Polonezköy Kararı İçin Son Gün

Polonezköy kararı için son gün İstanbul Anadolu yakasında yeşil alanın korunduğu noktalardan birisi olan Polonezköy’ün Yerleşik Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı’na itirazlar bugün sona eriyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in çevre ve doğa tahribatına izin vermemek adına büyük bir titizlikle hazırlandığını belirttiği ve “İtirazlar olsa da yargıdan gerekli onayı alacağına inanıyorum” dediği 1/1000 ölçekli Polonezköy Koruma Amaçlı Uygulama îmar Plam’na itirazlar, sivil toplum kuruluşları ve Polonezköy sakinleri tarafından İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne yapılıyor. İtirazlar bugün mesai bitimine kadar kabul edilecek. İtirazlara 60 gün içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından cevap verilecek. Polonezköy sakinlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları plana itiraz ediyor. Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Deniss Novviçki, hazırlanan imar planının da beklentilerini karşılamadığını söyledi. Polonezköy Muhtarı Vilkoşevski ise “Yollar otobana dönüşüyor. Bu Polonezköy’ün dokusunu bozacak şekilde planlanmış bir uygulama” diye konuştu.(Cumhuriyet)

Previous Akfen 2016'Ya Kadar Dört Otel Daha Açacak
Sonraki Karatay Belediyesi İmar Revizyonunu Tamamladı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya Karakusunlar imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Karakusunlar Mahallesi 27549 ada 7 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 7 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı’nda Yeni İmar Yolları Açılıyor

Gölbaşı Belediyesi, ilçedeki imarlı yolların açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yüzde 4,6 Arttı

Hizmet sektörü güven endeksi, ocakta aylık bazda yüzde 1,4, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0,3 azalırken, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 4,6 arttı.

Güncel Haberler

Sabiha Gökçen’le Marmaray bağlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yakacık’tan Kaynarca’ya erişecek Kartal-Kaynarca metro inşaatını inceledi.

Güncel Haberler

Ali Ağaoğlu hakkında soruşturma açıldı

Başakşehir’de bulunan My Worl Europe sitesinde, İş Adamı Ali Ağaoğlu’nun karıştığı olayla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, söz konusu olayla ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

DeppoEfes Yarın Açılıyor

Selçuk Belediyesi, gurur projesi DeppoEfes’ı yarın açıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.