Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Eczacıbaşı Gayrimenkul‘ün Zekeriyaköy’de 220 dönüm üzerine kurulan projesi Ormanada, doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan ile sakinlerine organik ürünlere doğal yollardan ulaşma imkanı sunuyor.

Bu yıl da Ormanada sakinleri, üç dönüm büyüklüğündeki Adabostan’da Murat Datça Çiftliği eşliğinde, tamamı yerli tohum ve fidelerle geleneksel ekim-dikim şenliğini gerçekleştirdi. Ekim-dikim uygulaması sayesinde tüm Ormanada sakinleri yaz sonunda sofralarını lezzetli yerli sebze ve meyvelerle süsleyecek.

Üç dönümlük Adabostan ile doğanın ve doğal olanın lezzetini ev sahiplerine sunan Ormanada, sakinlerinin katılımıyla doğal fide ve tohumları bu yıl da toprakla buluşturdu. Datça Murat Çiftliği uzmanlığıyla doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan’da ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen yerli tohum ve fidelerle doğal tarım uygulaması gerçekleştiriliyor.Her yıl geleneksel olarak yapılan Adabostan Dikim Şenliği, bu yıl 28 Mayıs’ta Ormanada sakinlerinin de katılımıyla yapıldı. Ekimi için uygun mevsim olan karpuz, domates, salatalık, mısır, patlıcan fide ve tohumları Ormanada’da toprakla buluştu. Çocukların da ilgisini çeken ve neşeyle katıldıkları Adabostan Dikim Şenliği, onlar için de zevkli geçen ve toprakla iç içe bir gün yaşanmasını sağladı.
Yaz sonunda Ormanada sakinleri, kendilerinin ürettiği sebze-meyveleri tatma konforuna sahip olacak.

Ormanada’da hayat…
Şehir konforunu doğal yaşamın ayrıcalıklarıyla sunan Ormanada, Torti Gallas and Partners ve Kreatif Mimarlık tarafından “birlikte yaşam” konsepti çerçevesinde özel olarak tasarlandı.
Ormanada sakinlerinin mahallelerinde bir araya gelip sosyalleşme mekânı olan Adameydan’da; Starbucks, Macrocenter, bütün ev sahiplerinin doğal üye olduğu ve dışardan da üye olunabilen MacFit spor merkezi, açık ve kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu, pilates/ fitness stüdyoları, Nuspa’nın işletmesini yaptığı sauna, buhar ve masaj odaları ve Diba Güzellik merkezi yer almaktadır.

25 dönümlük bir yeşil alan olan Adakoru’da ise;yürüyüş ve bisiklet yolları, çok amaçlı spor sahası ve doğal ürünler ekilen üç dönümlük Adabostan alanının yanı sıra Avustralya Açık Tenis Turnuvası resmi kortlarının zemininde kullanılan “Rebound Ace Grand Slam” kaplama malzemesinin kullanıldığı biri kapalı iki adet tenis kortu sunulmuştur.

www.ormanada.com

Previous EXPO REAL perakende sektörünü Grand Plaza ile yakalayacak
Sonraki TOKİ 60 bin konut ihale edecek

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası

Aşçıoğlu, Selenium Ataköy projesi için Zöet ile işbirliği yaptı

Aşçıoğlu inşaat, İstanbul Ataköy’de hayata geçirdiği  Selenium Ataköy konut projesi için  Zöet ile işbirliği yaptı.

İstanbul 0 Yorum

Tual Bahçekent 2 bin konutluk proje

Bugüne kadar Konya’da önemli projelere imza atan Dağ Mühendislik, Bahçekent Flora ile girdiği İstanbul pazarında hedef büyüttü.

İstanbul 0 Yorum

Soyak Konforia’da 1+1 daireler 184 bin TL

Kuzey Bahçeşehir’de yükselen 5 bin konutluk projenin ilk etabında 271 adet konut bulunuyor

Avrupa Yakası 0 Yorum

Beylikdüzü 11’inci Mahalle projesi

30 yıllık deneyimiyle binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat, bugüne kadar mağaza, Home Office, AVM ve iş merkezleri gibi pek çok farklı konseptte projeye imza attı.

Avrupa Yakası

Haliç Panaroma projesi

Haliç Panaroma konut projesi İstanbul Gaziosmanpaşa’da Kahraman Yapı Yatırımları tarafından inşa ediliyor.

İstanbul 0 Yorum

İstanbul 216 Konutları’nda 1. Etap tapuları teslim edildi

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın ev sahipliğinde, İstanbul 216 Konutları 1. Etap projesinde 300 hak sahibi ile bir araya gelindi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.