Sincan’da Kentsel Yenileme Projesi

Sincan’da Kentsel Yenileme Projesi

Göreve geldiği ilk günden itibaren Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinin dönüşümü için çaba sarf eden Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın gayretleri meyvesini verdi.

Her iki mahallede de kentsel yenileme projeleri tamamlandı ve Sincan Belediyesi ile TOKİ imza için masaya oturdu.SİNCAN halkının da büyük ilgi gösterdiği kesin protokol imza törenine, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Kaymakamı Salim Demir katıldı.

“İNCE ELEDİK SIK DOKUDUK”
Sincan’ı yepyeni bir çehreye kavuşturacak projeyle alt yapısı, binaları, sosyal alanları örnek bir şehir kurulacak. Sessiz, titiz ve hummalı bir çalışmanın sonucunda imza aşamasına geldiklerini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerimizdeki durumunu çok iyi biliyoruz. Özellikle Saraycık’taki durum çok vahim. Biz vatandaşımızın daha iyi koşullarda bir hayat sürmesi için çaba sarf ediyoruz.

Ne bizim belediye olarak ne de TOKİ’nin buradan bir rant veya kâr beklentimiz yok. Burada hak sahiplerinin daha fazla imkandan yararlanmasını istedik. Bunun için ince eledik sık dokuduk ve vatandaşımızın haklarını gözeterek bir çalışma ortaya koyduk. Şimdi hak sahiplerinde görüşmeler başlıyor. Bu görüşmeler ne kadar hızlı tamamlanırsa ihale süreci de o kadar hızlı olacak.” dedi.

Kentsel Yenileme çalışmalarının programlı olarak vatandaşa anlatılacağını vurgulayan Tuna, “Gönül ister ki yarın görüşmeler tamamlansın hafta sonu inşaat bitsin pazartesi vatandaş konutlara otursun. Fakat vatandaşımızın her birinin onayı olmadan çalışmalara başlayamayız. O yüzden ne kadar hızlı onay süreci gerçekleşirse çalışmalarda o kadar hızlı başlayacaktır.” dedi.

Sincan Projesinin TOKİ için oldukça önemli olduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “4 aydır TOKİ başkanlığını yürütüyorum Bu süreç içinde en az 3 kez Belediye Başkanımız Mustafa Tuna ile görüştük. Başkanımız bu konuyu çok sıkı ve yakinen takip ediyor. Bizde Sincan’a ayrı bir önem veriyoruz. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için biz de elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. Konuşmaların ardından TOKİ Başkanı Turan ile Sincan Belediye Başkanı Tuna kesin protokolleri imzalayarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
İmzalanan protokolle Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerindeki kentsel yenileme çalışmalarında yeni bir süreç başladı. Hak sahipleriyle bire bir görüşmelerin yapılacağı bu süreç tamamlandıktan sonra proje ihaleye çıkarak inşaatlar başlayacak. Yenileme etap etap gerçekleşecek. Bin 964 hak sahibinin bulunduğu Ulubatlı Hasan Mahallesine 5 bin 311 konut 187 işyeri 1 AVM, 1 sosyal tesis, 2 cami, 2 okul, 1 kapalı pazaryeri ve 1 tane de sağlık tesisi yapılacak.

2 bin 836 hak sahibinin olduğu ve 4 milyon 840 bin metrekare proje uygulama alanına sahip Saraycık bölgesine ise 6 bin 207 konut, 96 dükkan, 1 AVM, 5 sosyal tesis, 9 cami, 6 okul 2 Pazar yeri ve 1 hastane planlanıyor. hamlesi Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ilçede dönüşümü başlatacak olan protokole imza attı. Protokol imza törenine Sincan halkı da yoğun ilgi gösterdi.(Anadolu)

Previous Müfettişlere Göre Faciada 3 Büyük İhmal Var
Sonraki Gönye Proje Tasarım, European Property Awards’ta Yarışacak

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Soma konutları ihalesi 15 Ocak’ta

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 günde 301 konut inşa edecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Zağnos 4.Etap İçin Yıkımlar Başlıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa yaptıkları Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm 4. etap için kamulaştırılan konutlar yıkıma hazırlanıyor.

TOKİ Haberleri

TOKİ’den emekliye ucuz ev

Emekliler için ucuz konut hayata geçiyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den emeklilere suistimal uyarısı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, emeklilerle ilgili konut edindirme projelerine ilişkin bazı suistimaller olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız. valiliğimizin ve belediyemizin haberi olmadan herhangi bir emekli derneğine müracaat etmesin”

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Ankara Mamak’a 869 adet konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Mamak ilçesi Altıağaç-Karaağaç Mahallesi ve Hüseyingazi Mahallesi’nde kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri yapacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den emekliye konut müjdesi

TOKİ kirada oturan emeklilerin ev sahibi olabilmesi için kollar sıvadı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.