Sincan Arena, Sincan Gökçek Mahallesi’nde yükselecek

Sincan Arena, Sincan Gökçek Mahallesi’nde yükselecek

Sincan Belediyesi, Sincan’a yakışacak modern bir spor kompleksi için kolları sıvadı.

Fatih Bölgesine canlılık kazandıracak projenin adı “Sincan Arena” olacak. Sincan Arena, çeşitli kültürel ve sportif organizasyonlara ev sahipliği yapacak.
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan’a 2 bin 500 kişilik bir kapalı spor salonu yapılacağı müjdesini verdi. Ankara’nın önemli spor tesislerinden biri olacak Sincan Arena, Gökçek Mahallesi’nde yükselecek. Tesiste, salon futbolunun yanı sıra basketbol, voleybol, hokey ve hentbol gibi diğer salon sporları da yapılabilecek.

Sincan Arena ile sporun da parlayan yıldızı olacaklarını kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Gökçek Mahallesi’nde yapacağımız kompleks ile Fatih bölgemizin de büyük bir ihtiyacını karşılayacağız. Şu anda buraya 2 bin 500 kişi kapasiteli bir tesis projesi düşünüyoruz” dedi. Sincan Arena’nın futboldan hokeye, hentboldan basketbola çok sayıda spor faaliyetine ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Tuna, “Sincanımızı, vatandaşlarımızın zamanının büyük kısmını geçireceği, muhteşem tesislerle donatmaya devam ediyoruz” diye konuştu. Başkan Tuna Sincan Arena’nın sadece spor aktiviteleri için kullanılan bir tesis değil, sosyal yaşamın bir parçası olarak da şehre hizmet vereceğini söyledi.

7 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULACAK
Modern bir görünümde yapılması planlanan Sincan Arena, 7 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak. İçerisinde salon futbolu, salon hentbolu ve salon hokeyi için 800 metrekarelik kapalı saha yer alacak. Spor alanı 420 metrekarelik basketbol veya 162 metrekarelik voleybol sahasına da dönüşebilecek. Sahanın etrafında yaklaşık 2 bin 500 kişilik tribünlerin yer alacağı Sincan Arena, Sincan Belediyesinin çeşitli kültürel ve sportif organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak.

ENGELLİLERE ÖZEL ALANLAR
Seyirciler için yiyecek ve içecek alanlarının düşünüldüğü tesis içerisinde, protokol, basın ve VIP için de özel bölümler yer alacak. Sincan Arena, hakem odaları, dinlenme odası, bekleme holleri, soyunma odaları, çok sayıda duş ve tuvalet, sağlık ve doping kontrolü odasıyla da hizmet verecek. Salonda ayrıca engelliler için de özel otopark ve ulaşım kolaylığını sağlayacak çözümler inşa edilecek. 2 bin 500 seyirci kapasiteli Sincan Arena’da 5 bin 387 metrekarelik bir de otopark yer alacak. Sincan Arena’ya, Ankara metrosunun Gazi Osman Paşa durağının hemen yanına yapılacak Sincan Arena’ya ulaşım kolaylıkla sağlanabilecek.

Previous Melih Gökçek En Başarılı Belediye Başkanı seçildi
Sonraki Sancaktepe'de konut fiyatları katlanacak

Diğer Yazılar

Spor

Beşiktaş Vodafone Arena 29 Ekim’de açılacak

Kartal’ın mabedinde son düzlüğe girildi.

Spor 0 Yorum

Karşıyaka Yalı Stadı 12 ay sonra teslim edilebilir

Karşıyaka Yalı Stadı’nın proje koordinatörü Hasan Çaboğlu, son dönemde çalışmalara gerekli ilgiyi göstermeyen KSK yönetimine sitem etti.

Spor 0 Yorum

Karaman’a 15 bin kişilik stadyum

Belediye 57 bin metrekare alanı Gençlik ve Spor Bakanlığına devretti 15 BİN KİŞİLİK STAD !

Spor 0 Yorum

Malatya Arena yarın yeniden ihale edilecek

Müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım kalan 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı için yarın yeniden ihaleye gidilecek.

Spor 0 Yorum

Karşıyaka stadı davasına ret

Karşıyaka ve Göztepe statlarının yapım ihaleleri hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı ve iptal kararı verilen davanın bir benzeri reddedildi.

Spor 0 Yorum

Karşıyaka ve Göztepe Stadı inşaatı durdu

18’inci İdare Mahkemesi, izmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine Karşıyaka ve Göztepe’ye yapılması planlanan 15’er bin kişilik iki yeni stadın ihalesini iptal etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.