Regnum Sky Tower özgür ve esnek ofisler sunuyor

Regnum Sky Tower özgür ve esnek ofisler sunuyor

Bağımsız olmayı seviyorlar, özgürlüklerine düşkünler.

Farklı düşünenlere karşı fazla eleştirel olsalar da önceki kuşakların tersine bir arada olma fikrine yatkınlar. Sosyalliğe önem veriyor, internet teknolojilerini aktif kullanıyorlar. Bilgisayar ve internetle büyüdükleri için zeki ve aynı anda birden fazla iş yapmaya yatkınlar. İş hayatında geleneksel alışkanlıkları tersine çevirip, tüm yerleşik kalıpları zorluyorlar.

Y kuşağından söz ediyoruz. Bu kuşak, mesai saatleri ya da kurallardan çok yapılan işi önemsiyor. İş saatinden çok işe odaklılar. İşyerinin bir demirbaşı değil de işin bir parçası olmayı yeğliyor. Y kuşağı iş, sosyal hayat ve sporu bir arada yapmak istiyor. Eski kuşakların spontane sürdürdüğü verimsiz alışkanlıkları sorgulayıp değiştirebiliyorlar. Bu kuşak, masaüstü telefonların kullanım ömrünün bittiği görüşünde…

Yüzde 60’ı iş yerinde kendi cihazını kullanıyor. Her açıdan farklı bir profil sergileyen Y kuşağı, “esnek ve özgür ofisler” istiyor. İletişimi en üst düzeye çıkaran “get together” buluşma mekânları; iş arkadaşları ve farklı bölümler arasında bilgi alışverişi, çalışan motivasyonu, verim ve aidiyet hissini artıran kafeteryalar, küçük mutfaklar, rahat oturulan alanlar ve yüksek konsantrasyonlu çalışma mekânları, Y kuşağının iş hayatındaki olmazsa olmazları.

Artık çalışma düzenini, işyerlerini, ofisleri; bu kuşağın beklenti ve özelliklerine göre dizayn etmemiz gerekiyor. Ankara’da “mutlu ofis” konseptinde hayata geçirilen Regnum Sky Tower, işte bu trendi yakalamış bulunuyor. Regnum Sky Tower, Y kuşağının iş yaşamındaki tüm bu beklentilerine karşılık veriyor.

Y kuşağı iş hayatına damgasını vuruyor…
1980-1999 arası doğan 16-35 yaş grubundaki kesim, “Y kuşağı” olarak adlandırılıyor. Kuşaklar arası farklılık en fazla bu nesilde görülüyor. Bir an önce yönetici olmak ya da kendi işini kurmak istiyorlar. Çokuluslu şirketlerin yönetim kademelerinde aktifler.

Yüzde 89’u saat 09:00-18:00 zamanlı çalışmanın verimi artırmadığını düşünüyor. Uzaktan çalışma sistemini tercih edebiliyorlar; katılımcıların yüzde 45’i bu sayede daha fazla uyuyabildiğini, yüzde 35’i daha fazla fiziksel egzersiz yapabildiğini, yüzde 42’si ise daha sağlıklı beslendiğini söylüyor; yüzde 44’ü kendilerini daha pozitif, yüzde 53’ü ise daha az stresli olduğunu dile getiriyor. Y kuşağı, halen ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 35’ini oluşturuyor. Bu oran 10 yılın sonunda yüzde 58’e çıkacak. ABD İş Gücü İstatistik Kurumu’na göre de 2030 yılında dünyadaki iş gücünün yüzde 75’ini Y kuşağı oluşturacak. Yakın gelecekte iş hayatının kuralları tamamen Y kuşağının karakteristik özellikleri ve beklentilerine göre yeniden şekillenmiş olacak.

Previous Eximbank Ankara'da taşınmaz satıyor
Sonraki Emlak İstasyonu Kayseri’de 2. ofisini açıyor

Diğer Yazılar

Ofis 0 Yorum

Eclipse Maslak’ta WorkLand hayata geçiriliyor

Maslak’ın en gözde projelerinden Eclipse Maslak’ta, ofis konseptine yeni bir soluk getirecek “WorkLand” hayata geçiriliyor.

Ofis

Besa Kule İş Merkezi, Ankara’da dev firmaların tercihi oldu

Ankara’nın “altın üçgen”i olarak bilinen bölge, iş dünyasının yeni gözdesi.

Ofis 0 Yorum

Regnum Sky Tower ile Ankara’da verimli çalışma dönemi başladı

Ankara’da İK uzmanları, çalışma ekonomistleri ve psikologların görüşleri alınarak kurgulanan Regnum Sky Tower İş ve Yaşam Merkezi, işveren ve çalışanların motivasyonunu artıracak yenilikleriyle iş yaşamında “verimli çalışma” devrini de başlatmış

Ofis 0 Yorum

DKY Business Kartal adres

DKY Business Kartal, Kartal’ın en kolay ulaşımsunan noktasında yer alıyor.

Ofis 0 Yorum

Fikirtepe’deki tek ofis projesi Business İstanbul

Fikirtepe’deki tek ofis projesi olan Business İstanbul, Türkiye’de ilk defa uygulanan yöntemle dikey sarsıntılara karşı da dayanıklı olarak inşa ediliyor.

Ofis 0 Yorum

Ritim İstanbul ofisler için fırsat sunuyor

Dumankaya,  Maltepe’de hayata geçirdiği rezidans, ofis ve home ofisleriyle bölgenin en kapsamlı projesi olan Ritim İstanbul’da, 5,3 tavan yüksekliği seçeneğiyle metro ulaşımlı kule ve cadde ofislerde Ocak ayına özel yeni

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.