Ofisde Yaşam

Ofisde Yaşam

Günün uzun bir bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanıdır ofisiniz… Trafikte boğuşup, boğucu bir telaş sonrasında geldiğiniz yerdir.

Ardından, telefonlar, e-postalar,ziyaretciler, yetişmeyen işler yüzünden eve geç gidişler vs…

Sabah geldiğinizde size çalışma şevki veren ofislerde mi çalışıyorsunuz? Yoksa özensiz, zevksiz ve sağlıksız bir ortamda  eve gidiş saatinin gelmesini mi bekliyorsunuz? Ofis tasarımında yapılan işin niteliğine göre oluşturulmuş mekanlardan, duvar boyasının rengine kadar gizli hedef çalışanlardır ve bu hedef de şirket verimliliğinin çıkış noktasıdır. Kuşkusuz çalışanlarda performansın artması öncelikle işlerine yansır ve iş verene verimlilik olarak geri döner.
 
Ofislerinizin sosyal ve fiziksel şartları, (ferahlık,aydınlatma,havalandırma, ses ve ısı yalıtım sistemleri )ofislerde iş güvenliği ve verimlilik açısından büyük önem taşımakta.  Böylece bizler de giderek ‘sürdürülebilir mekanlar’ ‘inovasyon’ ( farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak) gibi terimlere aşina olmaktayız.

Ofis Projelerinde Ankara’yı ele alırsak ofisler,bir kaç sene öncesine kadar GOP, Çankaya ,Kızılay bölgelerindeki apartman dairelerinde hizmet vermekte idi.Ancak son yıllarda ivme kazanan “ofis projeleri” teknik ,fiziksel ve sosyal şartları en yüksek seviyede tutuyor. Ankara’da Besa kule,Protokol Ankara,Koç Kuleleri yeni ofis  projelerinden bir kaçı…Lokasyonları,teknik özellikleri ve sundukları ofis ortamlarının kalitesi ile fark yaratan projeler bir çok özelliklere sahip.

Örneğin Besa Kule, sağlıklı ve verimli çalışma için pencereleri açılabilir özellikte tasarlamış. Teraslar ve iç bahçeyle çalışanlara nefes alma durakları oluşturmuş.

Diğer örnek Koç Kuleleri… Koç Kuleleri LEED Sertifikası’na aday. İklimlendirilmiş temiz hava imkanı, gün ışığından %100 faydalanabilinecek dış cephe gibi özellikleri ile çevre dostu ve enerji tasarrufunu destekleyen bir tasarım sunuyor.

Yakın zamanda lansmanı gerçekleşen Protokol Ankara projesi ise üst düzey güvenlik, Geniş ofisler,özel toplantı salonları ile dikkat çekiyor.

Gerçekleşecek tüm ofis projelerinin günümüz şartlarına entegre olması dileği ile…

Handan Asal Eser

Previous Darıca Kültür Merkezi İnşaatı Yeniden Başladı
Sonraki 2014'ün En İyi İşverenleri Açıklandı

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Makaleler 0 Yorum

Kentsel dönüşüm süreçleri

Pek çok avantaja sahip olan kentsel dönüşüm, bazı şartlara bağlı olarak, uygun bulunan yapılar için geçerli olan bir uygulamalar dizisidir.

Makaleler 0 Yorum

Emlak sektöründe iş kurmak

Emlak sektöründe iş kurmak, iş kurma kararının ardından iki seçenek çıkarıyor girişimci karşısına.

Makaleler

Ankara Gayrimenkul sektörüne yabancı yatırımcı ilgisi

Ankara gayrimenkul sektörü son yıllarda hızlı bir ivme kaydetti.

Makaleler 1 Yorum

Akıllı kentler

İlk çağlardan beri insanoğlu birlikte yaşamanın mücadelesini verdi.

Makaleler 0 Yorum

Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Ve Öncelikler

Eskiden konut alırken düşünülen tek şey olan “Nohut oda bakla sofa başımızı sokacağımız bir ev alalım” kalıbı artık tarih oluyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.