One Tower Birçok İlk’e İmza Atıyor

Ankara’nın ilk Leed Gold Sertifikalı konut projesi olacak One Tower Kule Konut projesi, sundugu arıtma sistemiyle, yalnızca sulama konususunda ayda yaklaşık 10 bin 800 lira tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Dünyanın günden güne kirlenmesinde en çok pay sahibi olan sektöderden biri olan inşaat sektöründe artık bilinçli firmalar sayesinde çevre dostu yeşil binalar inşa ediliyor. Çevreci malzemeler kullanılarak inşa edilen bu binalar hem yaşam kalitesini arttınyor, hem de genel giderleri düşünerek binlerce liralık tasarrufun önünü açıyor.

Başkent’ in en değerli bölgelerinden Oran’da 48 kat üzerine inşa edilen 185 metre yükseklikteki One Tower projesi Ankara’nın ilk Leed Gold sertifikalı konut projesi olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yeşil bina kriterlerine uygun olarak yükselen Başkent’in zirvesi One Tower projesini hayata geçiren İTO Yatınm’ın ortaklarından Özkan Ozçelik, özellikle inşaat sektörünün çevre duyarlılık konusunda önemli görevleri olduğunu ifade etti.

Doğa dostu tasarruflu
Çevreci malzemeler kullanılarak inşa edilen One Tower projesinde geri dönüşüm anlamında da önemli çalışmalar yapıldığını kaydeden Ozçelik, atık su arıtımıyla hem doğaya dost olunacağını, hem de binlerce lira kar sağlanacağını vurguladı Ozçelik, şöyle konuştu: “Gelecek kuşaklara temiz bir dünya bırakmak hepimizin öncelikli amacı olmalı. Biz de One Tower’ı projelendirirken Başkent’in çevre duyarlılığı en yüksek kulesini inşa etmeyi hedefledik. Projede en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri de enerji dönüşümü oldu Örnek verecek olursak, One Tower konutlarında kullanılan atık sular arıtılarak hem AVM soğutma kulelerinde hem de bahçe sulamasında kullanılabilir.” Söz konusu arıtma sistemi sayesinde genel giderlerin büyük oranda düşeceğini vurgulayan Ozçelik, yaptıktan ilk hesaplamalara göre bu sistemle sadece bahçe sulaması konusunda ayda yaklaşık 10 bin 800 lira tasarruf yapılmasının hedeflendiğini kaydetti. Özel sistemlerin yer aldığı One Tower’da atık enerjinin de yeniden kullanılacağını söyleyen Ozçelik,” One Tower’da bir çeşit motorlu elektrik üreticisi olarak özetleyebileceğimiz kojenerasyon sistemini kullanıyoruz. Bu sistemle üretilen enerji One Tower konutlanndaki ortak mahallerin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Ayrıca kojenerasyon sisteminde elektrik üretilirken sıcak gaz çıkışı oluyor. Bu gaz ile sıcak suyun önemli miktarının ısınmasını sağlayacağız. Böylece hiçbir enerji harcanmadan sıcak su elde edilebilecek” diye konuştu.

One Tower
1150 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Oranda inşa edilen One Tower, 48 katlı, 185 metre yükseklikte olacak Projede 12 ayrı tip büyüklükteki 306 residence daire tulunmakta. Mimari tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlığın yaptığı One Tower’ın sosyal tesislerinde kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terasları, vitamin bar, sauna, buhar odası, masaj odası, dinlenme alanı, genel aktivite alanları (lounge, özel davet mekanları, toplantı salonlan), çocuk kulübü, fitness, pilates/yoga salonu, squash, tek pota basketbol sahası, masa tenisi, soyunma odalan, bilardo salonu, satranç salonu,dart salonu ve yönetim ofisleri bulunacak.(Ankara Kırmızı Beyaz)

Previous İstanbul'a Yeni Fuar Kampüsü
Sonraki Artık Kış Ayları İnşaatların Hızını Kesmiyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Hergün Adana’nın 97 Değişik Noktasına Hizmet Götürülüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, her gün Adana’nın 97 ayrı noktasında hizmet üretiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Elektrik Kesintisi 25 Kasım 2014

Ankara’da 25 Kasım 1014 tarihinde enerji alamayacak ilçe ve mahalleler aşağıda yer almaktadır;

Güncel Haberler

Güneydoğu Ankara Kentsel Gelişme Alanı 1. Etap imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan Mamak İlçesi Güneydoğu Ankara Kentsel Gelişme Alanı I. Etap İmar Planında 39658 ile 39661 adalar arasında kalan Park Alanının bir kısmı ile I.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören su kesintisi 18.11.2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Keçiören ilçesi Bağlum Kafkas mahallesi Karakaya caddesi içerisindeki şebeke arızası nedeniyle 17:00’a kadar su kesintisi yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi

Osmangazi Belediyesi dünyanın ikinci tam panoramik müzesi olmaya aday “Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi’ni Bursa’ya kazandırmaya

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre İçin 22 Milyon Liralık Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçen yıl çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik projeler için yerel yönetimlere toplam 21 milyon 820 bin lira yardımda bulundu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.