Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Karaman Belediyesi ve TOKI işbirliği ile Doğukışla’ya yapılan Piri Reis Vadisi projesinden 166 konut satışa çıkarılıyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TOKİ tarafından yaptırılan Piri Reis Vadisi projesinin ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, konut satışlarının 17 Ekim ve 8 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Başkan Çalışkan 1. Etapta 166 konutun satışa çıkarılacağını belirterek: “Karaman tarihinin en prestijli konut projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi projesinde ilk etap çalışmaları tamamlandı. 1. Etapta ki 166 konut, 17 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında satışa çıkacak.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bu tarihler arasında Halk Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilecekler. Müracaatlar; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları, En az % 40 Engelli vatandaşların başvuruları ve diğer konut alıcı adaylarının başvurularıolmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olması durumunda ise noter huzurunda 15 Kasım 2016 tarihinde kura çekilecek. Ülkemizde örnek olacak ve birçok toplu konut projesine rehberlik edecek olan bu dev proje; sahip olduğu sosyal donatıları, ticaret alanları ve tabiatıyla bulunduğu bölgeye sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak ve canlılık getirecek.

Ben şimdiden Piri Reis Vadisi’nden konut sahibi olacak hemşehtilerime hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, tüm Karaman halkına saygılarımı sunuyorum” dedi. Satış ve konutlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerine ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) adresine başvurabilirler.Karaman Gündem Gazetesi

Previous İnternetten ev alırken dikkat!
Sonraki Emlak Konut'tan orta gelir grubuna 4.500 konut

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Maşuk TOKİ’de sevindirici haber

Maşuk’ta 3+1 konutların taksitlerini peşinattan sonra alacak olan TOKİ, tepkiler üzerine geri adım attı.

TOKİ

Ankara Yenimahalle Macunköy TOKİ başvuru!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından  Ankara Yenimahalle Macunköy Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 10 adet konut ile Ankara Yenimahalle Macunköy 2. Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında üretilen 13 adet konut ön

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Kütahya Pazarlar’da 79 Adet Konut Satışa Sunuyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Kütahya Pazarlar Toplu Konut Projesi kapsamında 79 adet teslime hazır konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Yaşlılara torun yanından konut

Hükümet, milyonlarca yaşlının torunlarıyla, çocuklarıyla bir arada yaşayabileceği “konut” projesi için düğmeye bastı.

TOKİ 3 Yorum

TOKİ Fethiye’de 350 konut yapacak

TOKİ süreci Fethiye’de başlıyor. Fethiye Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı bitiminde Ak partili meclis üyesi Onat Akduğ; Toki’nin Fethiye’de 350 konut yapacağını duyurdu.

TOKİ 0 Yorum

Ankara Altındağ Aktaş 3.Etap TOKİ başvuru tarihi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında  93 adet konut kuralı satış yöntemi ile satışa sunuldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.