Polonezköy Kararı İçin Son Gün

Polonezköy kararı için son gün İstanbul Anadolu yakasında yeşil alanın korunduğu noktalardan birisi olan Polonezköy’ün Yerleşik Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı’na itirazlar bugün sona eriyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in çevre ve doğa tahribatına izin vermemek adına büyük bir titizlikle hazırlandığını belirttiği ve “İtirazlar olsa da yargıdan gerekli onayı alacağına inanıyorum” dediği 1/1000 ölçekli Polonezköy Koruma Amaçlı Uygulama îmar Plam’na itirazlar, sivil toplum kuruluşları ve Polonezköy sakinleri tarafından İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne yapılıyor. İtirazlar bugün mesai bitimine kadar kabul edilecek. İtirazlara 60 gün içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından cevap verilecek. Polonezköy sakinlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları plana itiraz ediyor. Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Deniss Novviçki, hazırlanan imar planının da beklentilerini karşılamadığını söyledi. Polonezköy Muhtarı Vilkoşevski ise “Yollar otobana dönüşüyor. Bu Polonezköy’ün dokusunu bozacak şekilde planlanmış bir uygulama” diye konuştu.(Cumhuriyet)

Previous Akfen 2016'Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak
Sonraki Karatay Belediyesi İmar Revizyonunu Tamamladı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Depreme karşı altyapı sistemlerimiz ne kadar güvenli?

Türkiye deprem kuşağında yer alan ülkelerden biri. Depreme hazır olup olmadığımızın yeniden sorgulandığı bugünlerde, Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği Başkanı Yasin Torun bambaşka bir tehlikeye dikkat çekiyor: “Depremin etkileyeceği altyapı

Güncel Haberler 0 Yorum

Ilgın’a 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yapılıyor

Ilgın Belediye Başkanı H.İbrahim Oral, yerel basını, inşatı devam eden hastane binası hakkında bilgilendirdi. Gazetecilere inşaatı gezdiren Oral

Güncel Haberler 0 Yorum

Birlik Parkı Yapılaşmadan Kurtuldu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Birlik Parkı’nın “kentsel dönüşüm alanı” ilan ederek yapılaşmaya açılmasına yargı “dur” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar Altınova imar planı değişikliği askıda

Pursaklar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, Ankara Pursaklar Altınova 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği bugün askıya çıktı.

Güncel Haberler

İstanbul’da otellerin imar planları düzenlenecek

Dünyanın en fazla turist çeken şehirlerinden İstanbul’un turizm potansiyelini artırmak amacıyla önemli bir adım atılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Toplama Taşla Ev Yaptı

Kayserili inşaat ustası Bekir Yıldız’ın, topladığı taşları kullanarak yaptığı otantik ev dikkat çekiyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.