Sidney Rasekh 1.Çukurova Yapı Zirvesi’ne katılacak

Sidney Rasekh 1.Çukurova Yapı Zirvesi’ne katılacak

Birleşmiş Milletler ve Economist Intelligence Unit gibi kuruluşlardan “Dünyada En Kaliteli Yaşama Sahip Olan Kent Ödülü” alan “Vancouver”ın mimarı Kanadalı ünlü mimar ve kent planlama uzmanı Sidney Rasekh, 1. Çukurova Yapı Zirvesi’nde yapı sektörünün profesyonelleriyle buluşacak.

Öncül Sefa İletişim Hizmetleri ve Home&Office Concept dergisi işbirliği ile 18 Şubat 2015’te Adana Sheraton Otel’de, “Yaşanabilir bir kent… Nasıl?” mottosu ile düzenlenecek olan 1. Çukurova Yapı Zirvesi, Kanadalı ünlü mimar, şehir planlamacısı, sürdürülebilir kent planlama uzmanı Sidney Rasekh’i ağırlamaya hazırlanıyor. “Dünyanın en yaşanılabilir kentini oluşturmak: Vancouver” başlıklı bir sunum yapacak olan Rasekh, Çukurova bölgesinin yerel yöneticilerine, müteahhitlerine, mimarlarına, iç mimarlarına ve yapı sektörü temsilcilerine, kentsel dönüşüm, sürdürülebilir kent yaşamı, kentleşmede kamu ve özel sektör işbirliği, kentleşmenin stratejik planlaması gibi konularda sahip olduğu 30 yılın üzerinde tecrübesini aktaracak.

Amerika’nın 50 eyaletinde ve Kanada’da mimar olarak çalışma yetkisi veren Mimarlık Kayıt Kurulu Ulusal Konseyi” (NCARB) sertifikasına sahip olan Rasekh, Amerikan Mimarlar Enstitüsü (American Institute of Architecture) üyesi ve Kanada Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (Royal Architectural Institute of Canada) eski üyesi. Ayrıca Sidney Rasekh “Kentsel Sorunlar Komitesi” eski başkanı ve “British Columbia Mimarlık Enstitüsü Konut Komitesi” eski üyesi. Rasekh “Amerikan Mimarlar Enstitüsü Şehir Bölge ve Ulusal Komitesi” üyesi olarak da görev yaptı.

“Eco Istanbul”un da mimarı
Dünyada birçok başarılı projeye imza atan Rasekh, Birleşmiş Milletler ve Economist Intelligence Unit gibi kuruluşlardan, “Dünyada En Kaliteli Yaşama Sahip Olan Kent Ödülü” aldı ve “Vancouver Kent Planı”nda uzun vadeli, kenti dönüştürme ve yeniden planlama projelerinin yöneticiliğini ve Vancouver Belediye Başkan Danışmanlığı yaptı. Vancouver, Uluslararası Ticaret ve Kongre Merkezi, Transatlantik Yolcu Gemilerinin Liman Hizmetleri Projesi, Vancouver Limanı’nın yeniden tasarlanması, Cambie köprüsünün kent ile entegrasyonu projelerinde de yer alan Sidney Rasekh, İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki, 1 milyon nüfuslu yeni ekolojik şehir “Eco Istanbul” ve 3. havalimanı planlama çalışmasının ana projelerini hazırladı. Ayrıca Bursa ili 2023 Vizyon Planı hazırlayan Rasekh, şu anda Bursa Yıldırım şehir planlaması ve bazı mimari projeler üzerinde çalışıyor.

Previous Ispartakule metrosu ev ilanlarını patlattı
Sonraki Üçüncü büyük köprünün adı: Recep Tayyip Erdoğan

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kentsel Dönüşümü Roma’da Anlatacak

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Aksoylu “Eskişehir’de Kentsel Dönüşümün Sanayi Mirası ve Kent Kimliği Üzerindeki Etkileri” adlı çalışmasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Avrupa Sosyal ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Meram’da ağaç dikmeyene ev ruhsatı yok

Belediye Başkanı Fatma Toru, başlattıklan “Yeni Bir Yuva, Yeni Bir Fidan” kampanyası kapsamında yeni evlere ruhsat verilirken ağaç dikme mecburiyeti getirdiklerini açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı evlerin sunduğu kolaylıklar nelerdir ?

Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evlerde, bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edilmesi kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’a VIP Minibüs

Topbaş, İBB’nin 2013 Faaliyet Raporu’nu açıkladı: İstanbul’a VIP minibüsler geliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sincan Belediyesi’nden Mobil Uygulama

Sincan Belediyesi teknolojinin imkanlarından yararlanmaya devam ediyor. Vatandaşa daha hızlı daha güvenli hizmet sunabilmek için teknolojinin imkanlarını belediyecilik ile birleştiren Sincan Belediyesi, artık cep telefonlarınızda.

Güncel Haberler 0 Yorum

Barış Aydın:“Şehircilik Bakanlığı kurulması Türkiye için devrim niteliğinde”

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, modern bir ülke için en önemli özelliklerden “şehircilik” için ayrı bir bakanlık kurulmasının Türkiye’de devrim niteliğinde bir karar olduğunu ifade ederek,

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.