Seyr-i Adalar sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı

Seyr-i Adalar sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı

Yapı Yatırım’ın Maltepe bölgesindeki ilk konut projesi olan Seyr-i Adalar’da, temelde kullanılan malzemeler ve temel derinliği ile depreme dayanıklı, sağlıklı konut yapımı için yeni bir dönem başlattı.
Zemin güvenliği konusunda titiz önlemlerin alındığı projelerden biri olan Seyr-i Adalar, en son deprem yönetmeliklerine göre, bin ton ekstra demir kullanımını gerektiren fore kazık sistemleri ile inşa edildi.

Konut sahiplerinin deprem korkusu olmadan yaşayacağı Seyr-i Adalar’da, zemin etüdü yapıldı, temeli zemin yapısına uygun şekilde tasarlandı ve son teknolojilerle çalışan, özel bir mühendislik hizmeti alınarak depreme karşı dayanıklı bir blok inşa edildi. Seyr-i Adalar projesinde 30 metre derinlikle kazılan temel üzerine, 159 tane fore kazık dikildi. Kayalara oturtulan bu üstün özellikli temelle, yaklaşık 10 milyon TL ekstra maliyetle, projede depreme karşı güvenlik birinci önceliğe konuldu. Fore kazıklı derin temel sistemi ile yapı yüklerinin daha derindeki sağlam zemin tabakalarına iletilmesinin sağlandığı Seyr-i Adalar projesinde, blok temeli altında bulunan 159 fore kazık, 30 metre derinliğinde ve

1 metre çapında inşa edildi.
Fore kazıklarla kurulan bu güçlü temel sistemi, deprem anında binanın yıkılmamasını sağlıyor. Sağlam zemin yapısının üstüne yapılacak statik açıdan güçlü kaba inşaat sonrasında da olası bir deprem durumunda bile sağlam ve güvenli olacak yapılar ortaya çıkıyor.

Yapı Yatırım, deprem güvenliği için ev alırken dikkat edilecekler konusunda uyarıyor: Ev alımı yapacaklar firmadan teknik ve mahal listesini alıp incelemeli. Etüt-projelendirme yapım sürecinde iyi mühendislik ve teknik altyapı hizmetinin alınmış olduğuna dikkat etmeli. Bölgesel olarak deprem riski altında bir muhit ise teknik tetkiklerin yapılıp yapılmadığı araştırılmalı.

Yapı Yatırım Hakkında
Çelikeller Grup iştiraklerinden olan Yapı Yatırım A.Ş. kuruluşundan (1966) know-how’ını pazarlayan bir dinamik olmayı başarmıştır. Yapı Yatırım A.Ş. İstanbul’da site projelerinin öncülerinden olup, konuttan-alış-veriş merkezine, iş merkezinden hastaneye kadar Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde inşa ettiği projelerle sektörün önde gelen markaları arasında yerini almıştır. Yapı Yatırım A.Ş. geleceğin konfor anlayışını bugün inşa etme vizyonuyla hareket ederek, imza attığı her projede “daha fazlasını” inşa etmek için sürekli olarak kendisini yenilemektedir. İnşa ettiği her projede ideal kalite, maksimum konfor ve koşulsuz güvenlik sunan Yapı Yatırım A.Ş. her geçen gün ayrıcalıkları standartlara dönüştürüyor.

Previous Seyri Adalar konut projesi
Sonraki Ankara Etimesgut Yapracık uygulama imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

AnadoluJet Emekliliklere Özel Kampanya Düzenledi

Halkın hava yolu AnadoluJet, 7’den 70’e tüm yolcularının uçuş keyfini taçlandırıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Özen Kuzu : 2017’de konut satış rakamları yükselecek

2016’da yaşanan, darbe girişimi, terör saldırıları ve ülke notunun düşürülmesi gibi tüm olumsuzluklara rağmen  bu yıl konut satışlarının 1,5 milyona yükselmesini bekleyen Gayrimenkul Sektörü için Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi 

Firma Haberleri

Via Properties’ten yunus parkı açıklaması

Son günlerde change.org kampanya internet sitesi üzerinden başlatılan ve Viaport Marina’da yunus parkı bulunduğu iddiasıyla sürdürülen kampanyadaki konular gerçeği yansıtmamaktadır.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO Arsaları Satışa Çıkardı

Emlak Konut GYO 16 arsa, 12 villa ve dükkanı satışa çıkardı. 8 Temmuz 2014 günü açık artırma yöntemiyle satılacak olan gayrimenkullerin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

CBTE Mimarlık’tan KFC’ye yeni yorum

Türkiye’nin birçok kentinde farklı ölçeklerde ve fonksiyonlarda mimari ve iç mimari projeler üreten CBTE Mimarlık, KFC restoranların Türkiye’deki çağdaş yüzünü modern bir anlayışla yeniden yorumluyor.

Firma Haberleri

Tema İSTANBUL’da konut teslimleri gerçekleştirildi

Türkiye’nin mega karma projesi Tema İSTANBUL, yapım hızı ve kalitesi, istikrarlı satış grafiğinin yanı sıra teslimatta da rekorlar kırıyor.