Otogaleriler için yasal süreç beklenecek

Otogaleriler için yasal süreç beklenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı gereği 1 Mart’a  kadar şehir dışına taşınmaları için kendilerine verilen süreleri dolan ve taşınmayan 2. el oto alım satımı yapan galerilere işlem yapılması için yasal süreç beklenecek.
Valilik koordinesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Emniyet güçleri ve ilçe zabıta ekipleri işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak başkanlığında işlem yapmak üzere Emek Bişkek Caddesi’nde (eski 8. Cadde) bulunan oto galerilere gitti.
Oto galeri sahipleri ve dernek yöneticileri, Abdurrahman Karabudak’a, Ankara 15. İdare Mahkemesi’nden ANODER- Ankara Oto Galericileri Derneği tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararını gösterdiler.

Karar üzerine, Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleriyle gerekli görüşmeleri yapan Karabudak, oto galerilerinin bulunduğu ilçelerde işlem yapılması için yasal süreci bekleyeceklerini ve yasal süreç boyunca herhangi bir işlem yapmayacaklarını belirtti.

“YASAL SÜREÇ BEKLENECEK”-

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı :

“1 Mart uygulamalı Meclis kararımız neticesinde,  ilçe zabıta müdürlüklerimiz ve Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerimiz, karara uyan ve uyanmayan işyerleriyle ilgili gerekli tespitleri yaptı. Tespitlerden sonra da Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte Emek Bişkek Caddesi’ne geldik.

Ardından, esnafın ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının buna karşı mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldıkları beyanları üzerine,  ilgili kararı inceledik. Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nin de 15. İdare Mahkemesi tarafından bu kararın alındığını teyit etmesinden dolayı bir işlem yapılamayarak, mahkeme sonucunu beklemek üzere ekiplerimiz ayrıldı. Bu karar, tüm ilçelerimiz için geçerlidir.”

Previous Konut alana devlet katkısı geldi
Sonraki Semih Yağcı FG Wilson Türkiye Genel Satış Müdürü oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul Boğazı’na dev proje

İstanbul Boğazı´nın girişine 2.5 yılda 1 milyon lira harcanarak dev bir dalgakıran ve liman inşa edilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki’nin 21 Eylül 2016 İzmir programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, 21 Eylül 2016 ( Çarşamba ) tarihinde İzmir’de olacaktır. Programın ayrıntıları aşağıdadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Burdur Depremevleri Konutları İçin Proje İhalesi Yapılacak

Burdur Belediyesi, riskli bölge ilan edilen Depremevleri semtinde planlanan toplu konutlar için 30 Mayıs’ta proje ihalesi yapacak .

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlık Eymir Gölü’nde otele ruhsat vermedi

Eymir Gölü’nün çevresindeki şahıs arazilerini de koruma altına alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığa bölgede projelendirilen otele ruhsat vermedi 

Güncel Haberler 0 Yorum

Sinpaş “Sinan Atlası” görücüye çıktı

İmparatorluğun Mimari Dehası” Sinan’ın kendi yazdıkları ve 477 eserinin yer aldığı “Sinan Atlası”, şimdiye kadar yayınlanmış Mimar Sinan kitaplarından oldukça farklı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ceyhan’da Kentsel Dönüşüm Zamanı

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile görüştü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.