Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Belediyesinin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile başlattığı Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile şehir merkezinde yeni ve modern bir yaşam alanı oluşuyor.

Proje, büyüklüğü ve modern şehircilik normları açısından Türkiye’deki sayılı projeler arasında gösteriliyor. 20 bin konutta 100 bin kişilik yaşam alanı oluşturulacak projenin başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarını koruyacaklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bir metrekare hak sahibi olan vatandaşlara bile Tapu Müdürlüğünde işlem yapıldığını kaydetti.

Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olacak Saraycık Mahallesi, kötü görünümünden kentsel dönüşüm projesi ile kurtarılacak. TOKİ’nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden olan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile Ankara’nın batısında yepyeni bir şehir kuruluyor.

Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunduğu Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile örnek bir yaşam alanı doğacak. Yıllardır sosyal açıdan yoksun olan bölge, modern binaları, yolları, sosyal donatı alanları ve yeşil alanları hak ettiği değere kavuşacak. Mülk sahiplerinin beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. Projede,  7 camii, 6 sosyal tesis ve alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri, 10 eğitim alanı bulunacak.

Kentsel yenileme için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, TOKİ ile hak sahibi vatandaşların tapu ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini kaydetti. Başkan Tuna, “Saraycık Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin hak sahibi vatandaşımız var. Tapu işlemleri hassas bir şekilde ve olabildiğince hızlı gerçekleştiriliyor. Vatandaşımızın burada 1 metrekarelik bile yeri olsa Tapu Müdürlüğünde muamele yapılıyor. Şuan işlemler belli bir seviyeye ulaştı. Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanır tamamlanmaz i​​​​​​​​​​​​​​​​​​nşaatlar başlayacak” dedi.

Saraycık, TOKİ için de örnek bir proje… Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’nde tek kuruş kar beklentilerinin olmadığını ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da “Bu projenin içerisinden, bir tek kuruş beklentisi yok devletimizin. Biz bu projeye paramızı harcayacağız. Sonradan belki arta kalan dairelerden paramızı toparlayabilirsek toparlayacağız. O da şu anda başa baş noktasında değil. Onu oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Previous Sosyal konutlar ödüllü projelerle inşa ediliyor
Sonraki Gold N State Ofis projesi

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

İzmir’de kentsel dönüşüm aciliyet kazandı

Son günlerde Ege Bölgesinde depremlerin sıklıkla hissedildiğini belirten Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, mevcut konut stoğunun depreme dayanıklı olmadığını söyleyerek kentsel dönüşüm konusunda harekete geçmek için beklenecek vakit olmadığını

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Beşikdüzü kentsel dönüşüm projesi hangi aşamada ?

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu  Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda zemin etüdü ve sondaj çalışmaları gerçekleştirildi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ankara’da Kentsel dönüşümde yeni adres: Yamaçevler

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın üzerinde hassasiyetle durduğu Yamaçevler gecekondu bölgesinin Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesiyle bölgede çalışmalara hız verildi.

Bursa 0 Yorum

Bursa’da Kentsel dönüşümle konut arzı coşacak

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, hedeflerinin Bursa’da konut talep ve arzını başa baş götürmek olduğunu ifade ederek, “Bursa’da konut arzı ancak kentsel dönüşüm

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Dikmen’de Kentsel Dönüşüm Tamamlanma Aşamasına Geldi

Yükselen değer Dikmen Vadisi… Dikmen Vadisi, kentsel dönüşümün ardından Başkent’in gözde yerleşim merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Mamak Kentsel Dönüşümle Değişiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, Derbent, Üreğil, Araplar, Dostlar, Köstence, Dulluk, Büyük Kayaş, Tepecik Mahalleleri’nin tamamını, Boğaziçi, Şirintepe, Akşemsettin, Yeşilbayır, Şahapgürler, Küçük Kayaş Mahalleleri’nin

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.