Seyr-i Adalar sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı

Seyr-i Adalar sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı

Yapı Yatırım’ın Maltepe bölgesindeki ilk konut projesi olan Seyr-i Adalar’da, temelde kullanılan malzemeler ve temel derinliği ile depreme dayanıklı, sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı.
Zemin güvenliği konusunda titiz önlemlerin alındığı projelerden biri olan Seyr-i Adalar, en son deprem yönetmeliklerine göre, bin ton ekstra demir kullanımını gerektiren fore kazık sistemleri ile inşa edildi.

Konut sahiplerinin deprem korkusu olmadan yaşayacağı Seyr-i Adalar’da, zemin etüdü yapıldı, temeli zemin yapısına uygun şekilde tasarlandı ve son teknolojilerle çalışan, özel bir mühendislik hizmeti alınarak depreme karşı dayanıklı bir blok inşa edildi. Seyr-i Adalar projesinde 30 metre derinlikle kazılan temel üzerine, 159 tane fore kazık dikildi. Kayalara oturtulan bu üstün özellikli temelle, yaklaşık 10 milyon TL ekstra maliyetle, projede depreme karşı güvenlik birinci önceliğe konuldu. Fore kazıklı derin temel sistemi ile yapı yüklerinin daha derindeki sağlam zemin tabakalarına iletilmesinin sağlandığı Seyr-i Adalar projesinde, blok temeli altında bulunan 159 fore kazık, 30 metre derinliğinde ve

1 metre çapında inşa edildi.
Fore kazıklarla kurulan bu güçlü temel sistemi, deprem anında binanın yıkılmamasını sağlıyor. Sağlam zemin yapısının üstüne yapılacak statik açıdan güçlü kaba inşaat sonrasında da olası bir deprem durumunda bile sağlam ve güvenli olacak yapılar ortaya çıkıyor.

Yapı Yatırım, deprem güvenliği için ev alırken dikkat edilecekler konusunda uyarıyor: Ev alımı yapacaklar firmadan teknik ve mahal listesini alıp incelemeli. Etüt-projelendirme yapım sürecinde iyi mühendislik ve teknik altyapı hizmetinin alınmış olduğuna dikkat etmeli. Bölgesel olarak deprem riski altında bir muhit ise teknik tetkiklerin yapılıp yapılmadığı araştırılmalı.

Yapı Yatırım Hakkında
Çelikeller Grup iştiraklerinden olan Yapı Yatırım A.Ş. kuruluşundan (1966) know-how’ını pazarlayan bir dinamik olmayı başarmıştır. Yapı Yatırım A.Ş. İstanbul’da site projelerinin öncülerinden olup, konuttan-alış-veriş merkezine, iş merkezinden hastaneye kadar Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde inşa ettiği projelerle sektörün önde gelen markaları arasında yerini almıştır. Yapı Yatırım A.Ş. geleceğin konfor anlayışını bugün inşa etme vizyonuyla hareket ederek, imza attığı her projede “daha fazlasını” inşa etmek için sürekli olarak kendisini yenilemektedir. İnşa ettiği her projede ideal kalite, maksimum konfor ve koşulsuz güvenlik sunan Yapı Yatırım A.Ş. her geçen gün ayrıcalıkları standartlara dönüştürüyor.

Previous Seyri Adalar konut projesi
Sonraki Ankara Etimesgut Yapracık uygulama imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Halk GYO Ve Vakıf GYO Sancaktepe’de Arsa Aldı

İstanbul Anadolu yakasında konut projesi geliştirmek üzere ortaklık kuran Halk GYO ve Vakıf GYO, Sancaktepe’de 110 milyon lira bedelle 98 bin metrekarelik arsa aldı.

Firma Haberleri

Konut fiyatları artabilir

Emlak sektöründe faaliyetlerini sürdüren Show Realty CEO’su Kazım Algın, ev satın almayı düşünenlerin acele etmesi gerektiğini aksi takdirde satın almak istedikleri evin fiyatında artışla karşılaşabilecekleri uyarısında bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Polimeks European Business Awards’da yarışıyor

Ulusal ve uluslararası birçok önemli projeye imza atan ve dünyanın en büyük 250 müteahhit firması arasında Türkiye’yi en üst seviyelerde temsil eden Polimeks, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan European

Firma Haberleri 0 Yorum

Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık oldu

47 yılı aşkın süredir Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi olarak hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürlük görevine 1 Mart 2015 itibariyle Tolga Türkanık atandı.

Firma Haberleri

Sarphan Finans Park’ ta C Blok teslim edildi

İstanbul Finans merkezinde ayrıcalıklarla dolu lüks çalışma ortamı Sarphan Finans Park’ın C Bloğunda yer alan 123 adet ofis ve 16 adet dükkan sahiplerine teslim edildi

Firma Haberleri

Hansgrohe’den Metropol İstanbul ziyareti

İstanbul’un ikonik projesi Metropol İstanbul’a yabancıların yoğun ilgisi sürüyor.