Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Piri Reis Vadisi’nde 166 konut satışa çıkıyor

Karaman Belediyesi ve TOKI işbirliği ile Doğukışla’ya yapılan Piri Reis Vadisi projesinden 166 konut satışa çıkarılıyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TOKİ tarafından yaptırılan Piri Reis Vadisi projesinin ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, konut satışlarının 17 Ekim ve 8 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Başkan Çalışkan 1. Etapta 166 konutun satışa çıkarılacağını belirterek: “Karaman tarihinin en prestijli konut projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi projesinde ilk etap çalışmaları tamamlandı. 1. Etapta ki 166 konut, 17 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında satışa çıkacak.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bu tarihler arasında Halk Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilecekler. Müracaatlar; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları, En az % 40 Engelli vatandaşların başvuruları ve diğer konut alıcı adaylarının başvurularıolmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olması durumunda ise noter huzurunda 15 Kasım 2016 tarihinde kura çekilecek. Ülkemizde örnek olacak ve birçok toplu konut projesine rehberlik edecek olan bu dev proje; sahip olduğu sosyal donatıları, ticaret alanları ve tabiatıyla bulunduğu bölgeye sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak ve canlılık getirecek.

Ben şimdiden Piri Reis Vadisi’nden konut sahibi olacak hemşehtilerime hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, tüm Karaman halkına saygılarımı sunuyorum” dedi. Satış ve konutlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerine ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) adresine başvurabilirler.Karaman Gündem Gazetesi

Previous İnternetten ev alırken dikkat!
Sonraki Emlak Konut'tan orta gelir grubuna 4.500 konut

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru bilgileri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Osmaniye-Yeşilyurt Toplu Konut Uygulaması kapsamında 48 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Adana’da ev sahibi olmak isteyen emeklilere son çağrı

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, TOKİ’den ayda 240 lira taksitle ev sahibi olmak isteyen emeklilerin, 31 Aralık Perşembe gününe kadar kendilerine başvurmaları gerektiğini kaydetti.

TOKİ

TOKİ 7 ilde 1.863 konut satışa sundu

Kocaeli, Malatya, Bitlis, Mardin, Eskişehir, Şanlıurfa ve Van’da 1.863 konut satışa sunuldu

TOKİ 0 Yorum

Ordu Perşembe TOKİ başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Perşembe Belediyesinin ortaklaşa yapacakları bin 500 adetlik konut inşaatında başvuru süresi sona erdi.

TOKİ 0 Yorum

Mucur TOKİ’de başsvuru sayısı bine yaklaştı

Mucur’a TOKİ gelmesi için yapılan ön başvurulara akın edildi ve son rakam 970 kişi oldu.

TOKİ 0 Yorum

İlimtepe’de TOKİ’ye yeni konut alanı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, mart ayı meclis toplantısını yönetti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.