Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında TOKİ’yle birlikte yapacağı 311 konutluk toplu konut projesinde ilk kazma vuruldu.

Toplu konut projesiyle ilgili bilgi veren  Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce inşaatın Eylül ayı sonu Ekim başı gibi başlayacağını açıkladıklarını hatırlatarak, “Çalışmalar planladığımız gibi belirli bir takvime göre ilerliyor. Kısa süre sonra başvurularla ilgili detaylar belli olacak. Bu projeden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, detayların netleşmesiyle birlikte başvurularını yapacaklar” dedi.

Altınordu ilçesinde bulunan eski kamyon garajına inşa edilecek konutlar için kısa süre önce yapılan ihaleyi kazanan yüklenici firma çalışmalara başladı. Proje alanında yer alan bir bloğun hafriyat işlemleri tamamlandı. Diğer blokların hafriyat işlemi ve kule vinç montajı da devam ediyor. Hafriyat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte blokların temelinde fore kazık işlemleri başlayacak. Toplam 311 konut yapılacak 18 ayda bitirilmesi planlanan toplu konut projesiyle birlikte 4 blok ve 311 daireden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa edilecek.

Proje kapsamında 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak. Yarıdan fazlası yeşil alan olacak Yarıdan fazlası yeşil alan olarak ayrılan proje alanında yürüyüş ve spor sahaları olacak. 329 araçlık otopark, mescit, market ve 30 adet işyerinden oluşan bir de ticaret alanı yapılacak. Ordu Yorum

Previous Eminevim’den dar gelirli için ev sahibi olma fırsatı
Sonraki Emlak İstasyonu, Karadeniz Bölge Müdürlüğü açıldı!

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Ayaş’ta konut yapımına başladı

Ayaş ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut idaresi( TOKİ) tarafından konut yapımına başlandı.

TOKİ 0 Yorum

Yozgat 4. Etap TOKİ konutları teslim edildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI) tarafından Yozgat’a yapılan 484 konut, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy konutları için son başvuru 31 Mart

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Balıkesir Gönen – Sarıköy alt gelir grubu kapsamında yer alan ve stokta bulunan 44 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre  açık satışa sunuluyor.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Kütahya Pazarlar’da 79 Adet Konut Satışa Sunuyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Kütahya Pazarlar Toplu Konut Projesi kapsamında 79 adet teslime hazır konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Bünyan TOKİ konutları başvuru süresei uzatıldı

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ısrarcı girişımlen sonucu kısa süre önce başvuruları başlayan Yeni TOKİ konuttan için başvuru süresinin 11 Aralıktan, 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

TOKİ 0 Yorum

Dörtdivan’a TOKİ geliyor

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Gerede Caddesi üzerinde yer alan Orman İşletme Lojmanlarına TOKİ yapılacağı müjdesini verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.