Organik Şehirler Geliyor

 Küresel ısınma ve yetersiz doğal kaynakların tehdidi altındaki Dünya’yı, gelecekte ‘organik şehirler’ tasarısı kurtaracak.

Projesi için ‘Geleceğin kurtarıcısı olacak’ diyen Callebaut, sebze ve meyve üretimini de katlara dağıttı. Yeşille iç içe Yeşilden uzaklaşan şehir yaşamı adına endişelenen Belçikalı mimar Vincent Callebaut, 2050 yılma kadar 6 milyar nüfuslu kentlerde doğa ile modernizmi aynı projede sunacak. Gelecek için sağlıklı ve mutlu bir şehir hayatını hedefleyen 36 yaşındaki mimar, bahçelerin, tarlaların, hatta çiftliklerin kurulduğu 132 katlı gökdelenlere, iş ve aile yaşantısını dahil etti. Her şey dahil Bütün enerji, gıda ve su ihtiyacını kendi kendine karşılayabilen bir paketi müjdeleyen Callebaut, “İnek seslerinin çınladığı koridorlarda ofisinize giderken elma ağaçlarıyla dolu bahçelerden geçecek, organik yiyeceklerle beslenebileceksiniz” dedi. Ayrıca atıklarını da geri dönüştürebilen bina, kendi güç istasyonuna da sahip.(vatan)

Previous İzmir'de Karşıyaka ve Göztepe'de yaptırılacak statların ihaleleri yarın ve Çarşamba günü yapılacak
Sonraki Lyra Evleri

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 2 Haziran 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 2 Haziran 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum
Güncel Haberler 0 Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Vahdettin Köşkü eleştirilerine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan Topkapı Sarayı’ndaki açılış töreninde, Vahdettin Köşkü ile ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut satışı yılın ikinci çeyreğinde artacak

Dünya çapında en fazla danışmana sahip dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yayınladığı Şubat ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 28 Aralık 2015

28 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 18 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 18 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.