Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Belediyesinin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile başlattığı Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile şehir merkezinde yeni ve modern bir yaşam alanı oluşuyor.

Proje, büyüklüğü ve modern şehircilik normları açısından Türkiye’deki sayılı projeler arasında gösteriliyor. 20 bin konutta 100 bin kişilik yaşam alanı oluşturulacak projenin başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarını koruyacaklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bir metrekare hak sahibi olan vatandaşlara bile Tapu Müdürlüğünde işlem yapıldığını kaydetti.

Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olacak Saraycık Mahallesi, kötü görünümünden kentsel dönüşüm projesi ile kurtarılacak. TOKİ’nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden olan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile Ankara’nın batısında yepyeni bir şehir kuruluyor.

Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunduğu Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile örnek bir yaşam alanı doğacak. Yıllardır sosyal açıdan yoksun olan bölge, modern binaları, yolları, sosyal donatı alanları ve yeşil alanları hak ettiği değere kavuşacak. Mülk sahiplerinin beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. Projede,  7 camii, 6 sosyal tesis ve alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri, 10 eğitim alanı bulunacak.

Kentsel yenileme için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, TOKİ ile hak sahibi vatandaşların tapu ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini kaydetti. Başkan Tuna, “Saraycık Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin hak sahibi vatandaşımız var. Tapu işlemleri hassas bir şekilde ve olabildiğince hızlı gerçekleştiriliyor. Vatandaşımızın burada 1 metrekarelik bile yeri olsa Tapu Müdürlüğünde muamele yapılıyor. Şuan işlemler belli bir seviyeye ulaştı. Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanır tamamlanmaz i​​​​​​​​​​​​​​​​​​nşaatlar başlayacak” dedi.

Saraycık, TOKİ için de örnek bir proje… Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’nde tek kuruş kar beklentilerinin olmadığını ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da “Bu projenin içerisinden, bir tek kuruş beklentisi yok devletimizin. Biz bu projeye paramızı harcayacağız. Sonradan belki arta kalan dairelerden paramızı toparlayabilirsek toparlayacağız. O da şu anda başa baş noktasında değil. Onu oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Previous Sosyal konutlar ödüllü projelerle inşa ediliyor
Sonraki Gold N State Ofis projesi

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Muğla’da kentsel dönüşüm başladı

Muğla’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli yapıların tespiti için bakanlık tarafından 3 firmaya yetki belgesi verildi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Mamak’ta 7 ayrı kentsel dönüşüm projesi

Mamak Belediyesi, kentsel dönüşümde attığı dev adımlarla rekora koşuyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Antakya Kentsel Dönüşüm Projesi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediye Meclisi’nde CHP gurubunun Kentsel Dönüşüme Red oyu vermesinin ve konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtmesinin talihsiz bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

İzmir’de kentsel dönüşüm yok, bina yenileme var

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, deprem kuşağında yer alan ve yüzde 85’i dönüşüme ihtiyaç duyduğunu belirterek, “İzmir’de Kentsel dönüşüm yok, bina yenileme var” diye konuştu

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yeni Fikirtepe için şirketler güç birliği yaptı

Kadıköy Fikirtepe’de devam eden, Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesi için bölgede çalışmalarını sürdüren 17 inşaat şirketinin birleşerek kurduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği, Fikirtepe Platformu’nu oluşturdu.

Kentsel Dönüşüm

Mesut Akgül kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi

Mutlu Mahallesi sakinleri ile buluşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak değişiklik yapılan imar planları hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.