Ordu Havaalanı fiyatları katladı

Ordu Havaalanı fiyatları katladı

Türkiye’nin deniz üzerine dolguyla yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı yaklaşık 7 ay önce açılarak hizmete girdi.

Havalimanının inşa edildiği Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde havalimanı açılmadan önce 80-90 bin liradan satılan konutların fiyatı 160-180 bin liraya yükseldi. Havalimanına 15 kilometre uzaklıkta olan Altınordu ilçe merkezinde de fiyatlar tavan yaptı. 150 metrekare daire fiyatı 150 bin liradan 200 bin bin liraya, metrekaresi 300 lira olan arsa fiyatları da 600 liraya çıktı. Yeni yapılan sıfır daireler ise deniz manzarasına göre 175 bin TL ile 350 bin TL arasında satılıyor.

GURBETÇİLER YATIRIM AMAÇLI ARSA VE KONUT ALIYOR

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu dışında çeşitli kentlerde yaklaşık 2 milyon gurbetçi Ordulunun yaşadığını, havalimanının hizmete girmesinden sonra gurbetçilerin yatırım amaçlı kentten arsa ve konut satın almasıyla sektörde canlılık yaşandığını kaydetti.

Gülyalı İlçesi’nde Ordu- Giresun Havalimanı çevresinde havalimanı açılmadan önce 100 lira olan arsa metrekare birim fiyatının 500 liraya kadar yükseldiğine de dikkat çeken Yüce şöyle devam etti: ‘Havalimanı çevresinde ise 100 lira olan arsa metrekare fiyatı 300 lira civarında. Şehirde başka yaşam alanları açılmadığı için buradaki insanlar yerlerinin çok daha değerli olacağını düşünüyorlar ve fiyat sürekli yükseliyor.

Hem havalimanının sağladığı katkı, hem de gurbetçilerin Ordu’da yatırım amaçlı arsa ve konut almaları gelecekte bu sektörün daha da büyüyeceğini gösteriyor. Bu nedenle özellikle Altınordu’da çarpık yapılaşmayı önlemek, çağdaş şehirle kentin büyümesini, gelişmesini istiyorsak mutlaka biran önce yeni şehir imar planı yapılmalı. Fiyatların yükseleceği gözönünde bulundurularak yatırımcıların elinde duruyor.”Taka

Previous Nefis Çankaya Evleri farklı daire tipleri sunuyor
Sonraki Ankara Çankaya ve Çaldağ imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Akseki’de Tarih Yağmalanıyor

Antalya’nın Akseki İlçesi’nde bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle yok olmaya yüz tutan tarihi düğmeli evlerdeki antika değeri taşıyan işlemeli kapı, pencere ve ahşap oymalar, kimliği belirlenemeyen kişilerce yerinden sökülerek talan ediliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Hızlı Tren Garı

Ankara-İstanbul YHT hattı önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Tezcan Karakuş Candan : 3.kez askıya çıkan ODTÜ imar planı sorunlu

Mimarlar Odası Ankara Şube Kent İzlem Merkezi Şehircilik Komisyonu 3’üncü kez askıya çıkan ODTÜ Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nı masaya yatırdı.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 28 Temmuz 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 28 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Kuzey Alanya imar planı onaylandı

Büyükşehir Meclisi, Alanya Belediyesi’nin hazırladığı Kütürüp, Sugözü ve Fığla Mahallesi’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planlarını onaylandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 4 Aralık 2015

4 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.