Ordu İŞKUR’a Yeni Hizmet Binası Yapılacak

AK Parti Ordu Milletvekili, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Katip Üyesi Fatih Han Ünal, Ordu Çalışma ve İş Kurumu’na (İŞKUR) yeni bina yapımı için arsa tahsis işlemlerinde son aşamaya gelindiğini söyledi.Bahçelievler’de 3 katlı daire olarak yapılmış bir binada hizmet veren Ordu İŞKUR’un mevcut haliyle çok yetersiz olduğunu ifade eden Milletvekili Fatih Han Ünal, yaptığı açıklamada, “İŞKUR son yıllarda büyük bir değişim gösterdi. Sadece iş arayanlara değil işverenlere yönelik önemli teşvikler ve projeler üretiliyor, engellilere yönelik çalışmalar yapılıyor, danışmanlık hizmetleri sunuluyor. Toplum Yararına Programlarla bir çok iş arayan vatandaşımıza belirli süreli iş imkanı sağlanıyor.

Çalışma hayatına ilişkin başvuruları ve şikayetleri alıyor. Vatandaşlarımız kurumda hizmet alırken oturacak yer bulamıyorlar. Danışmanlık hizmetlerinden yeterince yararlanamıyorlar. Vatandaşlarımızın daha rahat, kolay hizmet alabileceği bir İŞKUR binasının olması gerektiğini düşündüğümüzden Ordu İŞKUR’a yeni bir bina yapılması için çalışmalar yaptık. Şahincili Mahallesi’nde eski kütüphanenin bulunduğu alanı inceledik. Kütüphane Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başladı. Buranın arka tarafında bulunan arazinin İŞKUR binası için uygun olduğunu tespit ettik.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne tahsisli olan bu alanın yarısının İŞKUR, mevcut binanın olduğu bölümünde Nüfus Müdürlüğü’ne tahsisi için çalışma başlattık. Gelinen noktada Kültür ve Turizm Bakanlığı buranın her iki kuruma paylaştırılarak tahsisini temin ettik. Kısa süre içerisinde Milli Emlak Müdürlüğü buraların ilgili İl Müdürlüklerine tahsisini sağlayacak. İŞKUR binası 2014 yılı yatırım bütçesinde yer alıyor, ödeneği hazır. Resmi işlemler tamamlandıktan sonra, Ordu İŞKUR Müdürlüğü gelişen ve değişen yapısına uygun modern bir binaya kavuşmuş olacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.(Bafra Haber)

Previous Ilgın'a 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yapılıyor
Sonraki Kayseri’ye 160 Metrelik Seyir Kuleli Park Yapılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara’da yollar güvenli hale geliyor

Büyükşehir Belediyesi, yeni ilçelerle birlikte Ankara’daki tüm yolları sürücü ve yaya güvenliğine uygun hale getirmek için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Güney Adana’da Hizmet Sevinci

Zihni Aldırmaz, havaalanı kavşağını Obalar caddesine bağlayacak bulvar çalışmalarını denetledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’e Öncü Yunuslar Geldi

İZBAN’ın yolcu kapasitesini artırmak amacıyla sipariş edilen yeni tren setlerinden ilk 3’ü “test sürüşü” için İzmir’e getirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

AOÇ Müzesi’ndeki yangının sebebi belli oldu

Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yer alan Müze ve Sergi Salonu’nun çatı kısmında meydana gelen yangının, elektrik kablolarındaki kısa devre sonucu çıktığı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

2015 yılı harç, vergi ve ceza rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamlarına göre vergi, harç ve cezalar yüzde 10-11 oranında artacak. İşte 2015 yılı vergi harç ve ceza zam oranları.

Güncel Haberler 0 Yorum

Faiz indirimi konut kredilerine ne zaman yansır?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)’nın faiz koridorunun üst bandını indirmesinin ardından gözler kredi maliyetlerine çevrildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.