Özak, Ela Quality’nin Patronu Oldu

İstanbul Zeytinburnu’ndaki 111 dönümlük arazi için 4.2 milyar liralık rekor teklif veren konsorsiyumun ortaklarından özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Ela Quality Resort Otel’in yüzde 100’üne sahip oldu.

Özak Grubu, bağlı ortaklığı Aktay Turizm’in diğer ortağı Aytur Turizm’e ait yüzde 32 hisseyi 27.5 milyon dolara satın aldı. Özak GYO, 16 Ocak’ta Emlak Konut GYO’nun İstanbul Zeytinburnu’nda ihaleye çıkardığı 111 bin 262 metrekarelik arsa ihalesine Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat ile 4.2 milyar dolar ile en yüksek teklifi vermişti. Özak Global Holding Yönetim Kurul Başkanı Ahmet Akbalık, satın alma ile turizm yatırımlarının önünün açıldığını söyledi. Akbalık Ela Quality Resort markasıyla Didim ve Demre’de proje yapacaklarını söyledi. Ela Ouality Resort Otel’in yüzde 89’u Özak GYO’nun, yüzde 11 ise Özak Grubu’na ait diğer şirket ve şahısların elinde bulunuyor.(Haber Türk)

Previous Prens'e Komşu Olmak 140 bin TL'den Başlıyor
Sonraki Aktifbank'tan Kredi Açıklaması

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Evimiz Kocaeli Projesi Satışa Çıktı

PEKDEMİR İnşaat, Uzunçiftlik’te 3 etaptan oluşan 400 konutluk Villam projesi ve 46 villalık Bahçeada Projesi’nin ardından kentin en özel projelerinden birisine daha hayata geçiriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Still İstanbul Diamond’da yüzde 5 peşinat 24 ay sıfır faiz

Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy’de inşa edilen Still İstanbul Diamond projesinde yüzde 5 peşinatla ve 24 ay sıfır faizle konut sahibi olunabiliyor.

Firma Haberleri

Özyer Group’dan Kuşadası’na 180 milyon TL’lik ‘tatil adası’ yatırımı

Wyndham Hotel Group “Türkiye bizim için çok önemli bir turizm destinasyonu”

Firma Haberleri 0 Yorum

Frank Damen:Dönemsel iş imkanları yaratın

40 yılı aşkın profesyonel birikimini Hollanda ve Belçika’dan sonra Türkiye’ye taşıyan Holland Group’un Yönetim Kurulu Eş Başkanı Frank Damen, Türkiye’de ve Avrupa’da yaşanan sektörel gelişmeleri değerlendirdiler.

Firma Haberleri 0 Yorum

SPK Yeni Kararlar Açıkladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Doğan Şirketler Grubu Holding’in Doğan Yayın Holding’i devralmasını ortaklara ayrılma hakkı tanınması şartı ile onayladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Keten İnşaat Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

Nişantaşı’nda yaptığı konut projeleriyle dikkat çeken Keten İnşaat, Fatih’e 900 konutla gidiyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.