Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Ormanada Adabostan’da dikim şenliği yapıldı

Eczacıbaşı Gayrimenkul‘ün Zekeriyaköy’de 220 dönüm üzerine kurulan projesi Ormanada, doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan ile sakinlerine organik ürünlere doğal yollardan ulaşma imkanı sunuyor.

Bu yıl da Ormanada sakinleri, üç dönüm büyüklüğündeki Adabostan’da Murat Datça Çiftliği eşliğinde, tamamı yerli tohum ve fidelerle geleneksel ekim-dikim şenliğini gerçekleştirdi. Ekim-dikim uygulaması sayesinde tüm Ormanada sakinleri yaz sonunda sofralarını lezzetli yerli sebze ve meyvelerle süsleyecek.

Üç dönümlük Adabostan ile doğanın ve doğal olanın lezzetini ev sahiplerine sunan Ormanada, sakinlerinin katılımıyla doğal fide ve tohumları bu yıl da toprakla buluşturdu. Datça Murat Çiftliği uzmanlığıyla doğal tarım alanı olarak işlenen Adabostan’da ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen yerli tohum ve fidelerle doğal tarım uygulaması gerçekleştiriliyor.Her yıl geleneksel olarak yapılan Adabostan Dikim Şenliği, bu yıl 28 Mayıs’ta Ormanada sakinlerinin de katılımıyla yapıldı. Ekimi için uygun mevsim olan karpuz, domates, salatalık, mısır, patlıcan fide ve tohumları Ormanada’da toprakla buluştu. Çocukların da ilgisini çeken ve neşeyle katıldıkları Adabostan Dikim Şenliği, onlar için de zevkli geçen ve toprakla iç içe bir gün yaşanmasını sağladı.
Yaz sonunda Ormanada sakinleri, kendilerinin ürettiği sebze-meyveleri tatma konforuna sahip olacak.

Ormanada’da hayat…
Şehir konforunu doğal yaşamın ayrıcalıklarıyla sunan Ormanada, Torti Gallas and Partners ve Kreatif Mimarlık tarafından “birlikte yaşam” konsepti çerçevesinde özel olarak tasarlandı.
Ormanada sakinlerinin mahallelerinde bir araya gelip sosyalleşme mekânı olan Adameydan’da; Starbucks, Macrocenter, bütün ev sahiplerinin doğal üye olduğu ve dışardan da üye olunabilen MacFit spor merkezi, açık ve kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu, pilates/ fitness stüdyoları, Nuspa’nın işletmesini yaptığı sauna, buhar ve masaj odaları ve Diba Güzellik merkezi yer almaktadır.

25 dönümlük bir yeşil alan olan Adakoru’da ise;yürüyüş ve bisiklet yolları, çok amaçlı spor sahası ve doğal ürünler ekilen üç dönümlük Adabostan alanının yanı sıra Avustralya Açık Tenis Turnuvası resmi kortlarının zemininde kullanılan “Rebound Ace Grand Slam” kaplama malzemesinin kullanıldığı biri kapalı iki adet tenis kortu sunulmuştur.

www.ormanada.com

Previous EXPO REAL perakende sektörünü Grand Plaza ile yakalayacak
Sonraki TOKİ 60 bin konut ihale edecek

Diğer Yazılar

İstanbul

Konut projelerinde hangi kriterler önemli?

Son yıllarda konut projelerindeki hareketlilik, özellikle büyükşehirlerde inşa edilen markalı konut projeleriyle büyük artış gösteriyor.

İstanbul 0 Yorum

Ofton İnşaat dört projesiyle Emlak Fuarı’nda

Ofton İnşaat, Türk gayrimenkul sektörünü bir araya getiren Emlak 2015 – Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı’na Elysium Elit Koşuyolu, Elysium Art Şişli, Elysium Serenity Kandilli ve Elysium Lale

Avrupa Yakası 0 Yorum

Hayat Tepe Suites’de teslimler başlıyor

Özak GYO’nun Bayrampaşa alışveriş vadisindeki yeni projesi Hayat Tepe Suites’te Aralık ayından itibaren teslimat heyecanı yaşanacak.

İstanbul 0 Yorum

Anadolum İdol Tuzla teslim tarihi

Anadolum İdol Tuzla teslim tarihi bilgisi hberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul 0 Yorum

Divan Residence at G Tower lokasyon avantajıyla öne çıkıyor

Basın Ekspres Yolu üzerinde devam eden metro hattına direkt bağlantı sağlayacak olan Divan Residence at G Tower, toplu ulaşım araçlarının yanı sıraİstanbul’un ana arterleri TEM ve E5 otoyolları ve Avrasya

Anadolu Yakası 0 Yorum

Konut alırken detaylara dikkat edin!

Yeni konut sahibi olmak paramızı değerlendireceğimiz en güzel yollardan biridir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.