Remax Piramit, sıcak para gayrimenkule yöneldi

Remax Piramit, sıcak para gayrimenkule yöneldi

Türkiye’deki Remax Piramit ofisini son üç yıldır üst üste Avrupa ofisleri arasında işlem bazında üçüncülük ödülünü kazandıran Remax Piramit kurucusu, mimar Nurdan Tartanoğlu, piyasalardaki dalgalanmalardan dolayı sıcak paranın gayrimenkule kayışını 2016 yılında da sürdüreceğini söyledi.

Türkiye’de 2015’de siyasi belirsizlik, üst üste yapılan seçimler, ekonomik piyasalardaki oynarlık ve dövizin anormal yükselişinin gayrimenkul piyasasında da hissedildiğine dikkat çeken Tartanoğlu, 2016 yılına ilişkin beklentilerini ise şöyle açıkladı “Tüm bunlara rağmen fiyatlardaki yükseliş eski hızını kaybetse de durmadı. Gayrimenkul her ortamda farklı sebeplerle el değiştirir. Özellikle büyük yatırımcılar belirsiz ortamların yarattığı fırsatları değerlendirirler. Ayrıca sıcak para diğer piyasalardaki volatileden dolayı güvenli bulduğu gayrimenkule yönelmiştir. 2016 yılında da benzer sıkıntı ve fırsatların devam edeceğini düşünüyorum.” İstanbul‘un belli bölgelerindeki arz miktarlarının çok fazla olması nedeniyle belli bir emilme süresine ihtiyaç duyalacağını aktaran Nurdan Tartanoğlu, “Fiyatlarda artış oldukça yavaşlayacaktır.

Örneğin Beylikdüzü, Kartal gibi. Ancak gayrimenkulde halk tarafından 10 yıldır patlaması beklenen balona inanmıyorum. Özellikle İstanbul merkez bölgelerde, gayrimenkul fiyatlarının gideceği daha çok yer var” dedi. Alımda pazarlık gücü arttı Nüfus artış hızı ile yerli-yabancı göçün bu konuda gayrimenkul sektörünün ve yatırımcısının yanında çalıştığını ifade eden Tartanoğlu, “Şu an alımda pazarlık gücünün arttığı zaman yatırımcılar acele etmeli. Çünkü her şeye rağmen fiyatlar düşmüyor. Ekonomide azıcık iyimserlik görüldüğünde fiyatların artış hızı yükselecektir” dedi.

Tartanoğlu, gayrimenkul aracılığı yaparak kazanmak isteyen kişilere ofis açmaktan çok, gayrimenkul danışmanlığını yapmalarını önerdi. Tartanoğlu konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Ancak bu ofislerin bir işletme olması gerektiğinin bilincinde olan ve bu danışmanları yöneterek, motive ederek ve hamilik yaparak kazanma ortamlarını hazırlayarak kar edebileceğini düşünen kişilere ofis açmalarını öneriyorum. Sadece bir iş değil işletme sahibi olmanın sorumluluğunu mali ve manevi olarak üstlenebilecek kişilerin sektöre ofis sahibi olarak girmelerini öneriyorum.”

Tartanoğlu, farklı sektörlerden gayrimenkul sektörüne girmeyi düşünenlere de şu öneriler de bulundu “Değişime açıksanız ve hayatınızın kontrolünü elinize alıp, daha iyi bir yaşama çevirmek istiyorsanız bulunmanız gereken en iyi sektör gerçekten gayrimenkul.” Sektörde daha çok uluslararası firmaların girdiğine dikkat çeken Tartanoğlu, Remax’in ise bu alanda ilk olmanın avantajını kullandığını kaydederek, “Kazanmak için en geniş network ağına sahip ve çeşitli eğitimler sağlıyor. Bunlar da fark yaratmanıza yardım ediyor. Denenmiş ve kazanan bir sistemi knowhow alarak veriyor. Ayrıca dünyanın 32 ülkesinde tanınma ve iş yapma fırsatını da sunuyor” dedi.Dünya

Previous Gayrimenkule özel timle takip
Sonraki Sarıoğlan TOKİ'de kayıtlar uzadı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara’nın Sembolü Atakule Gün Yüzüne Çıkıyor

Türkiye’nin ikinci, Başkent Ankara’nın ise ilk alışveriş merkezi olan, kentin en önemli sembollerinden Atakule, yeni yüzü ile basın mensuplarına tanıtıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak İstasyonu, kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık kararı aldı

Emlak İstasyonu Türkiye´deki franchising pazar payını artırmak için kadın girişimcilere avantajlı koşullarla franchising vermeye hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Still İstanbul Diamond’da 8 Mart’a özel yüzde 12 indirim

Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy’de hayata geçirilen Still İstanbul Diamond projesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yüzde 12’lik indirim fırsatı sunuluyor

Firma Haberleri 0 Yorum

Rönesans İnşaat Alp Dağları’nda

Rönesans İnşaat tarafından yapılan dünyanın en uzun tüneli Gotthard Base’in tamamlanması için geri sayım başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Erken rezervasyon yurtdışı turlarında indirim

Tatil severler özellikle yurt dışı turları için kış aylarını beklerken seyahat acenteleri de 2015 yılı için erken rezervasyon indirimlerini duyurmaya başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Teknik Yapı, Metropark’ta Son Blok Satışa Çıktı

Teknik Yapı, Metropark’ın son  homeofis rezidans  bloğunu satışa çıkardı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.