Sakarya uçuşa geçecek

Sakarya uçuşa geçecek

Sakarya’nın her zaman önemli bir yeri olduğunu belirten Emlak İstasyonu Yönetim Kurul Başkanı (Ceo) Birol Polat, Karasu Demiryolu ve limanın Sakarya’ya kazandırılması ile şehrin adeta uçuşa geçeceğini ifade etti.

Sakarya’nın her zaman önemli bir yeri olduğunu belirten Emlak İstasyonu Yönetim Kurul Başkanı (Ceo) Birol Polat Otomotiv Şehri Sakarya projesinde, Türk Traktör ’ün Sakarya’ya gelmesi. Milli Tren ve Milli Tankımız burada Sakarya’da üretiliyor dedi.

Yeni yatırımlar
Karasu Demiryolu ve limanın Sakarya’ya kazandırılması ile şehrin adeta uçuşa geçeceğini ifade eden Polat, “Sakarya bu yatırımlar ile adeta uçacak. Lojistik anlamda Sakarya çok önemli bir merkez haline gelecek. Önemli bir yatırım olacak. Liman ve demiryolu Sakarya’ya yeni gelecek yatırımcılar için son derece cazip bir imkân” dedi.

Alman otomotiv devi BMW’nin Sakarya Karasu’da yatırım yapması hakkında çıkan haberleri degerlendiren Polat, Sakarya’nın otomotiv ihtisas bölgesi ilan edilmesinin meyvelerini vermeye başladığını ifade ederek; Sakarya bu anlamda büyük otomotiv sirketlerinin gözdesi oldu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tanıtılan ‘yerli otomobil’ prototipi Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden biri haline gelirken otomobilin Karasu’da üretileceği ifade ediyor.

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Karasu’ya yatırım yapma kararı aldıklarını söyledi.. Burası coğrafi konum itibariyle çok önemli. Projelerini gerçekleştirmeleri için hiçbir olumsuz yön yok dedi.

Previous İstanbul Mobilya Fuarı 12 – 17 Ocak 2016 tarihlerinde TÜYAP’ta
Sonraki Adım İstanbul’da ön satışlar başlıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın şebeke suyu temiz çıktı

Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından rutin analizleri yapılan Ankara’nın şebeke suyu, Ekim ayında da yine tertemiz çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı’nda Yeni İmar Yolları Açılıyor

Gölbaşı Belediyesi, ilçedeki imarlı yolların açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Vergide Gündem: 2013 yılsonu vergi uygulamaları ve 2014 yılı beklentileri

Deloitte Türkiye, 2013 yılsonu vergi uygulamaları ve 2014 yılı beklentilerini Adana, Ankara ve İstanbul’da masaya yatırdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 29 Ocak 2016

29 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev alana destek sektörü büyütecek

Ev sahibi olmayan vatandaşların konut edinmesini amaçlayan “konut hesabı” uygulamasına ilişkin yönetmelik çalışmalarının son aşamaya geldiği açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Günlük kayıtdışı kiralamanın oluşturduğu tehdit büyüyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), günlük kayıt dışı olarak kiralanan yerlerin yasal statüye kavuşturulması için başlattığı çalışmaları hızlandırarak sürdürüyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.