Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır

Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın; 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada deprem gerçeğinin farkında olunmasına dikkat çekti.

Aydın konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Ülkemiz için deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır. 1- 7 Mart tarihleri semboliktir. Bu tarihlerde deprem gerçeğinin üzerinde özellikle durulmalı ve insanları bilinçlendirmeliyiz. Deprem, hayatımızın değişmez bir gerçeğidir. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Biz inşaat firmaları olarak üzerimize düşen görevleri büyük titizlikle yerine getirmeli, büyük acıların yaşanmaması için önlem almalı, gerekli uygulamaları hayata geçirmeliyiz.

Yaşanamayacak durumdaki binalar için mutlaka kentsel dönüşüm çalışması yapılmalıdır. İnsanlar bu konuyu rant gibi görmemeli ve güvenli yaşayacağı bir alan yaratılmasına yardımcı olmalıdır.

Gün geçtikçe sayısı artan isimsiz müteahhitlerin yaptıkları inşaatlara karşı dikkatli olunmalıdır. Yapılan projelerde temel ve taşıyıcı sistemlerin sağlamlığı ile kullanılan malzemelerin kalitesi mutlaka sorgulanmalıdır. Zemin etüdü çalışmalarına bakılmalıdır. Bu noktada tüketiciler de çok daha bilinçlenerek evin içi, tipi, sosyal alanları gibi konuların yanı sıra kullanılan malzemeler ve sağlamlık konusunda da son derece ilgili olmaya başladılar.

Ülkemizi bekleyen deprem gerçeğinin en az yaralarla geçmesini dilerim”

Previous Fortis Meridyen projesi
Sonraki Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Gölde Luxe Konutları ikinci etap inşaatı başladı

Ata Yıldız Grup, Eryaman’daki Gölde Luxe Konutları ile alıcılarına kazandırdı. Firma, başkentlilerin beğenisinden dolayı Gölde Luxe Konutlarının ikinci etabını yeni alıcıları için inşa ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Qent İstinye’de Daireler Esnek Yapıya Sahip

TOYA Yapı ve Dilek Gayrimenkul ortak girişimi ile Qent İstinye’de yaşam bu bahar başlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Panavia Residence’ın Yüzde 80’i Satıldı

Panorama Grup İnşaat tarafından İstinye’de hayata geçirilen Panavia Residance’m yüzde 80’i satıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

2015 yılının kazananı gayrimenkul sektörü oldu

Bugünün en parlak sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü 2015 yılı gibi inişlerin – çıkışların bolca yaşandığı ama sonunda bahar kıvamında rekora koşan bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

La Vida Projesinin Lansmanı Yapıldı

Gayrimenkul sektöründe 30 yılı geride bırakan Demir İnşaat, yeni projesi için İstanbul’un yeni yatırım ve fırsat bölgesi Büyükçekmece’de temel atıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kaya City’de Taşınmaya Hazır Son 40 Daire

Kayaşehir’de, TOKİ dışında özel sektör tarafından gerçekleştirilen, ilk lüks konut projesi olan Kaya City Residence’ın inşaatı tamamlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.