Ordu Havaalanı fiyatları katladı

Ordu Havaalanı fiyatları katladı

Türkiye’nin deniz üzerine dolguyla yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı yaklaşık 7 ay önce açılarak hizmete girdi.

Havalimanının inşa edildiği Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde havalimanı açılmadan önce 80-90 bin liradan satılan konutların fiyatı 160-180 bin liraya yükseldi. Havalimanına 15 kilometre uzaklıkta olan Altınordu ilçe merkezinde de fiyatlar tavan yaptı. 150 metrekare daire fiyatı 150 bin liradan 200 bin bin liraya, metrekaresi 300 lira olan arsa fiyatları da 600 liraya çıktı. Yeni yapılan sıfır daireler ise deniz manzarasına göre 175 bin TL ile 350 bin TL arasında satılıyor.

GURBETÇİLER YATIRIM AMAÇLI ARSA VE KONUT ALIYOR

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu dışında çeşitli kentlerde yaklaşık 2 milyon gurbetçi Ordulunun yaşadığını, havalimanının hizmete girmesinden sonra gurbetçilerin yatırım amaçlı kentten arsa ve konut satın almasıyla sektörde canlılık yaşandığını kaydetti.

Gülyalı İlçesi’nde Ordu- Giresun Havalimanı çevresinde havalimanı açılmadan önce 100 lira olan arsa metrekare birim fiyatının 500 liraya kadar yükseldiğine de dikkat çeken Yüce şöyle devam etti: ‘Havalimanı çevresinde ise 100 lira olan arsa metrekare fiyatı 300 lira civarında. Şehirde başka yaşam alanları açılmadığı için buradaki insanlar yerlerinin çok daha değerli olacağını düşünüyorlar ve fiyat sürekli yükseliyor.

Hem havalimanının sağladığı katkı, hem de gurbetçilerin Ordu’da yatırım amaçlı arsa ve konut almaları gelecekte bu sektörün daha da büyüyeceğini gösteriyor. Bu nedenle özellikle Altınordu’da çarpık yapılaşmayı önlemek, çağdaş şehirle kentin büyümesini, gelişmesini istiyorsak mutlaka biran önce yeni şehir imar planı yapılmalı. Fiyatların yükseleceği gözönünde bulundurularak yatırımcıların elinde duruyor.”Taka

Previous Nefis Çankaya Evleri farklı daire tipleri sunuyor
Sonraki Ankara Çankaya ve Çaldağ imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 9 Temmuz 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 9 Temmuz 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

İncek Otizm Merkezi Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Otizm Vakfının ortak projesi olan “Otizm Günlük Yaşam Merkezi” 17 mart pazartesi günü açılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören Belediyesin’den İnşaat Atığı Uyarısı

Hafriyat firmalarına ‘inşaat atığı’ uyarısı.

Güncel Haberler 0 Yorum

3.Havalimanı İnşaatı Durmadı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 3. havalimanıyla ilgili ÇED raporunun yürütmesinin mahkeme tarafından durdurulduğu iddialarını yalanladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Vergi barışında son hafta

Yenimahalle Belediyesi vatandaşların belediyelere olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin Vergi Affı Kanununa istinaden Emlak, ÇTV, İRV vergileri ile asfalt borçları için son hafta uyarısı yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Elektrik Aboneliği Kolaylaşıyor

Elektrik abonesi olmak için yapılan başvuru işlemleri kolaylaştı. Vatandaşlar internet ortamında ya da telefonla beyan esasına dayalı başvuru yapabilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.