Sancaktepe’de konut fiyatları çoştu

Sancaktepe’de konut fiyatları çoştu

Gelecek yıl hizmete girmesi hedeflenen Sancaktepe metro hattının çalışmaları sürmesine rağmen bölgede konut fiyatları şimdiden iki katına çıktı.

TÜRKİYE Sınai Kalkınma Bankası AŞ. Gayrimenkul Değerleme İdari İşler ve iş Geliştirme Müdürü Özge Aklar, İstanbul’da raylı sistemlerin konut piyasalarına etkisine ilişkin hazırlanan raporu paylaştı.

FIRSATÇILARA DİKKAT
Rapora göre, İstanbul’da başta Marmaray olmak üzere hizmete giren metro ve tramvay hatlarının konut satış fiyatlarını ve kira ücretlerini bariz bir şekilde artırdığını belirterek, henüz hizmete girmeyen ancak yapımı başlayan raylı sistemlerin bile konut fiyatlarını ciddi bir şekilde etkilediğini vurguladı.

YÜZDE 100 ARTTI

Üsküdar-Sancaktepe metrosu daha açılmadan, markalı konut geliştiricilerinin tercih ettiği bir bölge haline gelen Sancaktepe’de konııt fiyatlarında fahiş artışlar gözlemlendi. Metrekaresi 1.5002.000 lira dolaylarında olan daire fiyatları şimdilerde 3.000-4.000 lira birim fiyat aralığında yükseldi. Güneş

Previous Artaş yeni konut projeleri ve AVM hayata geçirecek
Sonraki GYO'ların vergi avantajına rötuş

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Beyaz Park Topkapı projesinde faizler 0.69’a çekildi

İstanbul’un en değerli bölgesi Topkapı’da nitelikli konut projesine imza atan Beyaz İnşaat’ın Beyaz Park Topkapı projesi yatırımcıların çoğunlukla tercih ettiği proje olurken, firma talebi karşılamaya yönelik avantajlı ödeme planları sunuyor.

Avrupa Yakası

Vadi Yaka Başakşehir teslim tarihi

Vadi Yaka Başakşehir teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Sinpaş Liva’da yılın son fırsatı

İstanbul Anadolu yakasında yeşil ve mavi ile iç içe bir yaşamın başladığı Liva’dan ev almak isteyenlere son çağrı

Anadolu Yakası 0 Yorum

Anadolu yakasında metro hatları konut fiyatlarını uçuruyor

Anadolu yakasında birçok ilçede emlak fiyatları, yeni metro projeleriyle fırladı, artışın önümüzdeki dönemde de süreceği tahmin ediliyor.

İstanbul

Concord İstanbul konut projesi

Teknik Yapı tarafından İstanbul Kadıköy’de hayata geçirilen Concord İstanbul konut projesi 21.500 m2 arsa alanı üzerinde yükseliyor .

Avrupa Yakası 0 Yorum

TOYA NEXT projesi ön talep topluyor

Yatırımcılarına yüksek kar ve ev sahibi yaptıklarının yaşamına değer kazandıran Toya Gayrimenkul, İstanbul’un yeni cazibe merkezi Basın Ekspres Yolu’nda, ileri yaşam konsepti TOYA NEXT ile farklı bir projeye başlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.