Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlarını artırdı

Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlarını artırdı

Dünyanın en uzun orta açıklığa sahip dördüncü asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlannı artırdı. İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3.5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü, bölgedeki arsa ve konutların değerini yükseltti. Işıklandınlmasıyla estetik bir görüntü oluşturan köprünün göründüğü Karamürsel, Dilovası, Körfez ve Gebze İlçeleri cazibe merkezi haline geldi. Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, Körfez Geçiş Köprüsü’nün daha şimdiden sektöre büyük bir hareketlilik getirdiğini söyledi. Köprünün silüetinin oluşmasıyla yatırımcıların ilgisinin Kocaeli’ye yöneldiğini anlatan Hacıoğlu, “Bu manada ciddi bir talep artışı var, özellikle yurtdışından ciddi yatırımcılar görüyoruz” dedi.

YATIRIMCILAR YURTDIŞINDAN
Hacıoğlu, internette verilen ilanların bile değiştiğine dikkati çekerek, “Bugün internete girin bakın, ilanlar ‘köprü manzaralı kiralık ev’, ‘boğaz manzaralı satılık daire’ diye veriliyor. Gayrimenkul fiyat ve kiralan, minimum yüzde 15 ila yüzde 25 arttı. Bu oranın da üzerinde değerlenen gayrimenkulleri görüyoruz” diye konuştu. Kocaeli’nin gayrimenkule yatırım yapılabilecek bir kent haline geldiğini vurgulayan Hacıoğlu, yol ve köprünün tamamlanmasıyla bölgenin cazibe merkezi olacağını sözlerine ekledi.Akşam

Previous Emlak neden kazandırıyor ?
Sonraki TeknoVinç kiralama parkını genişletti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi yenilenecek

Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Yerleşkesi  ek bina yapımı ve tadilat işleri için arsa karşılığı inşaat işlerini  ihaleye çıkardı.ihaleler 27 Mart 2015 Cuma günü gerçekleştirecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Karayipler’de ada aldı

MSC Cruises Miami’nin yaklaşık 100 km doğusunda yer alan Karayipler’in Bahamalar takım adalarından birini, Bahama hükümeti ile varılan anlaşma sonucu 100 yıllığına kiraladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konya Karapınar’da 5 bin Megavatlık Kömür Santrali Kurulacak

Hükümetin başlattığı yerli kömür hamlesi dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Zekeriya Sezgin Gülmez : Ankara’da aşırı imar uygulaması var

Sürekli yapılan imar nedeniyle tarım alanlarının daraldığını belirten Sincan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Sezgin Gülmez, “Ankara’da 5 milyon insan yaşıyor ama yaklaşık 20 milyon nüfusa yetecek imarlı alan

Güncel Haberler 0 Yorum

Fikirtepe’de Dönüşüm Başladı

Kadıköy Salı Pazarı’nda düzenlenen törende konuşan Bakan Güllüce, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerini çok iyi bildiğini anlattı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Evinize değer katacak 13 özellik

İster müteahhitten ister projeden isterse ikinci el konut satın alın, satın alacağınız evin bazı özellikleri taşıması sizi kazançlı çıkaracaktır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.