Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan projesine felis başarı ödülü

Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan projesine felis başarı ödülü

Mediacat tarafından bu yıl 11’si düzenlenen Felis Ödülleri, Brandweek 2016 kapsamında sahiplerini buldu. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong işbirliği ile hayata geçirilen ve Address iletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen “Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan” projesi PR Kategorisi – Kurumsal Sosyal Sorumluluk başlığı altında “Felis Başarı Ödülü”ne değer bulundu.

SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKKINDA

Kentsel dönüşüm sürecindeki vatandaşları, başta mimari ve teknik olmak üzere, karşılaşacakları temel konu başlıkları hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmek amacıyla, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong tarafından hayata geçirilen ve Address İletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN” Projesi, Mayıs ayında Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanı olan İstanbul/Kadıköy pilot bölge çalışması ile başladı.

Çalışma kapsamında hazırlanan ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan 97 sayfalık SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, pilot bölge Kadıköy’ün bölgesel dinamiklerine uygun olarak oluşturuldu. Toplam 15 yıllık bir süreçte riskli yapı statüsündeki yaklaşık 12 bin binanın yenileneceği Kadıköy’de yaşayan vatandaşlardan alınan görüşler ışığında, İstanbulSMD üyesi mimarların ve konusunda uzman teknik insanların katkılarıyla hazırlanan rehberin tüm içeriği www.kentseldonusumehazirlan.com web sitesine yüklendi.

Kadıköy’ün kilit sosyal noktalarında, vatandaşlara rehber kitapçığın dağıtımını yapmak ve sorularını yanıtlamak üzere kurulan SARI IŞIK masalarında 40 bin broşür ve kitap dağıtıldı. Bölgedeki müteahhit ve emlakçılara kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Kentsel dönüşümün tanımından, ilgili kanunlara, sürece dahil olan kamu ve özel sektör temsilcilerinin görev ve sorumluluklarından, projelendirme, sözleşme aşamalarına kadar kentsel dönüşüm sürecinin tüm aşamalarını içeren SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, kritik karar noktaları için vatandaşları hakları ve sorumlulukları konusunda önceden bilgilendiriyor.

Türk Ytong ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin örnek sayılacak işbirliği ile gerçekleştirilen Sarı Işık Projesi ve rehberinde yer alan her türlü bilgiye www.kentseldonusumehazirlan.com web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Previous Gemi seyahatlerinde 10 popüler rota
Sonraki Tekno Asfalt yeni fabrikasında üretime başladı

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İdare Mahkemesi’nin durdurduğu Okmeydanı planlarını oy çokluğuyla yeniden onayladı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Dikmen’de Kentsel Dönüşüm Tamamlanma Aşamasına Geldi

Yükselen değer Dikmen Vadisi… Dikmen Vadisi, kentsel dönüşümün ardından Başkent’in gözde yerleşim merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Kentsel Dönüşüm

Kasımpaşa’da kentsel dönüşüm başlıyor

Kentin eskiyen bölgelerini yeniden inşa etmek, konut, ticaret ve sosyal donatı alanları oluşturmak ve deprem riskine karşı tedbirler almak için gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerine Kasımpaşa bölgesi de eklendi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Narlıdere’de dönüşüm 2017’de

Hak sahipleri ile imzalanacak sözleşmeler doğrultusunda yıkımlara başlanacak.

Kentsel Dönüşüm

Mamak Gülseren ve Anayurt Mahallelerinde 353 konut sahiplerini buldu

Mamak Belediyesi’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Gülseren ve Anayurt Mahallelerinde uyguladığı kentsel yenileme projesi kapsamında 353 konut kura ile sahiplerini buldu.

İstanbul

Mar Yapı, yeni projelerde Ulus ve Etiler’e odaklandı

İnşaat sektöründe aktif bir oyuncu olarak hareket etmeye karar verdiği 2006 yılından beri birçok proje geliştiren Mar Yapı, farklı çizgisi ve dünyaca ünlü markaları bir araya getiren yaklaşımıyla gelecek iki

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.