Sidney Rasekh 1.Çukurova Yapı Zirvesi’ne katılacak

Sidney Rasekh 1.Çukurova Yapı Zirvesi’ne katılacak

Birleşmiş Milletler ve Economist Intelligence Unit gibi kuruluşlardan “Dünyada En Kaliteli Yaşama Sahip Olan Kent Ödülü” alan “Vancouver”ın mimarı Kanadalı ünlü mimar ve kent planlama uzmanı Sidney Rasekh, 1. Çukurova Yapı Zirvesi’nde yapı sektörünün profesyonelleriyle buluşacak.

Öncül Sefa İletişim Hizmetleri ve Home&Office Concept dergisi işbirliği ile 18 Şubat 2015’te Adana Sheraton Otel’de, “Yaşanabilir bir kent… Nasıl?” mottosu ile düzenlenecek olan 1. Çukurova Yapı Zirvesi, Kanadalı ünlü mimar, şehir planlamacısı, sürdürülebilir kent planlama uzmanı Sidney Rasekh’i ağırlamaya hazırlanıyor. “Dünyanın en yaşanılabilir kentini oluşturmak: Vancouver” başlıklı bir sunum yapacak olan Rasekh, Çukurova bölgesinin yerel yöneticilerine, müteahhitlerine, mimarlarına, iç mimarlarına ve yapı sektörü temsilcilerine, kentsel dönüşüm, sürdürülebilir kent yaşamı, kentleşmede kamu ve özel sektör işbirliği, kentleşmenin stratejik planlaması gibi konularda sahip olduğu 30 yılın üzerinde tecrübesini aktaracak.

Amerika’nın 50 eyaletinde ve Kanada’da mimar olarak çalışma yetkisi veren Mimarlık Kayıt Kurulu Ulusal Konseyi” (NCARB) sertifikasına sahip olan Rasekh, Amerikan Mimarlar Enstitüsü (American Institute of Architecture) üyesi ve Kanada Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (Royal Architectural Institute of Canada) eski üyesi. Ayrıca Sidney Rasekh “Kentsel Sorunlar Komitesi” eski başkanı ve “British Columbia Mimarlık Enstitüsü Konut Komitesi” eski üyesi. Rasekh “Amerikan Mimarlar Enstitüsü Şehir Bölge ve Ulusal Komitesi” üyesi olarak da görev yaptı.

“Eco Istanbul”un da mimarı
Dünyada birçok başarılı projeye imza atan Rasekh, Birleşmiş Milletler ve Economist Intelligence Unit gibi kuruluşlardan, “Dünyada En Kaliteli Yaşama Sahip Olan Kent Ödülü” aldı ve “Vancouver Kent Planı”nda uzun vadeli, kenti dönüştürme ve yeniden planlama projelerinin yöneticiliğini ve Vancouver Belediye Başkan Danışmanlığı yaptı. Vancouver, Uluslararası Ticaret ve Kongre Merkezi, Transatlantik Yolcu Gemilerinin Liman Hizmetleri Projesi, Vancouver Limanı’nın yeniden tasarlanması, Cambie köprüsünün kent ile entegrasyonu projelerinde de yer alan Sidney Rasekh, İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki, 1 milyon nüfuslu yeni ekolojik şehir “Eco Istanbul” ve 3. havalimanı planlama çalışmasının ana projelerini hazırladı. Ayrıca Bursa ili 2023 Vizyon Planı hazırlayan Rasekh, şu anda Bursa Yıldırım şehir planlaması ve bazı mimari projeler üzerinde çalışıyor.

Previous Ispartakule metrosu ev ilanlarını patlattı
Sonraki Üçüncü büyük köprünün adı: Recep Tayyip Erdoğan

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Eski Evlere Restorasyon Kredisi

Ülke genelinde bugüne kadar 530 restorasyon projesi için 46 milyon lira kredi tahsis eden TOKİ

Güncel Haberler

İkinci el konut alırken nelere dikkat edilmeli?

İkinci el  evi almadan önce dikkat edeceğiniz birkaç nokta, hayatınızı ve tercihinizi kurtarabilir.

Güncel Haberler 0 Yorum

Dört Ortadoğulu grup Türkiye’ye geliyor

Türk inşaat ve mimarlık sektörü için 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’de sorun olmadığının anlatıldığı bir platforma dönüşen Dubai Citsycape ekonomik getirileri de sağlamaya başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Faiz Düştü Konut Kredisine Talep Arttı

Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin Mayıs raporu yayınlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Serdivan’da 3 kat izni askıda

Serdivan’da 3 kata izin veren  imar planı uygulaması askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa fuarcılıkta Türkiye’nin Frankfurt’u olacak

Bu yıl 13. kez kapılarını açan Bursa İnşaat Fuarı’nı ilk kez ‘Gayrimenkul’ özel bölümü ile düzenleyen BTSO; Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan dünyaca ünlü projelere hayat

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.