Rıdvan Fadıloğlu:Yeni Yaşam Alanları Oluşturacağız

Şehitkamil ilçesinde farklı projelere imza atarak adından söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu Beykent bölgesinde hayata geçireceği “Uydukent” projesiyle Şehitkamil’de yeni yaşam alanları oluşturacak. Şehitkamil ilçesine 20 Bin yeni konutun yapılacağını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz” dedi.

HEDEF YENİ YAŞAM ALANLARI
Şehitkamil ilçesinin organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu ve büyüme açısından zorluk çektiklerini belirten, Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu; “Yeni konut alanı bulmakta zorlanıyoruz. Beykent ve Bedirkent yakınlarında oluşturacağımız “Uydukentler” ile hedefimiz yeni yaşam alanları oluşturmak. Şehitkamil ilçesi göçlerle gelen hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe konumunda olduğu için şehir merkezi artık bu gücü kaldıramıyor. Şehitkamil ilçe arazileri, organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu için büyüme açısından zorluk çekiyoruz. Eski dönemlerde yapılan kaçak yapılarla da ilçemiz plansız bir şekilde büyümüş ve trafik sorunu hat safhaya çıkmış durumda. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatma Şahin hanımefendi ile birlikte yeni bir planlamayla 20 Bin konutluk bir uydu şehir inşaa edeceğiz. Tabii yeni bir şehir inşa ederken planlı bir şekilde yapacağız. Öncelikle binlerce insanın çalıştığı Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yakın yerlerde uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz. Bunun için Beykent-Bedirkent projesini oluşturduk” dedi.

TRAFİK SORUNUDA ORTADAN KALKACAK
Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu’nun açıkladığı bu büyük projenin hayata geçmesi ile birlikte Gaziantepliler planlı bir şehirde, yeşil alanın, çocuk parklarının ve sosyal donatıların çok iyi olduğu bir ortamda yaşayabilecekler. Böylelikle hem şehir merkezi rahatlamış olacak hem de büyük bir sorun haline gelen trafik sorunu ortadan kalkmış olacak.(güncel gazete)

Previous Aziz Torun:Konut Satışında Duraksama Var
Sonraki Araplar İnşaat Zirvesi İçin İzmir'e Gelecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un En Değerli Arsaları

Hükümet büyükşehirlerde rant vergisini gündeme getirmeye hazırlanırken belediyeler imar hamlesi ile oluşan rantı çoktan vergilendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı’nın yapımına başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak “Yeni Keçiören Bulvarı”nın yapımına başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Koyunbaba Köprüsü Restore Ediliyor

Osmanlı Devleti’nin Anadolu’da inşa ettiği en uzun köprü olan Koyunbaba Köprüsü restore ediliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut’ta dört mahallede imar palı değişikliği

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler

Ankara Ulus’ta acele kamulaştırma kararı

Ulus tarihi kent merkezi  projesi kapsamında  Ankara  Büyükşehir Belediyesince acele kamulaştırılacak bazı taşınmazlara ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Melih Gökçek: Çaresi yok ANKAPARK bitecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara 18. İdare Mahkemesi’nin ANKAPARK’ın yapımını durdurması ile ilgili kararını değerlendirirken, “Çaresi yok bitecek” dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.