Otoyol konut ilanlarını patlattı

Otoyol konut ilanlarını patlattı

İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayacak Gebze – Bursa – İzmir Otoyolu projesi geçeceği bölgelerdeki konut ilanlarını patlattı.Proje kapsamında, Gebze-Dilovası bölgesinde TEM Otoyolu’ndan ayrılarak İzmit Körfezi’ni İzmit Körfez Köprüsü ile geçerek Orhangazi’ye ulaşılacak. Bursa ve Balıkesir üzerinden de İzmir’e ulaşmak mümkün olacak.

Proje özellikle İzmit, Bursa ve İzmir’de konut ilanlarında artış yaşanmasına sebep oldu. Hurriyetemlak.com verilerine göre, son bir yılda satılık konut ilanları bu bölgelerde ciddi şekilde arttı. İzmit’te bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında artan ilan sayıları, İzmir’de yüzde 53, Bursa’da ise tam yüzde 93 oranında artış gösterdi.

377 kilometresi otoyol, 44 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 421 kilometre olarak planlanan projede 30 viyadük, 4 adet de tünel bulunacak. Projede ayrıca 209 adet köprü, 18 adet gişe alanı, 5 adet otoyol bakım merkezi, servis ve park alanları planlanıyor.

İstanbul’dan İzmir’e ulaşımı 4 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu proesinin en önemli geçiş noktalarından olan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nün bu yıl tamamlanması planlanıyor.

Previous Çilek, yurt dışı bayileriyle bir araya geldi
Sonraki Murat Özcan: "Evlerde rutubete karşı mutlaka su yalıtımı yapılmalı"

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Maltepe’de yerinde dönüşüm istendi

Maltepe Belediyesi tarafından Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinin imar planlarıyla ilgili gerçekleştirilen sunumda, mahalle halkı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan “yerinde dönüşüm” istedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İlk kez ev alacaklara devletten 15 bin lira

Kamuoyu’nda ‘Torba Yasa’ olarak bilinen kanun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından sonra Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Hurdacılar Sitesi Kavşağı’na yeni bağlantı noktası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çevre Yolu ve Anadolu Bulvarı’nın kesiştiği noktada bulunan Hurdacılar Sitesi Kavşağı’na yeni bir bağlantı noktası inşa ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Filyos’un Haritasını İHA Çıkartacak

Zonguldak Valiliği ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) arasında İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Fotogrametik Harita Yapımı İşi Hizmet alım sözleşmesi imza protokolü yapıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Anadolu yakası kuzeye doğru büyüyor

İstanbul Anadolu yakası kuzeye doğru büyümeye devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredilerine tapu incelemesi başlatıldı

Maliye, sadece konut satışında 1 milyar lirayı bulan kayıp vergilerin peşine düşerken, gayrimenkul sektöründe reform için düğmeye bastı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.