Sinpaş, tecrübesini Suudi’lere aktaracak

Sinpaş, tecrübesini Suudi’lere aktaracak

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Çelik’i ülkesine davet eden Suudi İmar Bakanı “Beş yıl içerisinde 1.5 milyon konut üretmeyi hedefliyoruz.

Bunu da başarılı Türk firmaları ile yapmak istiyoruz” dedi. Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail, ülkesinde artan konut talebi konusunda Sinpaş Yapı yetkilileri ile görüştü . Suudi Arabistan İmar Bakanı, önümüzdeki beş yıl içerisinde 1 milyon 500 bin konutun piyasa sürmeyi hedeflediklerini, bu hedefi de Sinpaş gibi gayrimenkul geliştirme konusunda büyük başarı sağlamış uzman Türk firmaları ile başarmak istediklerini söyledi. Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik’i ülkesine davet eden Suudi Bakan, birçok alanda olduğu gibi gayrimenkul geliştirme konusunda da Türkiye- Suudi Arabistan arasında iyi ilişkiler geliştirmek arzusunda olduklarını vurguladı.

Türk firmaları ile görüşmelerindeki amacın, yurtdışı firmalarıyla Suudi firmalar arasında rekabet oluşturmak olduğunu ifade eden Bakan Al-Huqail, “Rekabet olursa daha kısa sürede ve daha iyi fiyatla konut piyasaya çıkacak. Rekabetin etkisi piyasada çok büyük olacaktır, hem daha iyi fiyatla hem de daha kaliteli konut piyasaya çıkacak.

Bu konuda bazı Türk firmaların tecrübesine güveniyoruz” diye konuştu. Suudi Bakan, yıllık 300 bin konutun özellikle nüfusun yüzde 50’sine yakın kısmının yaşadığı Riyad, Cidde, Mekke, Medine ve Dammam şehirlerinde arz edilmesini planladıklarını söyledi. Mahmut Sefa Çelik ise “Suudi Bakan ile tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Suudi Arabistan’ın konut talebini karşılamak konusunda tüm desteği göstermeye hazırız. Umuyorum ki ileride çok güzel işbirliklerine imza atacağız” dedi. Suudi İmar Bakanı Al Huqail (solda), Sinpas Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ile konut üretimi konusunda fikir alışverişi yaptı.Star

Previous Maslak 1453 ofis bloğu yüzde 10 peşin ödeme ile satışta
Sonraki 1+1 daireler yasaklanmalı mı?

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Cadde 24’ün Yüzde 92’si Satıldı

EMA Ortak Girişimi tarafından Halkalı’da inşa edilen Cadde 24 projesinde rekor satış grafiği yakalandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

AKAMDER Poncebloc’u Tanıttı

Adana Kamu Müteahhitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(AKAMDER) geleneksel toplantılarına devam ediyor.

Firma Haberleri

Ağaoğlu Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü

Ağaoğlu Şirketler Grubu desteği ile seferine çıkan Temiz Deniz Süpürgesi 8 günde İstanbul Boğazı’nda 2 ton 790 kg atık topladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İncek Tek Loft 150 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Satışa Çıktı

Radye İnşaat’ın Ankara’da hayata geçirdiği İncek Tek Loft projesi, 150 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Paşa Karadeniz: “İstikrar stabilitesini sağlamalı”

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında yer alan inşaat sektörü, ülke ekonomisinde yaşanan dalgalanmalara inat büyümesini sürdürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Venedik Sarayları’na Yoğun Talep

Venedik Sarayları projesi 1.5 milyar lira yatırım değerine sahip Venezia projesinin içerisinde yer almakta

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.