Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Hollandalı mimar ve mimarlık teorisyeni Rem Koolhaas,MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden Pritzker Mimarlık Ödülü’nü alan ve Time dergisi tarafından dünyanın gidişatını en çok etkileyen 100 kişi arasında gösterilen Rem Koolhas, MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor. Çağımızın en büyük ve en saygın mimarları arasında anılan Koolhaas, mimarlık alanındaki benzersiz yetenekleri kadar büyük bir düşünür olarak da günümüzde dikkat çekiyor.

Sınır tanımayan yaratıcılığın babası olarak tanınan ünlü mimar ayrıca dünyadaki birçok tehditkar ve iddialı projenin de sahibi.
Dünya medyasını etkileyen düşünürlerden pazarlama dehalarına kadar birçok ilgi çeken ismi ağırlayan MARKA Konferansı’nın bu yılki konukları arasında dünyaca ünlü mimar Rem Koolhas yer alıyor. 

İnşa edilmiş binaları kadar hafızalara kazınan sözleri, kitapları ve sergileri ile ünlenen Rem Koolhas, MARKA 2014’te tüm dikkatleri üzerine toplayacak.  
Rem Koolhas, 2014 yılında en önemli mimarlık bienali olarak bilinen Venedik Mimarlık Bienali’nin baş küratörü seçildi. Koolhaas, bienalde büyük ses getiren Fundamentals adlı sergisiyle  mimarlığın gelişimine eleştirel bir yorum getirerek mimarlığın bugün geldiği noktayı sorguladı ve bu yaklaşımıyla bir çok tartışmayı başlattı.

Ünlü mimar, her yeni binasında savunduğu farklı radikal fikirleri,  Avrupalı bir mimar olmasına rağmen ilgi alanına daha çok Uzakdoğu, Afrika ve New York gibi steril düzenin yerine kaosun hakim olduğu bölgeleri katması ile de ilgi çekiyor.
Yürekli tarafından bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek ve Yapı Kredi World Ana Sponsorluğu’nda düzenlenecek büyük zirve MARKA 2014, 18-19 Aralık tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirilecek.

Previous Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı
Sonraki Semihhan Aydemir: Konut piyasası toparlama gösteriyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Erhan Boysanoğlu’ndan Avrupa sistemi önerisi

MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, müteahhitlerin kötü niyetli olmasa bile zor duruma düşmesiyle birlikte hem maketten konut alanların yaşadığı sıkıntıyı çözecek hem sektörün önünü açacak öneride bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ziya Yılmaz : Kentsel dönüşümün kaynağı yurtdışı tanıtımı

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yurt çapında hayata geçirilecek bir kampanya, ülke tanıtımı ve lobi çalışmaları sayesinde kazanılacak paranın kentsel dönüşüme büyük bir kaynak oluşturabileceğini söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

De’Longhi Pinguino Taşınabilir Klima

Ünlü İtalyan markası De’Longhi, bunaltıcı yaz sıcaklarına pratik bir  çözüm sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Lovelet Outlet Mobilyanın da Merkezi Oluyor

Haziran 2012 de Samsun’da açılan, yönetim ve kiralamasını İnside AVM Danışmanlıkın üstlendiği Karadeniz’in en büyük Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi Lovelet, baharla beraber yenilenerek coşkusunu Karadeniz’den Türkiye’ye yayacak.

Firma Haberleri

Ahmet Temeltaş Türkiye gayrimenkul sektörünü değerlendirdi

Uzun yıllardan beri emlak gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Nova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Temeltaş, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün son günlerdeki yükselen çıtasıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Asma Bahçeler Göz Kamaştırıyor

TANYER İnşaat’ın Narlıdere’de yapımını sürdürdüğü Asma Bahçeler, sıradışı mimarisiyle ev sahibi olmak isteyenlerin son dönemde en fazla ilgi gösterdiği projeler arasına yerleşti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.