Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır

Şemsettin Aydın : Deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın; 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada deprem gerçeğinin farkında olunmasına dikkat çekti.

Aydın konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Ülkemiz için deprem gerçeği hep taze tutulmalıdır. 1- 7 Mart tarihleri semboliktir. Bu tarihlerde deprem gerçeğinin üzerinde özellikle durulmalı ve insanları bilinçlendirmeliyiz. Deprem, hayatımızın değişmez bir gerçeğidir. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Biz inşaat firmaları olarak üzerimize düşen görevleri büyük titizlikle yerine getirmeli, büyük acıların yaşanmaması için önlem almalı, gerekli uygulamaları hayata geçirmeliyiz.

Yaşanamayacak durumdaki binalar için mutlaka kentsel dönüşüm çalışması yapılmalıdır. İnsanlar bu konuyu rant gibi görmemeli ve güvenli yaşayacağı bir alan yaratılmasına yardımcı olmalıdır.

Gün geçtikçe sayısı artan isimsiz müteahhitlerin yaptıkları inşaatlara karşı dikkatli olunmalıdır. Yapılan projelerde temel ve taşıyıcı sistemlerin sağlamlığı ile kullanılan malzemelerin kalitesi mutlaka sorgulanmalıdır. Zemin etüdü çalışmalarına bakılmalıdır. Bu noktada tüketiciler de çok daha bilinçlenerek evin içi, tipi, sosyal alanları gibi konuların yanı sıra kullanılan malzemeler ve sağlamlık konusunda da son derece ilgili olmaya başladılar.

Ülkemizi bekleyen deprem gerçeğinin en az yaralarla geçmesini dilerim”

Previous Fortis Meridyen projesi
Sonraki Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Telekom’dan Gurbetçiye Tapu Hizmeti

Türk Telekom’un yurtdışı çözümü Global Kurumsal Ağ (TTVPN Global), Türkiye ve dünyanın her yerindeki kurumsal müşterilerin, KOBİ’lerin ve kamu müşterilerinin yanı sıra Türk vatandaşlarının da hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eximbank kredisi ile Türk mobilya sektörü büyür

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), İhracatçıya yönelik uzun vadeli ve uygun koşullu kredilerin Türkiye Mobilya sektörü için büyük avantaj sağladığını ve bu yeni uygulamanın yeni pazarlara ihracatın artırılması yönünde önemli

Firma Haberleri 0 Yorum

NEF’in 2. tahvil ihracına talep, ihracı geçti

Timur Gayrimenkul (NEF) Sermaye Piyasalarında gerçekleştirdiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. İlk tahvil ihracından sonra 2. tahvil ihracında da talep, ihracı geçti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Derin Design Ankara mağazası açıldı

Ulusal ve uluslararası platformda önemli başarılara imza atan Derin Design, Ankara’da açılan ilk mağazası ile modern mobilya tasarımı ve üretimi alanındaki başarılarını başkente taşıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yönetici Adayları Maaşı’tan Çok Yan Hakları Önemsiyor

Orta ve üst düzey yönetici adaylarının çalışacakları firmalardan beklentileri boyut değiştirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Palladium Tower’da Teslimler Başladı

TAHİNCİOĞLU Gayrimenkul tarafından Ataşehir’de hayata geçirilen Palladium Towerda teslimler geçen ay başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.