Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Saraycık kentsel dönüşüm projesi devam ediyor

Sincan Belediyesinin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile başlattığı Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile şehir merkezinde yeni ve modern bir yaşam alanı oluşuyor.

Proje, büyüklüğü ve modern şehircilik normları açısından Türkiye’deki sayılı projeler arasında gösteriliyor. 20 bin konutta 100 bin kişilik yaşam alanı oluşturulacak projenin başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarını koruyacaklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bir metrekare hak sahibi olan vatandaşlara bile Tapu Müdürlüğünde işlem yapıldığını kaydetti.

Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olacak Saraycık Mahallesi, kötü görünümünden kentsel dönüşüm projesi ile kurtarılacak. TOKİ’nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden olan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile Ankara’nın batısında yepyeni bir şehir kuruluyor.

Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunduğu Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile örnek bir yaşam alanı doğacak. Yıllardır sosyal açıdan yoksun olan bölge, modern binaları, yolları, sosyal donatı alanları ve yeşil alanları hak ettiği değere kavuşacak. Mülk sahiplerinin beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. Projede,  7 camii, 6 sosyal tesis ve alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri, 10 eğitim alanı bulunacak.

Kentsel yenileme için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, TOKİ ile hak sahibi vatandaşların tapu ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini kaydetti. Başkan Tuna, “Saraycık Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin hak sahibi vatandaşımız var. Tapu işlemleri hassas bir şekilde ve olabildiğince hızlı gerçekleştiriliyor. Vatandaşımızın burada 1 metrekarelik bile yeri olsa Tapu Müdürlüğünde muamele yapılıyor. Şuan işlemler belli bir seviyeye ulaştı. Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanır tamamlanmaz i​​​​​​​​​​​​​​​​​​nşaatlar başlayacak” dedi.

Saraycık, TOKİ için de örnek bir proje… Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’nde tek kuruş kar beklentilerinin olmadığını ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da “Bu projenin içerisinden, bir tek kuruş beklentisi yok devletimizin. Biz bu projeye paramızı harcayacağız. Sonradan belki arta kalan dairelerden paramızı toparlayabilirsek toparlayacağız. O da şu anda başa baş noktasında değil. Onu oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Previous Sosyal konutlar ödüllü projelerle inşa ediliyor
Sonraki Gold N State Ofis projesi

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesi işyeri kuraları çekiliyor

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 40 adet işyeri kura çekim merasimi 11.11.2016 Cuma günü gerçekleşecek.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Bursa’da kentsel dönüşümün başlayacağı bölgeler

Ulaşımdan altyapıya, tarihi ve kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyan projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2016’da yatırımları katlayacak.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Tarlabaşı 50 kat değerlendi

Beyoğlu Belediyesi ve Çalık Gayrimenkul işbirliğinde yürütülen İstanbul Tarlabaşı’ndaki kentsel yenileme projesi satış aşamasına geldi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Tarlabaşı 360

Tarihi binaların restore edilerek, diğer yapıların ise aslına uygun olarak çağdaş bir mimari yorumla yenilendiği ödüllü proje…

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başlıyor

İstanbul Boğazı’ndaki ilk kentsel dönüşüm çalışmaları için düğmeye basıldı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Tarlabaşı360 en büyük kentsel yenileme projesi

Mega projelerin yakın çevresi ve hinterlandında olan bölgelerin İstanbul’un gayrimenkul sektöründe en çok prim yapan bölgeler olarak dikkat çektiğini belirten Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, gerçekleştirdikleri Tarlabaşı360’ın da

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.