Nilüfer Belediyesi emsal artışına karşı

Nilüfer Belediyesi emsal artışına karşı

Nilüfer Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Turgay Erdem, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan “0.50 emsal artışı’ kararına, kamu menfaatine olmadığı için karşı olduklarını belirterek, “Bu konuda İdare Mahkeme si’nin verdiği karar bizi haklı çıkarmıştır” dedi.

Nilüfer Belediye Meclisi’nin aralık ayı olağan toplantısında Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan ‘riskli binalann kentsel dönüşümü halinde 0.50 emsal artışı’ karan bir kez daha gündeme geldi. Meclis Başkan Vekili Nilgün Berk başkanlığında yapılan toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında bulunan imar ve Bayındırlık Komisyonu’nun 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama imar Planı dahilinde kalan parsele ilişkin “6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı tespiti yapılması durumunda imar parsel alanının 0.50’si kadar emsal artışı yapılır” şeklinde plan notu eklenmesi yönünde hazırlanan plan değişikliği talebi de vardı.

Nilüfer Belediye Meclisi, talebin, kamuyaranna olmadığı gerekçesiyle Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nce değerlendirilmesine karar verdi. CHP Grup Sözcüsü Turgay Erdem, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin “Riskli yapı tespiti yapılması durumunda imar parsel alanının 0.50’si kadar emsal artışı yapılır” şeklindeki kararı aleyhinde Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi tarafından açılan davada Bursa 3. İdare Mahkemesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararma dikkat çekti.

Erdem,yürütmeyi durdurma talebinin mahkemece kabul edilmesinin kendilerini haklı çıkardığını belirtti. Nilüfer Belediye Meclisi toplantısında kadına şiddete karşı da vurgu yapıldı. Nilgün Berk ise, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekerek, “Gönül ister ki Meclis’te engelli vatandaşlarımız da temsil edilebilsin” dedi.Yeni Marmara Gazetesi

Previous Kemerburgaz Köyiçi bölgesinde tapular için karar çıktı
Sonraki Kuşadası'na dev spor tesisi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut 47934 ada 1 parsel imar planı askıda

Ankara Etimesgut İlçesi 47934 ada 1 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 8 Haziran 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Köprü ve otoyollarda özelleştirme 2015 yılının ilk çeyreğinde

Türk Telekom’dan sonraki en yüksek özelleştirme olan köprü ve otoyolların özelleştirilmesi için gereken yasal düzenleme tamamlanırken, özelleştirme çalışmaları kapsamında danışman seçilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu basın açıklaması

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bugün açıklamış olduğu, Ekonomik Dönüşüm Programının, 2.paketini, kamuda israfın önlenmesine yönelik tedbirler başta olmak üzere, genel anlamda olumlu bulmaktayız.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini uyardı

Emlak, ilan- reklam ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergileri ile yol harcamalarına katılım paylarının 1’inci taksit ödemeleri 31 Mayıs’ta sona eriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar parselasyon planı askıda

Pursaklar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Resmi Gazete yapılan açıklamaya göre Pursaklar 90007 no.lu parselasyon planı ile tescil edilen 95497 – 95548 no.lu sıralı ada / tüm parselleri kapsayan

Güncel Haberler 0 Yorum

Orhangazi Devlet Hastanesi İçin Çalışmalar Başladı

Hastane arsasında çalışmalar başladı Orhangazi’nin yeni Devlet Hastanesi için çalışmalar başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.