar imar planı değişikliği

Ankara Çankaya Çukurambar mahallesi 16124 ada 2,3,4 ve 16125 ada 2-3 nolu parsellere ilişkin nazım imar planı değişikliği 15 Mart 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin İlk ‘Geofit Bahçesi’nin Temeli Yalova’da Atılıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye’nin ilk Geofit Bahçesi’nin temelini 20 Ocak’ta Yalova’da atacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.