Ordu’da Turistler Yaylalara Helikopterle Taşınacak

Ordu Valisi Kenan Çiftçi’nin, Ordu’da göreve başladıktan sonra uygulamaya başlattığı ‘Her Ay Bir İlçede Kaymakamlar Toplantısı’nın mart ayı toplantısı Aybastı ilçesinde yapıldı. Ordu Valisi Çiftçi, toplantıda yaptığı konuşmada yaylaların önemine değindi. Çiftçi, “Ordu’nun 26 yaylası var. Hepsi birbirinden güzel ve görülmeye değer yaylalar. Bütün yaylalarımızı tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Aybastı ilçemize bağlı ve köklü bir geçmişe sahip olan Perşembe Yaylası 907 yıldır festivallerin düzenlendiği, şenliklerin yapıldığı ve yaşatıldığı önemli bir yaylamız. Aynı zamanda dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası mendereslerin bulunduğu bir yaylamız. Burayı da en iyi şekilde tanıtıp, turizme kazandırmak istiyoruz” diye konuştu. 2014’ü Ordu için ‘yayla yılı’ ilan ettiklerini ifade eden Vali Çiftçi, “Yazın yaylalarımızda çok güzel etkinlikler düzenleniyor. Helikopterle şehir merkezinden turistleri günübirlik buralara getirip gezdirme çalışmalarımız var. Buranın imar planı ise bitmek üzere. İmar planı bittikten sonra Perşembe yaylası çok daha farklı olacak” dedi.(Sabah Anadolu)

Previous Yalova'da 490 Kişinin Tapu Sorununa Çözüm
Sonraki İpotek Tesislerinde Ödenen Tapu Harcı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediyesinden Vergi Uyarısı

Emlak, ilan, reklam ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin ikinci taksitlerini ödeme süresi 01 Aralık 2014 Pazartesi günü sona erecek. Vergi ödemelerinde son haftalara girilirken Yenimahalle Belediyesi Mali Hizmet

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 20 Şubat 2016

20 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Çözüm Merkezi 2014 raporu

Çankaya Çözüm Merkezi, 2014 yılına ilişkin çalışma ve geribildirim raporunu yayınladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Binali Yıldırım : Kanal İstanbul için 5 güzergah var

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi için 5 güzergah üzerinde çalıştıklarım belirterek, “Hiçbir güzergahı bugüne kadar resmen açıklamış değiliz” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pembe Köşk’e Komşu Olmak 2.5 Milyon Euro

Marmaris’te 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından yaptırılan ve renginden ötürü ‘Pembe Köşk’ diye anılan Devlet Konukevi’nin yanındaki koy, sahibi tarafından 2,5 milyon euro bedelle satışa çıkarıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara projeleri bugün tanıtılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerin temsilcilerinin katılacağı “2016 Yılı ve Sonrası Yapılacak Projeleri”nin  tanıtımı toplantısında, yeni projelerini tanıtacak, halen

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.