Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Karaman Belediyesi ve TOKI işbirliği ile Doğukışla’ya yapılan Piri Reis Vadisi projesinden 166 konut satışa çıkarılıyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TOKİ tarafından yaptırılan Piri Reis Vadisi projesinin ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, konut satışlarının 17 Ekim ve 8 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Başkan Çalışkan 1. Etapta 166 konutun satışa çıkarılacağını belirterek: “Karaman tarihinin en prestijli konut projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi projesinde ilk etap çalışmaları tamamlandı. 1. Etapta ki 166 konut, 17 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında satışa çıkacak.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bu tarihler arasında Halk Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilecekler. Müracaatlar; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları, En az % 40 Engelli vatandaşların başvuruları ve diğer konut alıcı adaylarının başvurularıolmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olması durumunda ise noter huzurunda 15 Kasım 2016 tarihinde kura çekilecek. Ülkemizde örnek olacak ve birçok toplu konut projesine rehberlik edecek olan bu dev proje; sahip olduğu sosyal donatıları, ticaret alanları ve tabiatıyla bulunduğu bölgeye sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak ve canlılık getirecek.

Ben şimdiden Piri Reis Vadisi’nden konut sahibi olacak hemşehtilerime hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, tüm Karaman halkına saygılarımı sunuyorum” dedi. Satış ve konutlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerine ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) adresine başvurabilirler.Karaman Gündem Gazetesi

Previous İnternetten ev alırken dikkat!
Sonraki Emlak Konut'tan orta gelir grubuna 4.500 konut

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Şehit ve Gazi yakınları Mavikent’te peşinat ödemeyecek

Şahinbey Belediyesi, şehit ve Gazi yakınlarını ev sahibi yapa bilmek için TOKİ ile birlikte imzaladığı ortak protokolde ikinci müjdeyi verdi.

TOKİ 0 Yorum

Dilovası TOKİ konutları 2017’de teslim edilecek

Dilovası Köseköy’de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılan konut projesi tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ 0 Yorum

Bayburt’a 200 konut

Bakan Naci Ağbal, AK Parti’nin seçim beyannamesindeki müjdeler kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Bursa Osmangazi’de 452 adet konut yapacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca  Bursa Osmangazi Yunuseli Mahallesi’nde yapılacak  6579 ada 1 nolu parselde yer alan 452 adet konut, 1 adet ticaret merkezi, 100 kişilik camii inşaatları ile altyapı ve

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Altındağ Başpınar’da 39 konut engellilere özel satılıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Ankara-Altındağ Başpınar Toplu Konut Uygulaması kapsamında 39 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile SADECE EN AZ %40 ENGELLİ

TOKİ 0 Yorum

Demirci emekli TOKİ evlerinde başvurular 14 Mart’ta başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Demirci Belediyesi işbirliği ile Demirci’de emekli vatandaşlar için inşa edilen 94 adet konut için başvuruların 14-31 Mart tarihleri arasında alınacağı bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.