Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Özen Kuzu : Konut satışındaki düzenleme ile hem tüketici hem satıcı kazançlı çıkacak

Tüketiciler, ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren 24 aya kadar herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden cayabilecek…
Konuyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşü aşağıdaki gibidir;
İnşaat sektörünün uzun zamandır beklediği ve üzerinde hassasiyetle durduğu bu kararın yürürlüğe girmesi hepimizi sevindirdi. Gayrimenkul sektörü adına arka arkaya gelen önemli adımlar sektörümüzü canlandıracaktır. Söz konusu bu karardan önce alıcılar istedikleri zaman cayma hakkını kullanarak sözleşmeyi tek taraflı feshedebiliyorlardı.

Ancak bu fesih nedeniyle konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesiyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar satıcıyı zor durumda bırakıyordu. Bu karar ile hem tüketici hem de satıcı kazançlı çıkacak. 2017 yılında sektör olarak KDV oranlarının da bir an önce düşürülmesi, konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması, yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesi gibi konularla ilgili de somut kararlar bekliyoruz.

Previous One Tower AVM çocukların eğlence merkezi oldu
Sonraki İnistanbul’da daire alan, kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Ankara Yenimahalle İstasyon ihalesi 2.oturumu yapıldı

Emlak Konut GYO tarafından 8 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin 2. oturumuna en yüksek teklif Pasifik Gyrimenkul Yatırım İnş. A.ş. Çiftay

Firma Haberleri 0 Yorum

Konut, getiride doları solladı

Açıklanan son veriler konut yatırımcısının son 5 yılda yüzde 75 kazandığını gösterirken, inşaat sektörü temsilcileri doğru lokasyonlarda inşa edilen doğru projelerin alıcıya her zaman kazandıracağını kaydediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Coldwell Banker’ın Organizasyonunda Gayrimenkul Sektöründe Yaşanan Gelişmeler Ele Alındı

Gayrimenkul sektörünün geleceğine yön verenler, yurtiçi ve yurtdışından ünlü konuşmacılar, dünyanın ilk ve en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker’ın ilk kez gerçekleştirdiği “Blue Camp” organizasyonunda biraraya geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Braas Çatı Sistemleri ile çatınızı kışa hazırlayın

Çatıların yağmur, kar, rüzgar, dolu ve don gibi zorlu hava koşullarına kış gelmeden hazır olması sorunsuz bir mevsim geçirilmesinde büyük önem taşıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Demir Romance Fiyatlar

Demir inşaat’ın Beylıkdüzü’nde hayata geçirdiği Demir Romance konut projesinde kişiye özel ödeme planları sunuluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

TEM Kenarındaki 516 Dönüm Araziye 4188 Konut Yapılacak

Aziz Torun, TEM Otoyolu yanında konuşlanan 516 dönümlük Eyüp projesinde Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi’nin 150 bin metrekarelik bir kampusu ile iki okul ve iki de cami bulunacağını kaydetti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın