Rönesans Konut Sayfiye Projesi Nerede

Rönesans Konut Sayfiye Projesi Nerede

Rönesans Konut’un İstanbul’daki ilk projesi Sayfiye’de konutların yüzde 50’si bir ay gibi kısa sürede satıldı.

Kartal’da hayata geçirilen projede Adalar ve orman manzarası sunuluyor Projeyi 18 ayda teslim edecek Sayfiye’de dairelerin ortalama metrekare fiyatları yaklaşık 3.000 TL’den başlıyor. Ödeme planı ise yüzde 5 peşin, yüzde 5 Eylül 2014, yüzde 5 Mart 2015 ve yüzde 10’luk bölümü ise teslimde ödenecek şekilde planlandı. Toplam yüzde 25’lik bu ödemenin haricinde anlaşmalı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. Bunların yanı sıra Sayfiye’nin teslim süresi ile de farklılık yaratılarak, 18 ay gibi kısa bir zamanda teslim edilecek.

Sayfiye’de daire sahipleri Aralık 2015 itibariyle dairelerini teslim alabilecekler. Projede ayrıca yüzde 1 KDV fırsatı da bulunuyor.  276 konuttan oluşan Sayfiye’de dairelerin yüzde 50’si bir ay gibi kısa bir sürede satıldı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer, kısa sürede yakalanan bu ivmenin Rönesans’ın güçlü yapısının, inşaat sektöründe uluslararası bir marka olarak bilinirliliğinin yanı sıra projenin kalite sayesinde yakalandığını ifade etti.

Dinçer, “Sayfiye projemiz Kartal bölgesinde gerek konsepti gerekse avantajlı satış fiyatları ve ödeme koşullarıyla kalitesini ortaya koyuyor” dedi. Hem yatırımcılar hem de oturum amaçlı almak isteyenler için teslim tarihinin 18 ay gibi kısa bir sürede olmasının da satışları fırsata çevirdiğini belirten Dinçer, “Projemizin şimdiden yatırımcıları için kazandıran bir proje olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca 2+1, 2,5+1, 3+1, bahçeli dubleks, kat bahçeli dubleks ve teraslı daireler gibi farklı daire planları oturum amaçlı daire arayan tüketiciler tarafından beğenilerek yoğun talep gördü” diye konuştu. Sayfiye projesinin, Aydos Ormanı ve Adalar’a yakınlığı ile İstanbul’un balkonu olarak geçen Kartal’ın doğal güzellikleriyle dikkat çektiğini belirten Dinçer, projenin gördüğü ilginin Rönesans’ın gelecek projeleri adına da memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekledi.

10 metrekareyi balkona ayırdı
Yaklaşık 14 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen Sayfiye’nin 8 bin 500 metrekare yeşil alan, bin 500 metrekare ise sosyal tesis alanı bulunuyor. Projenin toplam inşaat alanı ise yaklaşık 50 bin metrekare. Hem Adalar hem de orman manzarasının keyfini doyasıya sunmak üzere, Sayfiye’de bazı dairelerde 10 m2 büyüklüğe varan geniş balkonlar bulunuyor. Teraslar ise 20 m2’den başlayıp 70 m2’ye kadar çeşitlilik gösteriyor.

Geniş bir kitleye hitap ediyoruz
1,5+1, 2,5+1, bahçeli dubleks, kat bahçeli dubleks ve teraslı olmak üzere farklı ve çok seçenekli daire büyüklükleriyle yoğun ilgi gördüklerini dile getiren Dinçer, şunları söyledi: “Sayfiye, geniş ailelerden çekirdek ailelere, yatırım yapmak isteyenlerden oturum için konut arayışında olanlara kadar çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Bazı daire tiplerinde mutfaklarda yer alan kiler alanları, çamaşır odaları, kullanıcılara özel tahsisli depo alanları da daire sahiplerine sunulan önemli avantajlar olarak yer alıyor.” (Milliyet Emlak Rehberi)

Previous Sayfiye'de Konutların Yüzde 50'si Satıldı
Sonraki Ede Tower Teslim Tarihi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Apron Home Alanya

15 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Apron inşaat, Antalya’nın Alanya ilçesinde ilk projesinin temelini attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ağaoğlu’ndan Türkiye’ye Guinness rekoru

Ağaoğlu Şirketler Grubu, bir dünya rekoruna imza atarak 2770 çalışanın katılımı ile ‘Guinness En Çok Kişiyle Baret Giyme Rekoru’nu kırdı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Vestel Kurumsal İletişim Müdürü Aslı Evren Eskibatman Oldu

Vestel, kurumsal iletişim departmanında yenilenmeye giderek Vestel Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini Aslı Evren Eskibatman’a emanet etti.

Firma Haberleri

CBTE Mimarlık’tan renkli ofisler

Farklı fonksiyonlara ve ölçeklere sahip mimari ve iç mimari projelere imza atan CBTE Mimarlık tarafından yenilenen Ziylan Mağazacılık ve Pazarlama Genel Müdürlük Ofisi’nin iç mekanları, renklerin etkileyici anlatımıyla kurgulanmış ve

Firma Haberleri 0 Yorum

Dalaman Havalimanı’na 175 milyon euroluk kredi

YDA Group ile EBRD ve Unicredit Bank, Dalaman Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminal Binası’nınyapımında kullanılacak 175 milyon euroluk krediye ilişkin sözleşme imzaladı.

Firma Haberleri

Yapı Kredi Karekodlu Çek çalışmalarını tamamladı

Türk bankacılığında pek çok yeniliğe imza atan Yapı Kredi, Karekodlu Çek Sistemi’ne uygun altyapı çalışmalarını tamamladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.