Pendik’te iki mahalleye imar müjdesi

Pendik’te iki mahalleye imar müjdesi

Sülüntepe ve Fevzi Çakmak mahallelerinin beklediği imar uygulaması müjdesi geldi.

Pendik’te kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak üzere çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi, her iki mahallenin imar uygulamalarını tamamlayarak askıya çıkardı. Pendik Belediyesi, Sülüntepe 3. Bölge ve Fevzi Çakmak 4. Bölge imar uygulama çalışmalarını tamamlayarak bölgede ruhsatlı, iskanlı, nitelikli ve güvenli yapılaşmanın önünü açtı.

Sülüntepe’de bin 400, Fevzi Çakmak’ta ise bin hak sahibini kapsayan imar uygulamaları, vatandaşların talep ve itirazları için internette, muhtarlıklarda ve Pendik Belediyesinde askıya çıkarıldı. Bölgede hisseli arazilerden imar arsalarına geçilirken, imar uygulaması sonrasında deprem riski taşıyan ruhsatsız ve iskansız yapılaşma yerine nitelikli dönüşümün gerçekleşmesi hedefleniyor. Çalışma ile Sülüntepe mahallesinin tamamına yakınında imar uygulamaları tamamlanmış olacak.

Marmara Üniversitesi Hastanesinin bölgeye gelişiyle beraber hızla değer kazanan Fevzi Çakmak Mahallesi de imar uygulaması ile dönüşüm m. EK ÜM anlamında önemli bir altyapıya kavuşacak. Her iki bölge, yapımı devam eden Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattının duraklarına oldukça yakın konumda yer alıyor, imar uygulamaları sonucunda Fevzi Çakmak ve Sülüntepe mahalleleri hem deprem riski taşıyan binalardan kurtularak sosyal alanları, yeşil alanları, kapalı otoparkları ile huzurlu, güvenli ve refah mahallelere dönüşecek, hem de vatandaşlar yürüyerek metroya ulaşabilecek.

İmar uygulaması sürecinde tüm hak sahiplerinin uygulama paftasını incelemesi ve bu konuda talep ve itirazlarını yapması bekleniyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, vatandaşın tüm haklı ve makul taleplerinin imkanlar ölçüsünde yerine getirilmesi konusunda ilgililere talimat verdi.İstanbul Gazetesi

Previous Akdeniz'de kentsel dönüşüm başlıyor
Sonraki Emlak Konut GYO'yu takip eden kazanıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Marmaris’te arsa sıkıntısı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde son yıllarda yaşanan arsa sıkıntısı nedeniyle bazı turistik tesislerin yıkılarak yerine fiyatları 2 milyon liraya kadar çıkabilen lüks daireler yapılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Riskli alanda oturan kiracıya da kredide yüzde 4 faiz desteği

Kentsel dönüşümü düzenleyen Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun çerçevesinde hak sahiplerince kullanılan kredilere sağlanan faiz desteğinin kapsamı genişletildi, süresi bu yıl sonuna kadar uzatıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya su kesintisi 10 Aralık 2015

10 Aralık  2015 tarihinde Ankara Çankaya ilçesinde su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara Mühye, Karataş 1.Etap Kentsel Dönüşüm alan sınırı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.06.2014 tarih 1050 sayılı kararı ile onaylanan “Çankaya İlçesi Mühye, Karataş 1.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı Sınırı” 26 Haziran 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 11 Ocak Ankara programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı 11 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da TOBB Çevre ve Enerji Verimliliği Projesi açılış toplantısına katılacak.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 17 Haziran 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 17 Haziran 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.