Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Tüketiciler, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden cayabilecek…
Konuyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşü aşağıdaki gibidir;
İnşaat sektörünün uzun zamandır beklediği ve üzerinde hassasiyetle durduğu bu kararın yürürlüğe girmesi hepimizi sevindirdi. Gayrimenkul sektörü adına arka arkaya gelen önemli adımlar sektörümüzü canlandıracaktır. Söz konusu bu karardan önce alıcılar istedikleri zaman cayma hakkını kullanarak sözleşmeyi tek taraflı feshedebiliyorlardı.

Ancak bu fesih nedeniyle konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesiyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar satıcıyı zor durumda bırakıyordu. Bu karar ile hem tüketici hem de satıcı kazançlı çıkacak. 2017 yılında sektör olarak KDV oranlarının da bir an önce düşürülmesi, konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması, yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesi gibi konularla ilgili de somut kararlar bekliyoruz.

Previous One Tower AVM çocukların eğlence merkezi oldu
Sonraki İnistanbul’da daire alan, kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Gökdeniz Kartal 48 Ay Sıfır Faizle Satışta

Gülsa İnşaat & Bay Yapı Ortak Girişimi, Anadolu Yakası’nın yükselen yıldızı Kartal’da hayata geçirdiği Gökdeniz Kartal projesi ile yatırımcının yüzünü güldürecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ev’re En Stil Sahibi Proje

Gedizler Yapı’nın markalı konut sektöründeki ilk projesi Ev’re, bu yıl 3. düzenlenen Fashion TV ödüllerinde Türkiye’nin en stil sahibi projesi” ödülüne layık görüldü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek’ten karne heyecanına özel kampanya

Tematik odalarıyla ailelerin ve çocukların beğenisini kazanan Çilek, bu yıl miniklerin karne heyecanını çok özel bir kampanyayla kutluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Trios 2023

Organize sanayide dönüşüm ikitelli organize sanayi alanında 300 milyon liralık yatırımla yükselen Trios 2023’ün ortaklarından Pulsar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Trios 2023 ile sanayisel dönüşümü başlattıklarını söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

GTO Erbil’de Ofis Açtı

“Amacımız Erbil ve Gaziantep’teki iş adamlarını buluşturmak” diyen GTO Başkanı Eyüp Bartık, ofisin GTO üyelerine hizmet edeceğini ve onlara yeni pazarlar bulacağını söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

2016’nın kazananı dolar değil gayrimenkul oldu

Dolardaki artış, son günlerin en fazla konuşulan konularından biri olurken, özellikle yatırımcı bu süreçten karlı çıkmanın yollarını arıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.