Ordu’da Turistler Yaylalara Helikopterle Taşınacak

Ordu Valisi Kenan Çiftçi’nin, Ordu’da göreve başladıktan sonra uygulamaya başlattığı ‘Her Ay Bir İlçede Kaymakamlar Toplantısı’nın mart ayı toplantısı Aybastı ilçesinde yapıldı. Ordu Valisi Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada yaylaların önemine değindi. Çiftçi, “Ordu’nun 26 yaylası var. Hepsi birbirinden güzel ve görülmeye değer yaylalar. Bütün yaylalarımızı tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Aybastı ilçemize bağlı ve köklü bir geçmişe sahip olan Perşembe Yaylası 907 yıldır festivallerin düzenlendiği, şenliklerin yapıldığı ve yaşatıldığı önemli bir yaylamız. Aynı zamanda dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası mendereslerin bulunduğu bir yaylamız. Burayı da en iyi şekilde tanıtıp, turizme kazandırmak istiyoruz” diye konuştu. 2014’ü Ordu için ‘yayla yılı’ ilan ettiklerini ifade eden Vali Çiftçi, “Yazın yaylalarımızda çok güzel etkinlikler düzenleniyor. Helikopterle şehir merkezinden turistleri günübirlik buralara getirip gezdirme çalışmalarımız var. Buranın imar planı ise bitmek üzere. İmar planı bittikten sonra Perşembe yaylası çok daha farklı olacak” dedi.(Sabah Anadolu)

Previous Yalova'da 490 Kişinin Tapu Sorununa Çözüm
Sonraki İpotek Tesislerinde Ödenen Tapu Harcı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Pendik’te Engelli Dostu 400 Ev Yapılıyor

Pendik Belediyesi, engellinin yaşamını kolaylaştıracak şekilde projelendirilen ve uygulanacak indirimlerle

Güncel Haberler 0 Yorum

Samandağ’da imar sorunu kalmayacak

Samandağ Karaçay Bölgesi muhtarlarının daveti üzerine Hatay Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire başkanı Derviş Tezek , muhtarlarla toplantı gerçekleştirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’ nın yeni otogar inşaatı 2017’de başlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı’nda yapılacak yeni otogar inşaatına 2017 yılında başlamayı planladıklarını söyledi. Enerjisini kendi üretecek otogar çağdaş ve modern bir mimari ile inşa edilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediyesi’nden Parklara Kış Bakımı

Yaz aylarında yeşile bürünen Yenimahalle Belediyesi parkları, kışın da kar altında muhteşem manzarasıyla vatandaşların uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakan Özhaseki Çevre Bakanları ile Paris’te buluşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Çevre Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Paris’e gidiyor.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 25 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 25 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.