One Tower Diplomatique rüzgar tüneli testinden geçti

One Tower Diplomatique rüzgar tüneli testinden geçti

İnşa edilen yeni nesil konut projeleri yükseklikte birbiriyle yarışırken, konut alıcısı projelerin özellikle üst katlarını tercih etme konusunda çekimser davranıyor.

Başkent Ankara’nın en yüksek konut kulesi 185 metre yüksekliğindeki One Tower Diplomatique ise yüksek kattaki olumsuz algıyı ‘rüzgar tüneli testi’ ile kırmayı başardı…

Yüksek katlı konut ve iş merkezi projeleri sayesinde kent siluetlerinin oldukça değiştiğini anımsatan İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, buna karşın özellikle konut alıcısının bilinçaltına yerleşen geleneksel bazı isteklerin ise halen yıkılamadığını kaydetti.

Eski yapıların yalnızca ‘konut’ odaklı inşa edildiğini, ancak yeni nesil markalı projelerin yaşam standartlarına seviye atlatma odaklı yükseldiğini vurgulayan Özçelik, şunları söyledi:

-“İngiltere’de rüzgar tüneli testinden geçti”

“Önceden binalar en fazla 9-10 katlı inşa edilirken, şimdilerde neredeyse konuttan bulutlara dokunmak mümkün hale geldi. Ancak halen geleneksel konut algısından kopamayanlar yok değil. Ara katta olursa daha konforlu yaşayacağını, en üst katta mevsim koşullarından daha fazla etkileneceğini düşünenler mevcut. Hayata geçirdiğimiz One Tower Diplomatique projemiz Ankara’nın en yüksek noktalarından Oran’da inşa ediliyor. Rakımı itibariyle serin bir bölgedeyiz. Bu noktada Ankara’da hatta Türkiye’de çok görülmeyen bir yönteme imza atarak, projemizi İngiltere’deki bir laboratuvarda ‘rüzgar tüneli testine’ tabi tuttuk.”

Özçelik, rüzgar tüneli testinde, özel sensörler yerleştirilen proje maketinin bölgede görülen rüzgara karşı dayanıklılığının ölçüldüğünü ifade ederek, “Test, ileride ortaya çıkabilecek olumsuz durumlara karşı şimdiden önlem almamızı sağladı. Sonuçlara göre, One Tower Diplomatique’de rüzgarın rahatsız etmemesi için ağaç, cam paneller ya da rüzgarın hızını kesen malzemeler yerleştiriyoruz. Projemizde yaşayan herkesin aynı konfora sahip olması bizim için çok önemli. Testler sonucu aldığımız önlemlerle rüzgar, ne birinci ne de 48’inci katta rahatsızlık vermeyecek” dedi.

Previous Arkadya Göksu Evleri
Sonraki Sincan'a dev meydan

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Relax Göksu’da fiyatlar 76.500 TL’den başlıyor

Eryaman Relax Göksu projesinde ev fiyatları fiyatlar 76.500 TL’den başlıyor.

Ankara 0 Yorum

Park Mozaik ne zaman teslim edilecek

Ankara Yaşamkent’te Tepe İnşaat ve MESA Mesken’in ortak projesi Park Mozaik konutlarının temel atma töreni şirket yöneticileri, proje çalışanları ve arsa sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara 0 Yorum

Azel Kule teslim tarihi

Azel Gayrimenkul tarafından Ankara’da hayata geçirilen Azel Kule karma projesi hızla yükseliyor.

Ankara 0 Yorum

Loca Home Yaşamkent projesi

Loca Home Ankara Yaşamkent’te Alkon İnşaat ve Kepez Yapı tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Söğüt İnşaat’tan Eryaman’a villa gibi daireler

Söğüt inşaat’ın Ankara Eryaman’da inşa ettiği Metromall’un lansmanı gerçekleştirildi.

Ankara 0 Yorum

Ankara Parktepe Evleri,kontrol sistemiyle ısınmayı özelleştiriyor

Ankara’nın gözde yeni yerleşim merkezi Beytepe’nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri, akıllı ev sistemlerinde yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor. Konutlarda yer verdiği kontrol sistemiyle ısınmayı “özelleştiren” Parktepe Evleri’nde

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.