Sinpaş, tecrübesini Suudi’lere aktaracak

Sinpaş, tecrübesini Suudi’lere aktaracak

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Çelik’i ülkesine davet eden Suudi İmar Bakanı “Beş yıl içerisinde 1.5 milyon konut üretmeyi hedefliyoruz.

Bunu da başarılı Türk firmaları ile yapmak istiyoruz” dedi. Suudi Arabistan İmar Bakanı Majed bin Abdullah Al-Huqail, ülkesinde artan konut talebi konusunda Sinpaş Yapı yetkilileri ile görüştü . Suudi Arabistan İmar Bakanı, önümüzdeki beş yıl içerisinde 1 milyon 500 bin konutun piyasa sürmeyi hedeflediklerini, bu hedefi de Sinpaş gibi gayrimenkul geliştirme konusunda büyük başarı sağlamış uzman Türk firmaları ile başarmak istediklerini söyledi. Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik’i ülkesine davet eden Suudi Bakan, birçok alanda olduğu gibi gayrimenkul geliştirme konusunda da Türkiye- Suudi Arabistan arasında iyi ilişkiler geliştirmek arzusunda olduklarını vurguladı.

Türk firmaları ile görüşmelerindeki amacın, yurtdışı firmalarıyla Suudi firmalar arasında rekabet oluşturmak olduğunu ifade eden Bakan Al-Huqail, “Rekabet olursa daha kısa sürede ve daha iyi fiyatla konut piyasaya çıkacak. Rekabetin etkisi piyasada çok büyük olacaktır, hem daha iyi fiyatla hem de daha kaliteli konut piyasaya çıkacak.

Bu konuda bazı Türk firmaların tecrübesine güveniyoruz” diye konuştu. Suudi Bakan, yıllık 300 bin konutun özellikle nüfusun yüzde 50’sine yakın kısmının yaşadığı Riyad, Cidde, Mekke, Medine ve Dammam şehirlerinde arz edilmesini planladıklarını söyledi. Mahmut Sefa Çelik ise “Suudi Bakan ile tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Suudi Arabistan’ın konut talebini karşılamak konusunda tüm desteği göstermeye hazırız. Umuyorum ki ileride çok güzel işbirliklerine imza atacağız” dedi. Suudi İmar Bakanı Al Huqail (solda), Sinpas Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik ile konut üretimi konusunda fikir alışverişi yaptı.Star

Previous Maslak 1453 ofis bloğu yüzde 10 peşin ödeme ile satışta
Sonraki 1+1 daireler yasaklanmalı mı?

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Markalı projeler yazlık beldelere el attı

Son yıllarda bütün yıl yoğun bir çalışma temposunun ardından keyifli vakit geçirmek isteyen tatilciler tercihlerini otel kalitesinde bir tatil yapmaktan yana kullanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Beşiktaş’ta Az Katlı Yaşam

Beşiktaş’ta yer alan Nidapark projesi az katlı ve yatay mimarisi ile dikkat çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Teknoloji inşaat sektörüne ivme kazandırıyor

“Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu” Bilkom’un sponsorluğunda bu yıl üçüncü kez düzenlenen “İnşaat ve Mimaride İleri Teknolojiler Semineri”, yerli ve yabancı konuşmacıların katılımı ile Şişli Radison Blu Hotel’de gerçekleştirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gezonline 125 binden fazla otel seçeneği sunuyor

Gezonline Online Rezervasyonda Güven ve Kaliteyi Birleştiriyor.Seyahatlerini online olarak planlayanlara yeni bir seçenek sunuluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Telekom’dan Gurbetçiye Tapu Hizmeti

Türk Telekom’un yurtdışı çözümü Global Kurumsal Ağ (TTVPN Global), Türkiye ve dünyanın her yerindeki kurumsal müşterilerin, KOBİ’lerin ve kamu müşterilerinin yanı sıra Türk vatandaşlarının da hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mustafa Gür FG Wilson satın alma ve lojistik müdürü oldu

FG Wilson Türkiye’ye Satın Alma ve Lojistik Müdürü olarak atanan Mustafa Gür, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makineleri Mühendisliğinden 2004 yılında mezun oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.