Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Tüketiciler, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden cayabilecek…
Konuyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşü aşağıdaki gibidir;
İnşaat sektörünün uzun zamandır beklediği ve üzerinde hassasiyetle durduğu bu kararın yürürlüğe girmesi hepimizi sevindirdi. Gayrimenkul sektörü adına arka arkaya gelen önemli adımlar sektörümüzü canlandıracaktır. Söz konusu bu karardan önce alıcılar istedikleri zaman cayma hakkını kullanarak sözleşmeyi tek taraflı feshedebiliyorlardı.

Ancak bu fesih nedeniyle konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesiyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar satıcıyı zor durumda bırakıyordu. Bu karar ile hem tüketici hem de satıcı kazançlı çıkacak. 2017 yılında sektör olarak KDV oranlarının da bir an önce düşürülmesi, konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması, yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesi gibi konularla ilgili de somut kararlar bekliyoruz.

Previous One Tower AVM çocukların eğlence merkezi oldu
Sonraki İnistanbul’da daire alan, kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Soyak, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin Üyesi Seçildi

Soyak, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi USGBC (United States Green Building CounciD’nin Gümüş Üyeliğine seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kartal’ a Yeni Proje Kartal 101

Konut projeleri, iş merkezleri ve otel yapımının yanısıra okul, yurt, hastane inşaatları ve yol yapımı gibi kamusal alandaki çalışmalara imza atan Kırıklar İnşaat, “Kartal 101” adını verdiği yeni projesini İstanbulluların

Firma Haberleri 0 Yorum

Now Bomonti’de Ofis 5 Bin Dolardan Başlıyor

Şişli Bomonti’de inşaat çalışmaları devam eden Now Bomonti, 5 bin metrekare arsa alam üzerinde 15 katlı tek blok olarak tasarlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Atakule, MAPIC fuarında Ankara’yı temsil edecek

Türkiye’nin ikinci, Ankara’nın ilk alış veriş merkezi olan Atakule, Atakule GYO tarafından 200 milyon TL’ye yenileniyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

ATO MIPIM’de Ankara’yı tanıtacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) bir ilke imza atarak Fransa Cannes’de düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul ve yatırım fuarı MIPIM’de Ankara’yı tanıtacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO, 2014 yılı Ocak-Aralık dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.