Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlarını artırdı

Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlarını artırdı

Dünyanın en uzun orta açıklığa sahip dördüncü asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Osmangazi Köprüsü bölgedeki konut ve arsa fiyatlannı artırdı. İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3.5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü, bölgedeki arsa ve konutların değerini yükseltti. Işıklandınlmasıyla estetik bir görüntü oluşturan köprünün göründüğü Karamürsel, Dilovası, Körfez ve Gebze İlçeleri cazibe merkezi haline geldi. Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, Körfez Geçiş Köprüsü’nün daha şimdiden sektöre büyük bir hareketlilik getirdiğini söyledi. Köprünün silüetinin oluşmasıyla yatırımcıların ilgisinin Kocaeli’ye yöneldiğini anlatan Hacıoğlu, “Bu manada ciddi bir talep artışı var, özellikle yurtdışından ciddi yatırımcılar görüyoruz” dedi.

YATIRIMCILAR YURTDIŞINDAN
Hacıoğlu, internette verilen ilanların bile değiştiğine dikkati çekerek, “Bugün internete girin bakın, ilanlar ‘köprü manzaralı kiralık ev’, ‘boğaz manzaralı satılık daire’ diye veriliyor. Gayrimenkul fiyat ve kiralan, minimum yüzde 15 ila yüzde 25 arttı. Bu oranın da üzerinde değerlenen gayrimenkulleri görüyoruz” diye konuştu. Kocaeli’nin gayrimenkule yatırım yapılabilecek bir kent haline geldiğini vurgulayan Hacıoğlu, yol ve köprünün tamamlanmasıyla bölgenin cazibe merkezi olacağını sözlerine ekledi.Akşam

Previous Emlak neden kazandırıyor ?
Sonraki TeknoVinç kiralama parkını genişletti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Melih Gökçek Ankara proje alanlarını inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da yapımı devam eden büyük proje alanlarından bazılarını gezerek, incelemelerde bulundu.  

Güncel Haberler

Ankara Sincan İlkyakut imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile onaylanan, “Sincan İlçesi, İlyakut Mahallesine ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği” 7 Haziran 2015 tarihinde askıya çıkacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

ASİAD’ın yeni adresi Tepe Prime

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) 15. Dönem 4. Yönetim Kurulu toplantısı yeni adresi Tepe Prime’da gerçekleştirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kent Meydanı’nda İlk Tapular Verildi

Kartepe’de Kent Merkezi Projesi’nde ilk tapular hak sahiplerine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından verildi .

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yaz sezonu biterken gayrimenkul satışları hızlanıyor. “Ev almak isteyen yatırımcılar” alım sırasında konut tercihi, ‘bütçe’, ‘güvenlik’ konusunda kararsız kalıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Körfez Geçiş Köprüsü Güzergahı

İstanbul İzmir otoyolu projesi kapsamında inşa edilecek olan Körfez Geçiş köprüsünün temel atma töreni 29 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirildi, O dönem köprünün geçiş ücreti 35 dolar + KDV olarak açıklandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.