Sincan’a dev meydan

Sincan’a dev meydan

Sincan, merkezine yapılacak 60 dönümlük bir meydanla nefes alacak.

8 futbol sahası büyüklüğünde olacak meydan için merkezde yer alan spor salonu ve stadyum da yıkılarak başka bir yere taşınacak. Sincan’ı cazibe merkezine dönüştürecek meydan, şehrin nefes borusu olacak.
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, şehre yeni bir meydan kazandırmak amacıyla 3 yıldır çalışma yaptıkları alanla ilgili sona geldiklerini müjdeledi. Yeni meydanın yapılacağı ilçe merkezinde yer alan spor salonu ve stadyumun başka bir alana taşınması için 5 kurumla anlaşan Başkan Tuna, Sincan’ın kalbine 60 dönüm büyüklüğünde dev bir meydan kazandıracak.

8 futbol sahası büyüklüğünde olacak meydan halkın rahatlıkla gezip dinlenebileceği bir mekan olacak. Ticari işletmelerin yer almayacağı meydanda bir kütür ve kongre sarayı da yer alacak.. Yeni meydan, yeşil alanlarından bisiklet yollarına, kamelyalarından basketbol sahasına kadar pek çok alanıyla, Ankara’nın cazibe merkezi haline gelen

Sincan’ın değerine değer katacak.
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, meydanın arazisi için 3 yıllık bir mücadele verdiklerini anlattı. Başkan Tuna, “Sincan’ın girişinde yer alacak meydan projemiz için, 3 yıl boyunca devam eden ciddi bir uğraş verdik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Maliye Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Ankara Büyükşehir Belediyemizle yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Sincanımızın merkezinde bulunan 60 dönümlük bu alana bir meydan yapma kararı aldık. Demokrasi Parkı ve Kültür Evi de bu bölgede olduğu için ortaya şehrin göbeğinde 90 dönümlük yemyeşil ve ferah bir alan çıkıyor” diye konuştu.

İlçe merkezinde yer alan spor salonu ile stadyumun da yıkılarak meydan alanına dahil edileceğini kaydeden Başkan Tuna, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a şükranlarımızı sunuyorum. Osmanlı Mahallemizde bulunan Şahintepesi’ne yepyeni bir şehir stadı, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız yeni tesisleri tamamlar tamamlamaz, biz bu mevcut kompleksleri yıkıp, meydanın yapımına başlayacağız” dedi.

Başkan Tuna Ankara’da bu büyüklükte bir meydan bulunmadığını vurgulayarak, meydanda büfe, kafe gibi ticari işletmelere yer vermeyeceklerini de belirtti. Başkan Tuna, “Şehir merkezinde insanlarımızın nefes alabileceği yemyeşil bir alan oluşturacağız. Şehrin tam merkezinde, şehrin havasını değiştirecek ciddi bir meydan olacak. Dünyanın farklı yerlerinde böyle yerler var. Manhattan için Central Park, İstanbul için Taksim Meydanı ne ifade ediyorsa bu meydan da Sincan için o olacak” diye konuştu.

Bir de Kongre ve Kültür Merkezi yapılacağını anlatan Başkan Tuna, “Yeşil alan ağırlıklı bir meydan olacak. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kenarında çardaklar ile basketbol sahası yer alacak. Önüne Selçuklu mimarisiyle meydana bakacak şekilde bir de Kültür ve Kongre Sarayı yapalım istiyoruz” dedi. Başkan Tuna meydanın isminin ne olacağı konusunda vatandaşın fikrini de alacaklarını söyledi.

Previous One Tower Diplomatique rüzgar tüneli testinden geçti
Sonraki Seyr-i Sefa Konut projesi Keçiören

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Zincirlikuyu-Maslak’ta 20 Proje Yükseliyor

İstanbul’un en prestijli bölgesi olarak bilinen Zincirlikuyu-Leveııt-Maslak hattı, gayrimenkul yatırımcılarının iştahını kabartmaya devam ediyor.

Güncel Haberler

Menderes Türel : Antalya’da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Modem Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde Antalya’nın Kentsel Dönüşüm Master planı çalışmalarının başladığını, Planın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte hazırlanacağını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Dev Köroğlu heykeli için uluslararası yarışma düzenlendi

“Köroğlu Diyarı Bolu” Türk Cumhuriyetleri’nin kültür merkezi olmaya hazırlanıyor.

Güncel Haberler

Ankara Batıkent Kent Merkezi nazım ve uygulama imar planları askıya çıktı

Ankara Batıkent Kent Merkezi 4367 ada 1 sayılı parsel ve 64368 ada 1 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 6 Ağustos

Güncel Haberler 0 Yorum

Doğalgaz faturanızı nasıl düşürürsünüz

Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) Başkanı Zafer Yavuztürk, tasarruf çözümlerini gerçek ölçüm verilerine dayandırmanın gelişigüzel çözümlere yönelmekten çok daha etkili olduğunu söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yapı sektörü 1.Çukurova Yapı Zirvesi’nde buluştu

“Yaşanabilir bir kent… Nasıl?” sloganıyla düzenlenen 1. Çukurova Yapı Zirvesi, yapı sektörünün tüm paydaşlarını buluşturdu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.