Rıdvan Fadıloğlu:Yeni Yaşam Alanları Oluşturacağız

Şehitkamil ilçesinde farklı projelere imza atarak adından söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu Beykent bölgesinde hayata geçireceği “Uydukent” projesiyle Şehitkamil’de yeni yaşam alanları oluşturacak. Şehitkamil ilçesine 20 Bin yeni konutun yapılacağını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz” dedi.

HEDEF YENİ YAŞAM ALANLARI
Şehitkamil ilçesinin organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu ve büyüme açısından zorluk çektiklerini belirten, Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu; “Yeni konut alanı bulmakta zorlanıyoruz. Beykent ve Bedirkent yakınlarında oluşturacağımız “Uydukentler” ile hedefimiz yeni yaşam alanları oluşturmak. Şehitkamil ilçesi göçlerle gelen hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe konumunda olduğu için şehir merkezi artık bu gücü kaldıramıyor. Şehitkamil ilçe arazileri, organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu için büyüme açısından zorluk çekiyoruz. Eski dönemlerde yapılan kaçak yapılarla da ilçemiz plansız bir şekilde büyümüş ve trafik sorunu hat safhaya çıkmış durumda. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatma Şahin hanımefendi ile birlikte yeni bir planlamayla 20 Bin konutluk bir uydu şehir inşaa edeceğiz. Tabii yeni bir şehir inşa ederken planlı bir şekilde yapacağız. Öncelikle binlerce insanın çalıştığı Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yakın yerlerde uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz. Bunun için Beykent-Bedirkent projesini oluşturduk” dedi.

TRAFİK SORUNUDA ORTADAN KALKACAK
Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu’nun açıkladığı bu büyük projenin hayata geçmesi ile birlikte Gaziantepliler planlı bir şehirde, yeşil alanın, çocuk parklarının ve sosyal donatıların çok iyi olduğu bir ortamda yaşayabilecekler. Böylelikle hem şehir merkezi rahatlamış olacak hem de büyük bir sorun haline gelen trafik sorunu ortadan kalkmış olacak.(güncel gazete)

Previous Aziz Torun:Konut Satışında Duraksama Var
Sonraki Araplar İnşaat Zirvesi İçin İzmir'e Gelecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Buca Kasaplar Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin temeli atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyon ve kamulaştırmalarla birlikte 10.5 milyon liraya mal edeceği Buca Kasaplar Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin temeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sultangazi’de Akıllı Hastanenin Yapımına Başlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Sultangazi’ye 650 yataklı Devlet Hastanesi yapımına başlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Zengini Belli Oldu

Forbes Türkiye’nin “En Zengin 100 Türk” listesine gore, geçen yıl üçüncü sırada yer alan Murat Ülker servetini

Güncel Haberler

MÜSİAD’dan Mimarlar Odası’na Çağrı

Asıl görevi; sektör mensuplarının bireysel ve mesleki gelişimi ile teknik anlamda dayanışmalarının artması, son teknoloji ürünü bina yapım tekniklerinin ülkemizde de hayata geçirilmesi gibi mesleki konularda faaliyetler yürütmek olan Mimarlar

Güncel Haberler 0 Yorum

Osman Gazi köprüsü açıldı

İnşaatı 42 ay süren Türkiye’nin yeni köprüsü Osman Gazi açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yatak odaları için dekorasyon önerileri

Yatak odası dekorasyonu ve kompozisyonu bireyin ruh ve mizacına göre olmalıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.