Otogaleriler için yasal süreç beklenecek

Otogaleriler için yasal süreç beklenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı gereği 1 Mart’a  kadar şehir dışına taşınmaları için kendilerine verilen süreleri dolan ve taşınmayan 2. el oto alım satımı yapan galerilere işlem yapılması için yasal süreç beklenecek.
Valilik koordinesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Emniyet güçleri ve ilçe zabıta ekipleri işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak başkanlığında işlem yapmak üzere Emek Bişkek Caddesi’nde (eski 8. Cadde) bulunan oto galerilere gitti.
Oto galeri sahipleri ve dernek yöneticileri, Abdurrahman Karabudak’a, Ankara 15. İdare Mahkemesi’nden ANODER- Ankara Oto Galericileri Derneği tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararını gösterdiler.

Karar üzerine, Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleriyle gerekli görüşmeleri yapan Karabudak, oto galerilerinin bulunduğu ilçelerde işlem yapılması için yasal süreci bekleyeceklerini ve yasal süreç boyunca herhangi bir işlem yapmayacaklarını belirtti.

“YASAL SÜREÇ BEKLENECEK”-

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı :

“1 Mart uygulamalı Meclis kararımız neticesinde,  ilçe zabıta müdürlüklerimiz ve Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerimiz, karara uyan ve uyanmayan işyerleriyle ilgili gerekli tespitleri yaptı. Tespitlerden sonra da Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte Emek Bişkek Caddesi’ne geldik.

Ardından, esnafın ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının buna karşı mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldıkları beyanları üzerine,  ilgili kararı inceledik. Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nin de 15. İdare Mahkemesi tarafından bu kararın alındığını teyit etmesinden dolayı bir işlem yapılamayarak, mahkeme sonucunu beklemek üzere ekiplerimiz ayrıldı. Bu karar, tüm ilçelerimiz için geçerlidir.”

Previous Konut alana devlet katkısı geldi
Sonraki Semih Yağcı FG Wilson Türkiye Genel Satış Müdürü oldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankaralı İnşaatçılar,Metrekareye Otopark Eklenmesine Karşı

Türk ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünün Ankaralı temsilcileri

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Belediyesi dijital arşivleme sistemine geçti

Altındağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü önemli bir yapılanmaya gitti.

Güncel Haberler

Ankara uluslararası fuar merkezinin temeli atılıyor

Ankara’nın uluslararası bir fuar merkezine sahip olması için imar ve mimari çalışmalar tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Adana’da Satılık Konut İlanları 2.5 Katı Arttı

Emlak piyasasının git gide ısındığı Adana ilinde el değiştirmeler çoğaldı. İlde satılık konut ilanı sayısı son 1 yılda 2.5 kat arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın 46. Kardeş Kenti Lübliyana oldu

Lübliyana Belediye Başkanı Zoran Jankovic ve Slovenya’nın Türkiye Büyükelçisi Milan Jazbec’in yer aldığı heyeti makamında konuk eden Başkan Gökçek, Lübliya’nın Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisi olduğunu kaydederek, “Slovenya 1 Mayıs

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Pursaklar imar planı değişikliği askıda

Pursaklar Belediye Meclisi kararı ile uygun görülen ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan “Pursaklar ilçesi 98285 ada 1 ve 9 parsellere yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği”

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.