Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Tüketiciler, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden cayabilecek…
Konuyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşü aşağıdaki gibidir;
İnşaat sektörünün uzun zamandır beklediği ve üzerinde hassasiyetle durduğu bu kararın yürürlüğe girmesi hepimizi sevindirdi. Gayrimenkul sektörü adına arka arkaya gelen önemli adımlar sektörümüzü canlandıracaktır. Söz konusu bu karardan önce alıcılar istedikleri zaman cayma hakkını kullanarak sözleşmeyi tek taraflı feshedebiliyorlardı.

Ancak bu fesih nedeniyle konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesiyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar satıcıyı zor durumda bırakıyordu. Bu karar ile hem tüketici hem de satıcı kazançlı çıkacak. 2017 yılında sektör olarak KDV oranlarının da bir an önce düşürülmesi, konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması, yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesi gibi konularla ilgili de somut kararlar bekliyoruz.

Previous One Tower AVM çocukların eğlence merkezi oldu
Sonraki İnistanbul’da daire alan, kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Galatasaray Dumankaya ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Galatasaray Spor Kulübü, 4 yıldızlı formasının göğüs reklamı için inşaat sektörünün yenilikçi markası Dumankaya ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Pasifik İnşaat’tan yeni projeler

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan yeni projelerini ve EGO Garajı için planladıkları proje hakkında bilgileri aktaracak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO, 8 Milyar TL satış hedefliyor

2016 yılında karını yüzde 90 oranında arttıran Emlak Konut GYO; 2017 yılında satış hedefini 8 milyar TL olarak, net karını ise 1 milyar 800 milyon TL olarak belirledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Alım satım tapu harçları düşürülmeli

Tapu alım satım harçlarının yüksek olmasının vatandaş ile devlet arasındaki ilişkiyi zedelediğini söyleyen Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu “Tapu harçları yüzde 1’lere düşürülmeli” dedi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Çelik Boru Sektörü Hammadde Temini Ve Gümrük Vergilerine Dikkat Çekti

Türk çelik boru sektörü; önemli ihracat pazarlarında yaşadığı sorunlara ek olarak hammadde temininde zorlanıyor ve ithal ürünlere uygulanan gümrük vergileri ile de maliyetler yükseliyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

OSB parselinde yapılaşma oranı yüzde 70´e çıktı

Organize sanayi bölgelerindeki (OSB) sanayi parsellerinde yapılaşma koşulları değiştirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın