Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında TOKİ’yle birlikte yapacağı 311 konutluk toplu konut projesinde ilk kazma vuruldu.

Toplu konut projesiyle ilgili bilgi veren  Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce inşaatın Eylül ayı sonu Ekim başı gibi başlayacağını açıkladıklarını hatırlatarak, “Çalışmalar planladığımız gibi belirli bir takvime göre ilerliyor. Kısa süre sonra başvurularla ilgili detaylar belli olacak. Bu projeden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, detayların netleşmesiyle birlikte başvurularını yapacaklar” dedi.

Altınordu ilçesinde bulunan eski kamyon garajına inşa edilecek konutlar için kısa süre önce yapılan ihaleyi kazanan yüklenici firma çalışmalara başladı. Proje alanında yer alan bir bloğun hafriyat işlemleri tamamlandı. Diğer blokların hafriyat işlemi ve kule vinç montajı da devam ediyor. Hafriyat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte blokların temelinde fore kazık işlemleri başlayacak. Toplam 311 konut yapılacak 18 ayda bitirilmesi planlanan toplu konut projesiyle birlikte 4 blok ve 311 daireden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa edilecek.

Proje kapsamında 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak. Yarıdan fazlası yeşil alan olacak Yarıdan fazlası yeşil alan olarak ayrılan proje alanında yürüyüş ve spor sahaları olacak. 329 araçlık otopark, mescit, market ve 30 adet işyerinden oluşan bir de ticaret alanı yapılacak. Ordu Yorum

Previous Eminevim’den dar gelirli için ev sahibi olma fırsatı
Sonraki Emlak İstasyonu, Karadeniz Bölge Müdürlüğü açıldı!

Diğer Yazılar

TOKİ

Emekli ve dar gelirliye 200 bin yeni konut

TOKİ’de yeni bir hamle başlıyor.

TOKİ

TOKİ’den Şanlıurfa Maşuk’a 528 konut

TOKİ tarafından yaptırılacak Şanlıurfa Maşuk konut projesinde  528 adet konut bulunacak.

TOKİ 0 Yorum

Aksaray emekli TOKİ kura sonucu

TOKİ’den ev kazanan emeklilerin listesi belli oldu

TOKİ 0 Yorum

TOKİ, Bingöl’de 21 konutu engellilere satacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Bingöl’de 21 konutu, en az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlara satacak.

TOKİ 0 Yorum

Afyon emekli TOKİ evleri için başvurular başladı

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege emeklilerin konut başvurusunun bugün başladığın açıkladı

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Şanlıurfa’ya 2 bin 935 konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Şanlıurfa Valiliği işbirliğinde Şanlıurfa Maşuk’ta inşa edilen 2 bin 935 konutun hak sahipleri kura töreni ile belirlendi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.