Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Eczacıbaşı Gayrimenkul‘ün Zekeriyaköy’de 220 dönüm üzerine kurulan projesi Ormanada, doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan ile sakinlerine organik ürünlere doğal yollardan ulaşma imkanı sunuyor.

Bu yıl da Ormanada sakinleri, üç dönüm büyüklüğündeki Adabostan’da Murat Datça Çiftliği eşliğinde, tamamı yerli tohum ve fidelerle geleneksel ekim-dikim şenliğini gerçekleştirdi. Ekim-dikim uygulaması sayesinde tüm Ormanada sakinleri yaz sonunda sofralarını lezzetli yerli sebze ve meyvelerle süsleyecek.

Üç dönümlük Adabostan ile doğanın ve doğal olanın lezzetini ev sahiplerine sunan Ormanada, sakinlerinin katılımıyla doğal fide ve tohumları bu yıl da toprakla buluşturdu. Datça Murat Çiftliği uzmanlığıyla doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan’da ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen yerli tohum ve fidelerle doğal tarım uygulaması gerçekleştiriliyor.Her yıl geleneksel olarak yapılan Adabostan Dikim Şenliği, bu yıl 28 Mayıs’ta Ormanada sakinlerinin de katılımıyla yapıldı. Ekimi için uygun mevsim olan karpuz, domates, salatalık, mısır, patlıcan fide ve tohumları Ormanada’da toprakla buluştu. Çocukların da ilgisini çeken ve neşeyle katıldıkları Adabostan Dikim Şenliği, onlar için de zevkli geçen ve toprakla iç içe bir gün yaşanmasını sağladı.
Yaz sonunda Ormanada sakinleri, kendilerinin ürettiği sebze-meyveleri tatma konforuna sahip olacak.

Ormanada’da hayat…
Şehir konforunu doğal yaşamın ayrıcalıklarıyla sunan Ormanada, Torti Gallas and Partners ve Kreatif Mimarlık tarafından “birlikte yaşam” konsepti çerçevesinde özel olarak tasarlandı.
Ormanada sakinlerinin mahallelerinde bir araya gelip sosyalleşme mekânı olan Adameydan’da; Starbucks, Macrocenter, bütün ev sahiplerinin doğal üye olduğu ve dışardan da üye olunabilen MacFit spor merkezi, açık ve kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu, pilates/ fitness stüdyoları, Nuspa’nın işletmesini yaptığı sauna, buhar ve masaj odaları ve Diba Güzellik merkezi yer almaktadır.

25 dönümlük bir yeşil alan olan Adakoru’da ise;yürüyüş ve bisiklet yolları, çok amaçlı spor sahası ve doğal ürünler ekilen üç dönümlük Adabostan alanının yanı sıra Avustralya Açık Tenis Turnuvası resmi kortlarının zemininde kullanılan “Rebound Ace Grand Slam” kaplama malzemesinin kullanıldığı biri kapalı iki adet tenis kortu sunulmuştur.

www.ormanada.com

Previous EXPO REAL perakende sektörünü Grand Plaza ile yakalayacak
Sonraki TOKİ 60 bin konut ihale edecek

Diğer Yazılar

Anadolu Yakası 0 Yorum

Cityscape’e özel kampanyalı İstanbul konut projeleri

Cityscape Turkey’e özel avantajlar ve lansmanlar nedeniyle, bireysel yatırımcılar ve konut alıcıları da fuara büyük ilgi gösteriyor.

İstanbul 0 Yorum

Esenyurt Venüs Residence projesi

Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Mresco Türkiye İstanbul Esenyurt’ta gerçekleştirdiği Venüs Residence ile iddialı.

Avrupa Yakası

Aşçıoğlu, “Selenium Retro” Projesiyle eğitime destek verecek

Aşçıoğlu, İstanbul Ataköy’de inşasına başladığı Selenium Retro Projesi’nde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile iş birliği yaptı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Nurol Tower projesi

Nurol Tower  Nurol GYO tarafından  İstanbul  Mecidiyeköy’de  ofis projesi ve konut projesi olarak hayata geçiyor.

İstanbul 0 Yorum

Gayrimenkul yatırımını Beylikdüzü’nde yapmak mantıklı mı?

Beylikdüzü, site tarzı düzenli konut yapılaşması ve kişi başına düşen yüksek yeşil alan oranıyla yatırımda öne çıkan bölgelerin başında geliyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Deniz İstanbul pojesi satışa çıktı

Beylikdüzü Yakuplu sahilinde, tamamı deniz manzaralı konutlardan oluşan projedeki toplam konut sayısı 4 bin 610.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.