Remax Piramit, sıcak para gayrimenkule yöneldi

Remax Piramit, sıcak para gayrimenkule yöneldi

Türkiye’deki Remax Piramit ofisini son üç yıldır üst üste Avrupa ofisleri arasında işlem bazında üçüncülük ödülünü kazandıran Remax Piramit kurucusu, mimar Nurdan Tartanoğlu, piyasalardaki dalgalanmalardan dolayı sıcak paranın gayrimenkule kayışını 2016 yılında da sürdüreceğini söyledi.

Türkiye’de 2015’de siyasi belirsizlik, üst üste yapılan seçimler, ekonomik piyasalardaki oynarlık ve dövizin anormal yükselişinin gayrimenkul piyasasında da hissedildiğine dikkat çeken Tartanoğlu, 2016 yılına ilişkin beklentilerini ise şöyle açıkladı “Tüm bunlara rağmen fiyatlardaki yükseliş eski hızını kaybetse de durmadı. Gayrimenkul her ortamda farklı sebeplerle el değiştirir. Özellikle büyük yatırımcılar belirsiz ortamların yarattığı fırsatları değerlendirirler. Ayrıca sıcak para diğer piyasalardaki volatileden dolayı güvenli bulduğu gayrimenkule yönelmiştir. 2016 yılında da benzer sıkıntı ve fırsatların devam edeceğini düşünüyorum.” İstanbul‘un belli bölgelerindeki arz miktarlarının çok fazla olması nedeniyle belli bir emilme süresine ihtiyaç duyalacağını aktaran Nurdan Tartanoğlu, “Fiyatlarda artış oldukça yavaşlayacaktır.

Örneğin Beylikdüzü, Kartal gibi. Ancak gayrimenkulde halk tarafından 10 yıldır patlaması beklenen balona inanmıyorum. Özellikle İstanbul merkez bölgelerde, gayrimenkul fiyatlarının gideceği daha çok yer var” dedi. Alımda pazarlık gücü arttı Nüfus artış hızı ile yerli-yabancı göçün bu konuda gayrimenkul sektörünün ve yatırımcısının yanında çalıştığını ifade eden Tartanoğlu, “Şu an alımda pazarlık gücünün arttığı zaman yatırımcılar acele etmeli. Çünkü her şeye rağmen fiyatlar düşmüyor. Ekonomide azıcık iyimserlik görüldüğünde fiyatların artış hızı yükselecektir” dedi.

Tartanoğlu, gayrimenkul aracılığı yaparak kazanmak isteyen kişilere ofis açmaktan çok, gayrimenkul danışmanlığını yapmalarını önerdi. Tartanoğlu konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Ancak bu ofislerin bir işletme olması gerektiğinin bilincinde olan ve bu danışmanları yöneterek, motive ederek ve hamilik yaparak kazanma ortamlarını hazırlayarak kar edebileceğini düşünen kişilere ofis açmalarını öneriyorum. Sadece bir iş değil işletme sahibi olmanın sorumluluğunu mali ve manevi olarak üstlenebilecek kişilerin sektöre ofis sahibi olarak girmelerini öneriyorum.”

Tartanoğlu, farklı sektörlerden gayrimenkul sektörüne girmeyi düşünenlere de şu öneriler de bulundu “Değişime açıksanız ve hayatınızın kontrolünü elinize alıp, daha iyi bir yaşama çevirmek istiyorsanız bulunmanız gereken en iyi sektör gerçekten gayrimenkul.” Sektörde daha çok uluslararası firmaların girdiğine dikkat çeken Tartanoğlu, Remax’in ise bu alanda ilk olmanın avantajını kullandığını kaydederek, “Kazanmak için en geniş network ağına sahip ve çeşitli eğitimler sağlıyor. Bunlar da fark yaratmanıza yardım ediyor. Denenmiş ve kazanan bir sistemi knowhow alarak veriyor. Ayrıca dünyanın 32 ülkesinde tanınma ve iş yapma fırsatını da sunuyor” dedi.Dünya

Previous Gayrimenkule özel timle takip
Sonraki Sarıoğlan TOKİ'de kayıtlar uzadı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İstWest’te Ödeme Seçenekleri

Basın Ekspres’te 60 ay boyunca faizi sıfırlayacak FerYapı ve Boyner Holding girişimi ile Bahçelievler-Basm Ekspres yolu üzerinde İstWest’te farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dumankaya İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı

Dumankaya, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan şirketler arasında yer alarak İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Konutta Trend Yeniden Şehiriçi

Gökdeniz Kartal projesini yapan Gülsa İnşaat – Bay Yapı, Kartal sahilinde de 2 yeni proje hazırlığında.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yunus Gözüm Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Başkent emlak piyasası özellikle son yıllarda altın çağını yaşıyor, Ankara’nın en ünlü inşaat şirketlerinden Gözüm İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Yunus Gözüm, inşaat alanında Ankara’nın en kıymetli bölgelerini açıklıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Realty World Türkiye Kentsel Dönüşüm Eğitimi Verdi

Gayrimenkul sektörünün önde gelen zincirlerinden biri olan Realty World Türkiye, ofis sahipleri ve gayrimenkul danışmanlarına kentsel dönüşüm eğitimi verdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan Levnavilla Projesini hayata geçiriyor. Projenin 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.