Peli Parke ihracata hız verecek

Peli Parke ihracata hız verecek

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup şirketlerinden Peli Parke, 2016 yılında üretim kapasitesini 12 milyon metrekareden 22 milyon metrekareye yükselterek üretime yatırım yapmaya devam ediyor.
100 milyon euro’yu aşan öz sermaye yatırımı ve 500’den fazla çalışanıyla Samsun’daki tesislerinde üretime devam eden Peli Parke, artırdığı üretim kapasitesiyle 2016 yılında komşu ülkeler ve Türki Cumhuriyetler ile ihracata hız verecek.

Turanlar Grup Yönetim Kurulu üyesi Murat Turan, geçtiğimiz yıl risk almaktan uzak durduklarını belirterek; fabrika yatırımlarına ağırlık verdiklerini; otomasyon, üretim, depolama ve teknolojik altyapıya yaptıkları yatırımlarla üretimi giderek butikleştirdiklerinin altını çizdi.

Enerji Verimliliği Kapasite Artırımını Sağlayacak
Peli Parke olarak geri dönüşüme verdikleri önemin devam ettiğini belirten Murat Turan: “Atıl enerji kayıplarının önüne geçmek için fabrikamıza kojenerasyon sistemleri kurduk, enerji verimliliği sayesinde 2016 yılında kapasite artırımına gideceğiz, Vezirköprü fabrikamız her anlamda hammadde ve atıklarının değerlendiği bir tesis oldu.”  dedi.

2016’da İstihdam Yaratmaya Devam Edilecek
2016 yılında 100’den fazla yeni personel istihdamı hedeflediklerini belirten Turan: “İşe alımda mesleki tecrübenin ön plana çıktığını, meslek lisesi ve meslek yüksek okulu mezunlarının sektörde avantajlı olduğunu açıkladı. Murat Turan, iş güvenliği konusunda oldukça hassas bir politika benimsediklerini, mesleki eğitim çalışmaları ile personel gelişimine katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirtti.

Türkiye, Dünya Pazarı İle Rekabet Edebilecek Potansiyele Sahip
Türkiye’nin teknoloji ve ürün kalitesindeki yetkinliğinin kendilerine dünya pazarında önemli bir avantaj sağladığını vurgulayan Murat Turan: “Türkiye’deki güçlü sanayi yapısının iç pazardaki müşteriler için ürün çeşitliliği ve farklı fiyat alternatifleri sağladığını, mevcut üretim kapasitesiyle dünya pazarında rekabet edebilecek güce sahip olduklarının altını çizdi.

 

Previous 30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa
Sonraki "Ev"lenene 40 bin lira destek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Toygar Özgüler : Türkiye Körfez ülkelerinin markajı altında

Dünya genelinde 8 ülkede 20’den fazla şubeyle yabancılara A’dan Z’ye gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren Keyshead International Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Özgüler; her geçen gün yatırımcıların ilgisini daha da çeken Türkiye’nin

Firma Haberleri

Konut sektörü bu yıl da büyüyecek ve istihdam artacak

Universal21 Yönetici Ortağı Philip Skorochod, inşaat sektöründe %4,5 ve inşaat malzemeleri iç pazarında yüzde %4,5-%5 reel büyüme öngördüklerini söyledi

Firma Haberleri 0 Yorum

Gümüş İnşaat’tan Prestijli Ofisler

Stadyum Metro İstasyonu yakınında inşa edilen Gümüş Plaza Metro Projesi’nde 1. etap işyeri satışına başlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Her yıl 650 bin yeni konuta ihtiyaç var

Nişantaşı Üniversitesi ile Konutder arasında imzalanan işbirliği töreninde konuşan Ömer Faruk Çelik, Türkiye’deki nüfus artışından dolayı her yıl 650 bin yeni konut üretilmesi ve 6 milyon depreme dayanıksız binanın da

Firma Haberleri 0 Yorum

Başoğlu Kablo Özel Projelerin Tercihi

Zorlu Center, Palladium Tower, Brandium Ataşehir, Bakü Flame Tower gibi yapıların zayıf akım kablo tedarikçiliğini üstlenen Başoğlu Kablo nitelikli ürünleri ile yapılara değer katıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.