Ofisde Yaşam

Ofisde Yaşam

Günün uzun bir bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanıdır ofisiniz… Trafikte boğuşup, boğucu bir telaş sonrasında geldiğiniz yerdir.

Ardından, telefonlar, e-postalar,ziyaretciler, yetişmeyen işler yüzünden eve geç gidişler vs…

Sabah geldiğinizde size çalışma şevki veren ofislerde mi çalışıyorsunuz? Yoksa özensiz, zevksiz ve sağlıksız bir ortamda  eve gidiş saatinin gelmesini mi bekliyorsunuz? Ofis tasarımında yapılan işin niteliğine göre oluşturulmuş mekanlardan, duvar boyasının rengine kadar gizli hedef çalışanlardır ve bu hedef de şirket verimliliğinin çıkış noktasıdır. Kuşkusuz çalışanlarda performansın artması öncelikle işlerine yansır ve iş verene verimlilik olarak geri döner.
 
Ofislerinizin sosyal ve fiziksel şartları, (ferahlık,aydınlatma,havalandırma, ses ve ısı yalıtım sistemleri )ofislerde iş güvenliği ve verimlilik açısından büyük önem taşımakta.  Böylece bizler de giderek ‘sürdürülebilir mekanlar’ ‘inovasyon’ ( farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak) gibi terimlere aşina olmaktayız.

Ofis Projelerinde Ankara’yı ele alırsak ofisler,bir kaç sene öncesine kadar GOP, Çankaya ,Kızılay bölgelerindeki apartman dairelerinde hizmet vermekte idi.Ancak son yıllarda ivme kazanan “ofis projeleri” teknik ,fiziksel ve sosyal şartları en yüksek seviyede tutuyor. Ankara’da Besa kule,Protokol Ankara,Koç Kuleleri yeni ofis  projelerinden bir kaçı…Lokasyonları,teknik özellikleri ve sundukları ofis ortamlarının kalitesi ile fark yaratan projeler bir çok özelliklere sahip.

Örneğin Besa Kule, sağlıklı ve verimli çalışma için pencereleri açılabilir özellikte tasarlamış. Teraslar ve iç bahçeyle çalışanlara nefes alma durakları oluşturmuş.

Diğer örnek Koç Kuleleri… Koç Kuleleri LEED Sertifikası’na aday. İklimlendirilmiş temiz hava imkanı, gün ışığından %100 faydalanabilinecek dış cephe gibi özellikleri ile çevre dostu ve enerji tasarrufunu destekleyen bir tasarım sunuyor.

Yakın zamanda lansmanı gerçekleşen Protokol Ankara projesi ise üst düzey güvenlik, Geniş ofisler,özel toplantı salonları ile dikkat çekiyor.

Gerçekleşecek tüm ofis projelerinin günümüz şartlarına entegre olması dileği ile…

Handan Asal Eser

Previous Darıca Kültür Merkezi İnşaatı Yeniden Başladı
Sonraki 2014'ün En İyi İşverenleri Açıklandı

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Kentsel dönüşüm süreçleri

Pek çok avantaja sahip olan kentsel dönüşüm, bazı şartlara bağlı olarak, uygun bulunan yapılar için geçerli olan bir uygulamalar dizisidir.

Makaleler

Kutlu Tamay Özel Röportaj

Ankara Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED) gibi STK’larda etkin rol üstlenen ve yakın geçmişte kurulan TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığını yürüten Kutlu Tamay  Yaşam Projeleri’nin sorularını

Makaleler 0 Yorum

Yabancı yatırımcı GYF’lere ilgi duyuyor

Avrupa’nın sektöründe en büyük fuarı olan ve bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Expo Real Fuarı için 5-7 Ekim tarihlerinde yine Münih’teydik.

Makaleler 0 Yorum

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Makaleler 0 Yorum

Ev Sahibinin Hakları

Kira hukukunda Ev sahibi ve Kiracı ilişkisi düşünülürken Ev sahibinin, sahibi olduğu evi istediği gibi kullanabilecek iken kiraya vermesi ile kiracının o evde huzurlu bir şekilde oturması arasında bir denge

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.