Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan projesine felis başarı ödülü

Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan projesine felis başarı ödülü

Mediacat tarafından bu yıl 11’si düzenlenen Felis Ödülleri, Brandweek 2016 kapsamında sahiplerini buldu. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong işbirliği ile hayata geçirilen ve Address iletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen “Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan” projesi PR Kategorisi – Kurumsal Sosyal Sorumluluk başlığı altında “Felis Başarı Ödülü”ne değer bulundu.

SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKKINDA

Kentsel dönüşüm sürecindeki vatandaşları, başta mimari ve teknik olmak üzere, karşılaşacakları temel konu başlıkları hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmek amacıyla, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong tarafından hayata geçirilen ve Address İletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN” Projesi, Mayıs ayında Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanı olan İstanbul/Kadıköy pilot bölge çalışması ile başladı.

Çalışma kapsamında hazırlanan ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan 97 sayfalık SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, pilot bölge Kadıköy’ün bölgesel dinamiklerine uygun olarak oluşturuldu. Toplam 15 yıllık bir süreçte riskli yapı statüsündeki yaklaşık 12 bin binanın yenileneceği Kadıköy’de yaşayan vatandaşlardan alınan görüşler ışığında, İstanbulSMD üyesi mimarların ve konusunda uzman teknik insanların katkılarıyla hazırlanan rehberin tüm içeriği www.kentseldonusumehazirlan.com web sitesine yüklendi.

Kadıköy’ün kilit sosyal noktalarında, vatandaşlara rehber kitapçığın dağıtımını yapmak ve sorularını yanıtlamak üzere kurulan SARI IŞIK masalarında 40 bin broşür ve kitap dağıtıldı. Bölgedeki müteahhit ve emlakçılara kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Kentsel dönüşümün tanımından, ilgili kanunlara, sürece dahil olan kamu ve özel sektör temsilcilerinin görev ve sorumluluklarından, projelendirme, sözleşme aşamalarına kadar kentsel dönüşüm sürecinin tüm aşamalarını içeren SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, kritik karar noktaları için vatandaşları hakları ve sorumlulukları konusunda önceden bilgilendiriyor.

Türk Ytong ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin örnek sayılacak işbirliği ile gerçekleştirilen Sarı Işık Projesi ve rehberinde yer alan her türlü bilgiye www.kentseldonusumehazirlan.com web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Previous Gemi seyahatlerinde 10 popüler rota
Sonraki Tekno Asfalt yeni fabrikasında üretime başladı

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Uşak kentsel dönüşüm projesi ne zaman bitecek?

Ergün Turan, Uşak’ta yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin en geç 2016 yılının ortalarında bitirileceğini belirtti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Fikirtepe birleşti 2018’e tarih verdi

Fikirtepe’de konut projesi  üreten 17 firma ‘Fikirtepe Platformu’ altında birlikte hareket edecek.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’da kentsel dönüşüm hızlandı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan Erzurum’da hayata geçirilecek projeleri yakından inceledi. 

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinde son durum

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Rize’de yürütmekte olduğu Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde son durum ne ?

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Esenler Havaalanı konutları örnek daireleri ne zaman gösterilecek?

Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları’nda kura çekim ve teslim tarihleri belli oldu.

Kentsel Dönüşüm

Altındağ Şükriye Konutları yeni sahiplerine kavuştu

Ankara’da değişimin mimarı olan Altındağ Belediyesi, vatandaşlara daha rahat yaşam alanlarını sunmayı sürdürüyor. Başkan Tiryaki ile birlikte her geçen gün daha değerli bir hale gelen Altındağ, modern yapılarıyla da göz

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.