Şimşek A.Ş. Hem İnşaatta Hem Gıdada Başarılara İmza Atıyor

Geçen yıl ‘ambalajlı kruvasan’ üreterek pazarı altüst eden Şimşek A.Ş. , şimdi de cheesecake’i ambalaja soktu. Erol Şimşek, cheesecake’in Türkiye’de ilk kez bu ölçekte ambalajlı üretildiğini söylüyor.  İnovasyon sadece ‘buluş’ yapmakla olmuyor. Bilinen bir ürünü, farklı bir yöntemle pazara sunmak ve yüksek cirolara ulaşmak da inovasyon. Bu konuda ilk deneyimini geçen yıl ‘kruvasan’ı kitlesel olarak ambalajlı üreterek yaşayan ve büyük başarı elde eden Şimşek A.Ş., şimdi de ‘cheesecake’i ambalajlı üretiyor. Geçen yıl, 330 milyon lira ciro yakalayan firmanın, inovasyona dayalı yatırımları 30 milyon liraya ulaştı. Şimşek A.Ş. Genel Müdürü Erol Şimşek, Türkiye’de ilk kez cheesecake’i paketleyerek satışa sunacaklarını belirterek, sıradışı ürünlerle önümüzdeki 3 yıl içinde 500 milyon lira ciro hedeflediklerini söylüyor. Erol Şimşek şöyle konuşuyor:

KEÇİ SÜTLÜ BİSKÜVİ YAPTIK
Ürün çeşitleri arasında ‘Tio HaydiKeçi Sütlü Bisküvi’ ile de öne çıktıklarını söyleyen Erol Şimşek, “Bu ürünümüzün de pazarda bir benzeri yok. Anneler çocukları için özellikle tercih ediyor” diyor. Paketli süt üreticilerine çiğ süt tedarikçisi olmak istediklerini de söyleyen Şimşek, “Karamanda 7 bin dönüm arazi üzerine süt hayvancılığına yönelik bir tesis için 3 yıl içinde 50 milyon liralık yatırım yapacağız. Bu projenin de temellerini attık. Kademeli ilerleyerek, 2015’te devreye alınacak” diye konuşuyor.

KURU HASAN KRUVASAN
Bien Kruvasan’ı “Kuru Soğan, Kuru  Hasan” sloganıyla tanıttık. Yüzde 3 olan kategori bilinirliği yüzde 70’e yükseldi. Biz de pazar paylarrnnzı altüst ettik; kek pazarmdaki payımız yüzde l’den yüzde 10’a yükseldi. Sektörde de yeni bir segment oluştu. 2014’e de yeni ürünlerle girdik ve devam ediyoruz. Bien Cheesecake çok iddialı bir ürün oldu ve ciromuza çok güçlü katkısını bekliyoruz. Şimşek A.Ş. olarak Karaman’da üretim yapıyoruz. Bisküvi, çikolata, kek, gofret, kraker ve kruvasan gruplarında ürünlerimiz var.

ÜMİT BURNU NA KADAR İHRACAT
15 yıl önce 4 ülkeyle ihracata atılmıştık. Bugün Avrupa’dan Afrika’ya, Asya ve Avustralya’dan Amerika’ya kadar 100’ü aşkın ülkede satış yapar hale geldik. Dünya genelinde her saniye 20 paketten fazla Şimşek ürünü tüketiliyor. Kruvasanı, Nijerya, Gana ve Tanzanya’nın ardından Güney Afrika’yla Ümit Burnuna kadar ulaştırdık. Gofret, kek, kraker, bisküvi, kruvasan ve çikolata gruplarındaki ürünlerimizle global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğumuzu kanıtladık. Geçen yıl 100 milyon dolarlık ihracat yaptık. 2014’te 130 milyon dolarlık ihracat hedefimiz var.

KARAMAN DAKİ DEV ÜRETİM
Şimşek Bisküvi, 1996’da Ramazan Şimşek tarafından, Karaman’da kuruldu. Şu anda Karaman Organize Sanayi Bolgesi’ndeki fabrikamızda üretim yapıyoruz. Henüz 18 yıllık bir firmayız ama son 6 senedir Türkiye’nin 500 sanayi devi arasında yer alıyoruz. Fabrikamız 95 bin metrekaresi kapalı 40 bin metrekaresi açık alan olmak üzere 135 bin metre krelik alana yayılmış durumda. Depo kapasitemiz 2 milyon koli. Çalışan sayımız 1600 ve 300’ün üzerinde ürünümüz var. Bisküvide yıllık 27 bin ton, gofrette 8 bin ton, kek üretiminde 35 bin ton, krakerde 10 bin ton, çikolatada 25 bin ton ve kruvasanda 10 bin ton toplamda ise yıllık 115 bin ton üretim yapıyoruz.

İNŞAAT YATIRIMLARI
Erol Şimşek, Karaman ve istanbul’da inşaat sektöründe yeni projeleri de olduğunu soylüyor. Şimşek şu bilgileri aktarıyor: “Karaman’da 20 yıldır inşaat yapıyoruz. Şimdi istanbul’un Avrupa yakasında da markalı konut projesi inşa ediyoruz. Karaman’da Prestij Konakları adı altında lüks konut inşaatı da devam ediyor.”(Hürriyet)

Previous Emlak Konut 725 Daire İçin 5 Kat Talep Aldı
Sonraki Deniz Manzaralı Nexus'un İnşaatında 14'üncü Kata Ulaşıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanal İstanbul ihalesi yıl sonunda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım TRT Haber’de gündeme ilişkin sorulan yanıtladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 28 Aralık 2015

28 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Borlu Çimento Ülkenin Dikkatini Çekti

 Ülkemizdeki Bor Madenlerinin %70’ini topraklarında barındıran Kütahya’nın Emet ilçesinde, Bor karışımlı çimento tesisinin yapımı için geri sayım başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pamukova’da Altyapı Çalışmalarına Başlandı

Büyükşehir Belediyesi yerel seçimlerin ardından ilçe projelerine startı verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Torun Center davası bugün başlıyor

Torun Center inşaatında 10 işçinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan iş cinayetine ilişkin dava bugün başlıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak’ı Yükselen Yıldız Yapan Yatırımlar

Mamak Belediyesi’nin hazırladığı ve Mamak’ın büyük bölümünü kapsayan kentsel dönüşüm projeleriyle bölgenin en büyük sorunlarından biri olan gecekonduların yerine modern konutlar yükseliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.