Ofisde Yaşam

Ofisde Yaşam

Günün uzun bir bölümünü geçirdiğiniz yaşam alanıdır ofisiniz… Trafikte boğuşup, boğucu bir telaş sonrasında geldiğiniz yerdir.

Ardından, telefonlar, e-postalar,ziyaretciler, yetişmeyen işler yüzünden eve geç gidişler vs…

Sabah geldiğinizde size çalışma şevki veren ofislerde mi çalışıyorsunuz? Yoksa özensiz, zevksiz ve sağlıksız bir ortamda  eve gidiş saatinin gelmesini mi bekliyorsunuz? Ofis tasarımında yapılan işin niteliğine göre oluşturulmuş mekanlardan, duvar boyasının rengine kadar gizli hedef çalışanlardır ve bu hedef de şirket verimliliğinin çıkış noktasıdır. Kuşkusuz çalışanlarda performansın artması öncelikle işlerine yansır ve iş verene verimlilik olarak geri döner.
 
Ofislerinizin sosyal ve fiziksel şartları, (ferahlık,aydınlatma,havalandırma, ses ve ısı yalıtım sistemleri )ofislerde iş güvenliği ve verimlilik açısından büyük önem taşımakta.  Böylece bizler de giderek ‘sürdürülebilir mekanlar’ ‘inovasyon’ ( farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak) gibi terimlere aşina olmaktayız.

Ofis Projelerinde Ankara’yı ele alırsak ofisler,bir kaç sene öncesine kadar GOP, Çankaya ,Kızılay bölgelerindeki apartman dairelerinde hizmet vermekte idi.Ancak son yıllarda ivme kazanan “ofis projeleri” teknik ,fiziksel ve sosyal şartları en yüksek seviyede tutuyor. Ankara’da Besa kule,Protokol Ankara,Koç Kuleleri yeni ofis  projelerinden bir kaçı…Lokasyonları,teknik özellikleri ve sundukları ofis ortamlarının kalitesi ile fark yaratan projeler bir çok özelliklere sahip.

Örneğin Besa Kule, sağlıklı ve verimli çalışma için pencereleri açılabilir özellikte tasarlamış. Teraslar ve iç bahçeyle çalışanlara nefes alma durakları oluşturmuş.

Diğer örnek Koç Kuleleri… Koç Kuleleri LEED Sertifikası’na aday. İklimlendirilmiş temiz hava imkanı, gün ışığından %100 faydalanabilinecek dış cephe gibi özellikleri ile çevre dostu ve enerji tasarrufunu destekleyen bir tasarım sunuyor.

Yakın zamanda lansmanı gerçekleşen Protokol Ankara projesi ise üst düzey güvenlik, Geniş ofisler,özel toplantı salonları ile dikkat çekiyor.

Gerçekleşecek tüm ofis projelerinin günümüz şartlarına entegre olması dileği ile…

Handan Asal Eser

Previous Darıca Kültür Merkezi İnşaatı Yeniden Başladı
Sonraki 2014'ün En İyi İşverenleri Açıklandı

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Kentsel dönüşüm süreçleri

Pek çok avantaja sahip olan kentsel dönüşüm, bazı şartlara bağlı olarak, uygun bulunan yapılar için geçerli olan bir uygulamalar dizisidir.

Makaleler

Kutlu Tamay Özel Röportaj

Ankara Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED) gibi STK’larda etkin rol üstlenen ve yakın geçmişte kurulan TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığını yürüten Kutlu Tamay  Yaşam Projeleri’nin sorularını

Makaleler

Ankara Gayrimenkul sektörüne yabancı yatırımcı ilgisi

Ankara gayrimenkul sektörü son yıllarda hızlı bir ivme kaydetti.

Makaleler 2 Yorum

OTİZM ve OTİSTİK ÇOCUKLAR

YAŞAM PROJELERİ olarak Sosyal Sorumluluk gereği bu yazımızda Otizm alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farklı yöntemleriyle otistik çocuklara yönelik bilimsel çalışmalarıyla bilinen İLODER Otizm Derneği’ ne sayfamızda yer vermekteyiz.

Makaleler 0 Yorum

Emlak Müşavirliği kanunu ile getirilecek yenilikler

Merhaba yasamprojeleri.com okurları, bu yazımda emlak tasarısının yasalaşması ile sektörde meydana gelecek büyük değişiklikler hakkında sizlere çeşitli bilgiler vermek istiyorum.

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri İki Derece Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok markalı konut ve ofis projelerine imza atan İki Derece Mimarlık Ofisi Sahipleri Yaman Pamukcu ve Erkan Erarslan Yaşam Projeleri’ne gelecek dönem projelerini anlattılar, Ankara gayrimenkul sektörünü değerlendirdiler…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.