Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Rem Koolhaas MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Hollandalı mimar ve mimarlık teorisyeni Rem Koolhaas,MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor

Mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden Pritzker Mimarlık Ödülü’nü alan ve Time dergisi tarafından dünyanın gidişatını en çok etkileyen 100 kişi arasında gösterilen Rem Koolhas, MARKA 2014 için Türkiye’ye geliyor. Çağımızın en büyük ve en saygın mimarları arasında anılan Koolhaas, mimarlık alanındaki benzersiz yetenekleri kadar büyük bir düşünür olarak da günümüzde dikkat çekiyor.

Sınır tanımayan yaratıcılığın babası olarak tanınan ünlü mimar ayrıca dünyadaki birçok tehditkar ve iddialı projenin de sahibi.
Dünya medyasını etkileyen düşünürlerden pazarlama dehalarına kadar birçok ilgi çeken ismi ağırlayan MARKA Konferansı’nın bu yılki konukları arasında dünyaca ünlü mimar Rem Koolhas yer alıyor. 

İnşa edilmiş binaları kadar hafızalara kazınan sözleri, kitapları ve sergileri ile ünlenen Rem Koolhas, MARKA 2014’te tüm dikkatleri üzerine toplayacak.  
Rem Koolhas, 2014 yılında en önemli mimarlık bienali olarak bilinen Venedik Mimarlık Bienali’nin baş küratörü seçildi. Koolhaas, bienalde büyük ses getiren Fundamentals adlı sergisiyle  mimarlığın gelişimine eleştirel bir yorum getirerek mimarlığın bugün geldiği noktayı sorguladı ve bu yaklaşımıyla bir çok tartışmayı başlattı.

Ünlü mimar, her yeni binasında savunduğu farklı radikal fikirleri,  Avrupalı bir mimar olmasına rağmen ilgi alanına daha çok Uzakdoğu, Afrika ve New York gibi steril düzenin yerine kaosun hakim olduğu bölgeleri katması ile de ilgi çekiyor.
Yürekli tarafından bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek ve Yapı Kredi World Ana Sponsorluğu’nda düzenlenecek büyük zirve MARKA 2014, 18-19 Aralık tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirilecek.

Previous Yenimahalle Belediyesi’nden parklara kış bakımı
Sonraki Semihhan Aydemir: Konut piyasası toparlama gösteriyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Deluxia dragos teslim ediliyor

Deluxia Dragos’ta daire teslimleri söz verildiği tarihte başladı.

Firma Haberleri

Çilek, Yozgat’ta mağaza açtı

Türkiye’nin en beğenilen bebek, çocuk ve genç odası markası Çilek, Yozgat’ta açtığı yeni mağazasıyla, İç Anadolu bölgesindeki mağaza sayısını 30’a çıkardı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Novacity Eskişehir Konutları

Atabir inşaat Novacity’nin lansmanını yaptı

Firma Haberleri 0 Yorum

Dalaman Havalimanı’na 175 milyon euroluk kredi

YDA Group ile EBRD ve Unicredit Bank, Dalaman Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminal Binası’nınyapımında kullanılacak 175 milyon euroluk krediye ilişkin sözleşme imzaladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gölde Luxe Konutları ikinci etap inşaatı başladı

Ata Yıldız Grup, Eryaman’daki Gölde Luxe Konutları ile alıcılarına kazandırdı. Firma, başkentlilerin beğenisinden dolayı Gölde Luxe Konutlarının ikinci etabını yeni alıcıları için inşa ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Atakule GYO’dan AVM açıklaması

Atakule Alışveriş Merkezi’nin kule bölümü hariç olmak üzere alçak kütlesinin yıkılarak yerine yeni bir alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin kaba yapı işleri taahhüt hizmetlerinin alınacağı şirkeler belli oldu. Konuya ilişkin açıklama:

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.