Sincan’da Kentsel Yenileme Projesi

Sincan’da Kentsel Yenileme Projesi

Göreve geldiği ilk günden itibaren Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinin dönüşümü için çaba sarf eden Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın gayretleri meyvesini verdi.

Her iki mahallede de kentsel yenileme projeleri tamamlandı ve Sincan Belediyesi ile TOKİ imza için masaya oturdu.SİNCAN halkının da büyük ilgi gösterdiği kesin protokol imza törenine, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Kaymakamı Salim Demir katıldı.

“İNCE ELEDİK SIK DOKUDUK”
Sincan’ı yepyeni bir çehreye kavuşturacak projeyle alt yapısı, binaları, sosyal alanları örnek bir şehir kurulacak. Sessiz, titiz ve hummalı bir çalışmanın sonucunda imza aşamasına geldiklerini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerimizdeki durumunu çok iyi biliyoruz. Özellikle Saraycık’taki durum çok vahim. Biz vatandaşımızın daha iyi koşullarda bir hayat sürmesi için çaba sarf ediyoruz.

Ne bizim belediye olarak ne de TOKİ’nin buradan bir rant veya kâr beklentimiz yok. Burada hak sahiplerinin daha fazla imkandan yararlanmasını istedik. Bunun için ince eledik sık dokuduk ve vatandaşımızın haklarını gözeterek bir çalışma ortaya koyduk. Şimdi hak sahiplerinde görüşmeler başlıyor. Bu görüşmeler ne kadar hızlı tamamlanırsa ihale süreci de o kadar hızlı olacak.” dedi.

Kentsel Yenileme çalışmalarının programlı olarak vatandaşa anlatılacağını vurgulayan Tuna, “Gönül ister ki yarın görüşmeler tamamlansın hafta sonu inşaat bitsin pazartesi vatandaş konutlara otursun. Fakat vatandaşımızın her birinin onayı olmadan çalışmalara başlayamayız. O yüzden ne kadar hızlı onay süreci gerçekleşirse çalışmalarda o kadar hızlı başlayacaktır.” dedi.

Sincan Projesinin TOKİ için oldukça önemli olduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “4 aydır TOKİ başkanlığını yürütüyorum Bu süreç içinde en az 3 kez Belediye Başkanımız Mustafa Tuna ile görüştük. Başkanımız bu konuyu çok sıkı ve yakinen takip ediyor. Bizde Sincan’a ayrı bir önem veriyoruz. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için biz de elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. Konuşmaların ardından TOKİ Başkanı Turan ile Sincan Belediye Başkanı Tuna kesin protokolleri imzalayarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
İmzalanan protokolle Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerindeki kentsel yenileme çalışmalarında yeni bir süreç başladı. Hak sahipleriyle bire bir görüşmelerin yapılacağı bu süreç tamamlandıktan sonra proje ihaleye çıkarak inşaatlar başlayacak. Yenileme etap etap gerçekleşecek. Bin 964 hak sahibinin bulunduğu Ulubatlı Hasan Mahallesine 5 bin 311 konut 187 işyeri 1 AVM, 1 sosyal tesis, 2 cami, 2 okul, 1 kapalı pazaryeri ve 1 tane de sağlık tesisi yapılacak.

2 bin 836 hak sahibinin olduğu ve 4 milyon 840 bin metrekare proje uygulama alanına sahip Saraycık bölgesine ise 6 bin 207 konut, 96 dükkan, 1 AVM, 5 sosyal tesis, 9 cami, 6 okul 2 Pazar yeri ve 1 hastane planlanıyor. hamlesi Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ilçede dönüşümü başlatacak olan protokole imza attı. Protokol imza törenine Sincan halkı da yoğun ilgi gösterdi.(Anadolu)

Previous Müfettişlere Göre Faciada 3 Büyük İhmal Var
Sonraki Gönye Proje Tasarım, European Property Awards’ta Yarışacak

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Cebel Kent Konutlar Satışa Hazır

Osmaniye Belediyesi nin Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında sürdürdüğü ikinci toplu konut projesinde son aşamaya gelindi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den 150 Bin TL Ödüllü Proje Yarışması

‘7 iklim 7 bölge gelenekten geleceğe’ sloganı ile hareete geçen TOKİ ve Emlak Konut GYO, Ulusal Mimari Proje Yarışması düzenliyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TURYAP, 9 Şubat’ta TOKİ için teklif alacak

Emlak pazarlama şirketi Turyap, 9 Şubat 2017’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan 197 iş yeri ile 15 konutu satışa çıkarıyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den arsa yatırımcısına 2015’in ilk fırsatı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), arsa yatırımcısına 2015’in ilk fırsatını sunuyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Rekora Koşuyor

TOKİ’nin dudak uçurtan ‘kentsel dönüşüm’ projeleriyle 21.797 derslik, 970 okul, 14 üniversite, 984 spor salonu, 56.959 kapasiteli yurt, 94 sağlık ocağı, 264 hastane, 501 cami, 129 kamu hizmet binası, 19

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ müzayedesi için geri sayım başladı

Emlak pazarlama şirketi Turyap, 15 Aralık 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan taşınmazları açık artırmayla satışa çıkarıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.