Peli Parke ihracata hız verecek

Peli Parke ihracata hız verecek

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup şirketlerinden Peli Parke, 2016 yılında üretim kapasitesini 12 milyon metrekareden 22 milyon metrekareye yükselterek üretime yatırım yapmaya devam ediyor.
100 milyon euro’yu aşan öz sermaye yatırımı ve 500’den fazla çalışanıyla Samsun’daki tesislerinde üretime devam eden Peli Parke, artırdığı üretim kapasitesiyle 2016 yılında komşu ülkeler ve Türki Cumhuriyetler ile ihracata hız verecek.

Turanlar Grup Yönetim Kurulu üyesi Murat Turan, geçtiğimiz yıl risk almaktan uzak durduklarını belirterek; fabrika yatırımlarına ağırlık verdiklerini; otomasyon, üretim, depolama ve teknolojik altyapıya yaptıkları yatırımlarla üretimi giderek butikleştirdiklerinin altını çizdi.

Enerji Verimliliği Kapasite Artırımını Sağlayacak
Peli Parke olarak geri dönüşüme verdikleri önemin devam ettiğini belirten Murat Turan: “Atıl enerji kayıplarının önüne geçmek için fabrikamıza kojenerasyon sistemleri kurduk, enerji verimliliği sayesinde 2016 yılında kapasite artırımına gideceğiz, Vezirköprü fabrikamız her anlamda hammadde ve atıklarının değerlendiği bir tesis oldu.”  dedi.

2016’da İstihdam Yaratmaya Devam Edilecek
2016 yılında 100’den fazla yeni personel istihdamı hedeflediklerini belirten Turan: “İşe alımda mesleki tecrübenin ön plana çıktığını, meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunlarının sektörde avantajlı olduğunu açıkladı. Murat Turan, iş güvenliği konusunda oldukça hassas bir politika benimsediklerini, mesleki eğitim çalışmaları ile personel gelişimine katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirtti.

Türkiye, Dünya Pazarı İle Rekabet Edebilecek Potansiyele Sahip
Türkiye’nin teknoloji ve ürün kalitesindeki yetkinliğinin kendilerine dünya pazarında önemli bir avantaj sağladığını vurgulayan Murat Turan: “Türkiye’deki güçlü sanayi yapısının iç pazardaki müşteriler için ürün çeşitliliği ve farklı fiyat alternatifleri sağladığını, mevcut üretim kapasitesiyle dünya pazarında rekabet edebilecek güce sahip olduklarının altını çizdi.

 

Previous 30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa
Sonraki "Ev"lenene 40 bin lira destek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Ahşap evler sağlık için gözde

Ahşap evlere sağlıklı ve depreme dayanıklı olduğu için her geçen gün ilginin arttığı bildirildi

Firma Haberleri

Özyeğin AVM sayısını çoğaltıyor

Avrupalı AVM zinciri McArthurGlen ile ortaklık yapan Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, Alemdağ ve Göktürk’e indirimli lüks marka AVM’si açacak.

Firma Haberleri

Eczacıbaşı yeni üretim tesisinin temelini Gebze’de attı

Uni markasını bünyesinde bulunduran Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri, yeni üretim tesisinin temelini Gebze’de attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya’dan yine ödülle döndü

Tabanlıoğlu Mimarlık, başarılarını uluslararası ödüllerle tescillemeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Küçülen evlerde minimal ama fonksiyonel mobilya dönemi

Özellikle büyük kentlerde yaşam alanlarının giderek küçülmesi ile konutların metrekarelerinde de küçülmeye gidiliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Oran Karma Kullanım Projesinde Yıkım Çalışmaları Başladı

Proje yönetimi Plan Proje Yönetimi ve Müşavirlik A.Ş.tarafından yapılmakta olan Ankara’nın ana arterlerinden Turan Güneş Bulvarı üzerinde yer alan Oran Karma Kullanım Projesinde yıkım işleri 26.11.2013 tarihi itibariyle başlamıştır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.