Samsun İnşaat Fuarı açılıyor

Samsun İnşaat Fuarı açılıyor

İkincisi gerçekleşecek olan Samsun İnşaat Fuarı, Tarihi Kentler Birliği destekleri ile hazırlanan Tarihi Kent Dokuları ile Kentsel-Kültürel Mirasın Korunması Özel Bölümü ile 31 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında Samsun’da açılacak.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ve yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz ve teknolojilerin bulunacağı fuarda 35 bin ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor.

83 FİRMA 249 MARKA TEMSİLCİSİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, “Sektördeki en son teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarımız 83 firma, 249 marka temsilciliği ile çatıdan tabana, dış cepheden kapı pencereye, izolasyon ve boya malzemelerinden yalıtıma, tesisattan inşaat makinelerine kadar çok geniş ürün yelpazesine sahiptir. Türkiye’nin birçok ilinden stant açan firmalar, yurt içi ve yurt dışından gelecek olan on binlerce ziyaretçiye aradıklarını bulma imkanını sunacaktır. TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde TÜYAP tarafından organize edilen Samsun 2. İnşaat Fuarı’na 35 bin ziyaretçinin ağırlanması beklenmektedir” dedi.

2 BÜYÜK ETKİNLİK
31 Mart 03 Nisan tarihleri arasında 2 tane büyük etkinliklerinin olacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “İnşaat fuarları inşaat üreticisini, mimarı, mühendisi ve inşaatın müşterisini bir araya getirir. Fuarımız açılıyor ama Cuma günü akşamda burada 500’e yakın belediye başkanlarını ve encümen üyelerini buraya davet ettik. Cumartesi günü de Samsun Sanat Merkezi’nde Tarihi Kentler Birliği’nin toplantısı olacak. Tarihi Kentler Birliği toplantısında somut olmayan miras var. Bunlar camiler, medreseler, hanlar, hamamlar ve atalarımızdan kalma şehirlerdeki bütün tarihi değer ve anıtlar somut mirastır. Somut olmayan miras ise kültürler, edebiyat, şiir, mutfak, geleneklerimiz, düğünlerimizdir. Buna dönük olan yaşatılması gereken değerlerimizi de yaşatmaya çalışıyoruz.İHA/Ekip

Previous Ankara elektrik kesintisi 31 Mart 2016
Sonraki Sertifikalı ustalığa iki ay süre kaldı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Hesaplı konutlar Dubai’de görücüye çıkacak

Türk gayrimenkul sektörünün projelerinin Dubai’de sergileneceği bir etkinlik düzenlenecek.

Etkinlikler

İnşaat sektöründe KDV uygulamaları anlatıldı

Konya Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından Oda üyelerine ve stajyerlerine yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim faaliyetlerine “İncelemede yaşanan sonullar, inşaat işlerinde KDV Uygulamaları” semineriyle devam edildi

Etkinlikler 0 Yorum

Bursa’da Fuar Zamanı

Bursa 12. Kitap Fuarıyla göz dolduran TÜYAP üç ayrı fuarı eş zamanlı açarak Bursalıların ziyaretine açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Batılılaşan İstanbul’un Rum Mimarları sergisi açıldı

“Batılılaşan İstanbul’un Rum Mimarları” Sergisi Sanal Mimarlık Müzesi’nde açıldı

Etkinlikler 0 Yorum

Tapu ve DASK arasında işbirliği

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) arasında ‘Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği Protokolü’ düzenlenecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Boğaziçi Üniversitesi ve GYODER İnşaat Ekonomisi Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi bu yıl ilk kez GYODER işbirliğiyle düzenlediği İnşaat Ekonomisi Zirvesi ile sektörün nabzını en yetkin isimlerle tartışacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.