One Tower Diplomatique rüzgar tüneli testinden geçti

One Tower Diplomatique rüzgar tüneli testinden geçti

İnşa edilen yeni nesil konut projeleri yükseklikte birbiriyle yarışırken, konut alıcısı projelerin özellikle üst katlarını tercih etme konusunda çekimser davranıyor.

Başkent Ankara’nın en yüksek konut kulesi 185 metre yüksekliğindeki One Tower Diplomatique ise yüksek kattaki olumsuz algıyı ‘rüzgar tüneli testi’ ile kırmayı başardı…

Yüksek katlı konut ve iş merkezi projeleri sayesinde kent siluetlerinin oldukça değiştiğini anımsatan İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, buna karşın özellikle konut alıcısının bilinçaltına yerleşen geleneksel bazı isteklerin ise halen yıkılamadığını kaydetti.

Eski yapıların yalnızca ‘konut’ odaklı inşa edildiğini, ancak yeni nesil markalı projelerin yaşam standartlarına seviye atlatma odaklı yükseldiğini vurgulayan Özçelik, şunları söyledi:

-“İngiltere’de rüzgar tüneli testinden geçti”

“Önceden binalar en fazla 9-10 katlı inşa edilirken, şimdilerde neredeyse konuttan bulutlara dokunmak mümkün hale geldi. Ancak halen geleneksel konut algısından kopamayanlar yok değil. Ara katta olursa daha konforlu yaşayacağını, en üst katta mevsim koşullarından daha fazla etkileneceğini düşünenler mevcut. Hayata geçirdiğimiz One Tower Diplomatique projemiz Ankara’nın en yüksek noktalarından Oran’da inşa ediliyor. Rakımı itibariyle serin bir bölgedeyiz. Bu noktada Ankara’da hatta Türkiye’de çok görülmeyen bir yönteme imza atarak, projemizi İngiltere’deki bir laboratuvarda ‘rüzgar tüneli testine’ tabi tuttuk.”

Özçelik, rüzgar tüneli testinde, özel sensörler yerleştirilen proje maketinin bölgede görülen rüzgara karşı dayanıklılığının ölçüldüğünü ifade ederek, “Test, ileride ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı şimdiden önlem almamızı sağladı. Sonuçlara göre, One Tower Diplomatique’de rüzgarın rahatsız etmemesi için ağaç, cam paneller ya da rüzgarın hızını kesen malzemeler yerleştiriyoruz. Projemizde yaşayan herkesin aynı konfora sahip olması bizim için çok önemli. Testler sonucu aldığımız önlemlerle rüzgar, ne birinci ne de 48’inci katta rahatsızlık vermeyecek” dedi.

Previous Arkadya Göksu Evleri
Sonraki Sincan'a dev meydan

Diğer Yazılar

Ankara

Kule Evo ile Eskişehir Yolu’nun canlılığı artacak

Kule Evo konut projesi Ankara Eskişehir Yolu’nda Mutlu Grup ve Tokur Ağaç yatırımıyla hayata geçiriliyor.

Ankara 0 Yorum

Bağlıca’da yeni konut projeleri çoğalıyor

Ankara’nın hızla ilerleyen yerleşim bölgesi Bağlıca’da yeni konut projeleri hızla yükseliyor.

Ankara 0 Yorum

İncek Loft’ta yaşam başlıyor

İncek Loft’ta ödemeler kişiye özel benzersiz planlarla, teslimler hemen

Ankara

Parktepe Evleri’nin düzenlediği “Annemle Hayalim” yarışması sonuçlandı

Ankara’nın yeni gözde yerleşim merkezlerinden Beytepe’nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri’nin düzenlediği “Annemle Hayalim” yarışması sonuçlandı.

Ankara 0 Yorum

Kule Evo cadde mağazaları bölgenin canlılığını artıracak

Klasik AVM’lere yeni boyut kazandıran ‘cadde mağazacılığı’ son yıllarda Ankara’da kendine daha fazla yer bulurken, özellikle kentin hareketli caddelerinde yer alan ‘yol üstü’ mağazalar Ankaralılar’ın alışveriş alışkanlığını da değiştiriyor.

Ankara 0 Yorum

Relax Plus Yaşamkent’te 159.000 TL’den başlayan fiyatlar

Relax Plus’da ev fiyatları 159.000 TL’den başlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.